Для того, щоб здійснити такий комплексний процес, як будівництво приватного будинку, знадобиться виконання певних етапів, одним з яких буде проектування. Створюючи або купуючи готовий проект, ви першочергово маєте орієнтуватися на його планування. Багато людей на своєму досвіді переживали ситуації, коли купівлю проекту здійснювали, виходячи з візуалу, і закривали очі на недоліки планування. Однак під час будівництва і навіть наприкінці, в момент заселення, обнадієні власники стикалися з жорстокою правдою — незручністю власного будинку.
Сьогодні ми поговоримо про 10 ознак вдалого планування, ретельно опрацьованого кваліфікованими архітекторами, для того щоб ви знали, на що потрібно звертати увагу.
Простота форм
Що простіший будинок, то простіше в ньому організувати простір. Мінімалістичні прямолінійні архітектурні рішення говорять не тільки про зручність експлуатації, а й про економію коштів. А якщо ґрунтовно подумати про функціональність і раціональність планування, то можна побудувати будинок не тільки естетично красивий, але й практичний, місткий, комфортний.
Функціональність
Планування вашого майбутнього будинку має бути максимально функціональним. Що це означає? Йдеться про те, що ви повинні мати можливість вільно і зручно пересуватися будинком, з якого б його боку ви не зайшли.
Наведемо простий приклад:
- Дорогою з роботи ви заїхали в магазин.
- Діставшись до будинку, ви поставили машину в гаражі і попрямували в комору, щоб залишити продукти. Набагато зручніше перейти з гаража в комору через невеликий коридор, ніж повертатися з продуктами додому через вулицю.
- Комора, що фігурує, має безпосередню близькість із зоною кухні або кухні-їдальні, що дає вільний доступ до продуктів і при цьому не захаращує кухню зайвим інвентарем.
- Якщо кухня — це окреме приміщення, то поруч завжди знаходиться їдальня або їдальня-вітальня, щоб вам було зручніше подати приготовану вечерю.
- На вечерю ви запросили гостей і ви впевнені, що їм буде комфортно у вас вдома, для чого в будинку навіть передбачено гостьовий санвузол у безпосередній близькості до вітальні.
- Ви запрошуєте гостей залишитися на ніч, оскільки у вашому будинку також передбачено гостьову спальню, звісно, на першому поверсі вашого двоповерхового будинку — так гості не будуть обмежувати вас, а ви — гостей.
За прикладом чітко видно, що функціональність планування приватного будинку — це про зручність і комфорт перебування і пересування в ньому. Якщо планування не буде розбите на функціональні зони, то незабаром ви зрозумієте, що життя в такому будинку не приносить задоволення, а навпаки дратує.
Раціональність
Під раціональністю в сегменті планування будинку мається на увазі грамотність використання вільного простору. Порушення зручної логістики — це одна з основних помилок, через це виникає простір, який складно використовувати. Ділянки, що утворилися, звісно, можна спробувати перетворити на комори, гардеробні або інші кімнати допоміжного типу, але тільки в тому разі, якщо це не заважатиме вільному переміщенню.
Мінімум коридорів
Цей пункт за своєю особливістю безпосередньо пов’язаний із попереднім. Непотрібні коридори лише суперечать зручному переміщенню, а отже впливають і на раціональність планування. Коридори стають марними квадратними метрами, в яких навіть щось встановити можна не завжди.
Меблі, техніка та обладнання
Як ми вже згадували вище, ніщо не повинно заважати безперешкодному пересуванню будинком. Це стосується і меблів, і техніки та іншого. Ба більше, всі ці елементи не повинні з’їдати площу. Про меблі та оснащення потрібно подумати на етапі проектування, що відповідно має відображатися в ескізах.
Конструктивність
Зрозуміти, наскільки опрацьований проект, може допомогти візуальна і детальна демонстрація товщини стін. На відповідних планах:
- зовнішнім несучим стінам відведено товсте виділення;
- внутрішнім несучим стінам — тонше;
- перегородкам — найтонше.
Важливо також відзначити увагою відстань між стінами, яка не має бути більшою за 7-8 м. Інакше доведеться ґрунтовно витратитися на фундамент і перекриття.
Гучні та тихі зони
Вдалим планувальним рішенням вважається розташування спальних/тихих зон на віддалі від:
- гаражів;
- технічних приміщень;
- більярдної;
- кінотеатру;
- спа-зони;
- вітальні та приміщень із підвищеним рівнем шуму.
Звісно, надійна звукоізоляція може допомогти, однак радимо розташовувати кімнати більш раціонально. Ба більше, не варто розташовувати міжкімнатні двері одні навпроти інших — це суперечить принципам звукоізоляції.
Інженерія
Важливо розуміти, що інженерні рішення — це більш індивідуальний момент, проте, позначення вентиляції, каналізації, опалювальної системи та іншого має бути внесено в план якомога раніше. Такі позначення можна помітити при санвузлах, котельнях, кухнях тощо, і найчастіше вони відзначаються квадратиками або хрестиками.
Мансардний поверх
Якщо ви не зважилися на двоповерховий проект, але хочете більше вільного простору, мансарда — це оптимальний варіант. Тут можна організувати додаткову спальню, зону відпочинку, або навпаки особистий кабінет, так би мовити, на віддалі від метушні першого поверху.
Фасад
Планування майбутнього будинку має відображати не тільки “внутрішній світ”, а й зовнішній вигляд вашого будинку. На плані мають зазначатися ґанок, сходи, колони, тераси тощо, якщо такі передбачені.
Щоб бути впевненим у всіх цих критеріях і вибрати заздалегідь виграшний варіант, радимо переглянути каталог проектів будівельної компанії Дьюпоінт — ми розробляємо якісно і детально!