Бажання якомога ефективніше використовувати квадратні метри у своєму майбутньому будинку часто призводить замовників до питання доцільності будівництва мансардного поверху. Більше того, навіть власники існуючих будинків часто розглядають перспективу будівництва мансарди. Об’єктивно, будинок з мансардою — це не тільки про практичність та ефективність експлуатації, а й унікальний візуал, який можна створити завдяки нестандартності надбудови.
Однак, щоб розуміти, наскільки сильно впливатиме вага мансарди на фундамент будинку, і наскільки надійно буде в ньому жити, необхідно ретельно розглянути особливості конструкції мансардного поверху.
Конструктивні особливості
Створення мансардного поверху багато в чому залежить від основної будови, тому потрібно приділити особливу увагу підбору типу конструкції, який максимально їй відповідатиме. Залежно від обраного типу покрівлі, мансарда буває ламаною, односхилою та двосхилою. Конструктивно, посилаючись на певні фактори, мансарда може бути:
- однорівневою двосхилою;
- однорівневою ламаною;
- з виносною консоллю;
- багаторівневою із зміщеним упором покрівлі.
Серед ключових позитивних сторін приватного будинку з мансардою можна відзначити:
- Додаткову площу — мансарда дає можливість розширити наявну область житла в 1,5 рази, що безумовно вважається значною перевагою. Мансардний ярус можна обладнати згідно з власним уподобанням, спорудивши зручну додаткову кімнату.
- Простір для зберігання — якщо ви не збираєтеся створювати мансарду житловою, то її будь-якої миті можна обладнати як місце, де ви будете утримувати певне майно. З мансарди можна створити бібліотеку, гардероб, галерею своїх праць, офіс і т.д.
- Економію грошей — заощадити на будівництві будинку з мансардою можливо принаймні через непотрібність перекриттів 2-го поверху — стелею мансарди стане дах (рекомендовано його утеплити).
- Вид з вікон — якщо на мансардному поверсі поставити вікна або спорудити терасу/веранду, то можна не тільки гарантувати природне освітлення в приміщенні, але й створити умови для споглядання чудових краєвидів.
- Унікальний інтер’єр — мансардний ярус може виглядати неординарно та привабливо, якщо продумано обладнати це місце. Мансарда містить власну незвичайну чарівність, а як житлове приміщення стане досить комфортною та зручною при правильному плануванні та застосуванні належних меблів.
Технологія будівництва
Варто вказати, що одним із основних етапів будівництва мансарди є її внутрішнє утеплення. Крім цього потрібно не випустити з уваги монтування вентиляційної системи. Важливо дотриматися певних технологічних норм, обробити конструкції відповідними засобами, що забезпечують пожежну безпеку. Щоб мансардний поверх міг використовуватися комфортно довгі роки, необхідно враховувати певні нюанси та правила.
Кроквяна конструкція повинна створюватися з урахуванням норм, що регламентуються ДБН.
Важливо створити вентилювання між теплоізоляцією та дахом. Крім того важливо врахувати і пароізоляцію. Зовнішня сторона крокв покривається гідро- та звукоізоляційним шаром.
Особливості утеплення
Оскільки більшість поверхонь в мансардних поверхах розташовується під ухилом, для реалізації утеплення гнучким або рулонним утеплювачем важливо залучати фахівців, інакше ви неминуче зіткнетеся з певними труднощами.
Ізоляційний матеріал, вибраний для утеплення мансарди, повинен:
- структурно бути жорстким або напівжорстким;
- мати високі теплоізоляційні показники;
- стійко сприймати конденсат та іншу вологу.
Якісне утеплення мансардного поверху можна реалізувати, використовуючи різні варіанти, проте найкращими з них і тими, що вже є досить затребуваними і серед фахівців, і серед замовників, є листи мінеральної вати, пінопласт та екструдований пінополістирол.
Ці варіанти відрізняються прийнятною жорсткістю для монтажу на поверхнях під нахилом і мають низькі показники теплопровідності. Пінопласт і пінополістирол не чутливі до будь-якого впливу вологи, а ось вата має властивість накопичувати конденсат, і як наслідок з часом її необхідні характеристики можуть зникнути. Тому мінеральну вату слід застосовувати у випадках, де у мансарді передбачений вентиляційний шар між конструкцією та покрівлею.
Незважаючи на те, що вата для нормальної експлуатації потребує допоміжних додаткових факторів, вона має відмінну властивість звукоізоляції, завдяки чому можна значно зменшити шум, наприклад, від опадів, що випадають.
Щоб зберегти тепло на мансардному поверсі по максимуму, утеплювач (у нашому випадку — мініральну вату) потрібно розташувати в 2 шари. Важливий момент — це безпосередньо перед встановленням вати закріпити на внутрішній поверхні покрівлі мембрану для гідро- та пароізоляції. Мінеральна вата розподіляється в просторі між кроквами, товщина даного шару утеплювача становить 10-20 см. Щільного покриття фахівці домагаються укладанням другого шару не менше ніж у 10 см. Його також важливо закрити пароізоляцією.
Така технологія утеплення дає можливість максимально запобігти витоку тепла та проникненню холоду в мансарду в місцях, де відбувається стик. Однак слід звернути увагу на створення металевого каркасу для другого шару утеплювача. Після того, як монтаж мінеральної вати та пароізоляції буде завершено, можна переходити безпосередньо до кріплень для внутрішнього оздоблення.
Важливо відзначити, що будь-який з наведених видів утеплювачів можна легко використовувати з різними видами покрівлі, такими як:
- листовий метал;
- профнастил;
- металочерепиця;
- шифер;
- ондулін;
- гнучка або керамічна черепиця.
Щоб якісно та надійно побудувати та утеплити мансарду у своєму будинку, зверніться за допомогою до фахівців будівельної компанії Dewpoint у Дніпрі. Наша команда може гарантувати вам компетентний підхід до виконання завдання, оскільки:
- Ми маємо досвід роботи у сфері будівництва 10 років.
- Надаємо необхідний спектр послуг під ключ, беручи відповідальність на себе.
- Наші фахівці здійснюють експертне проектування або якісно адаптують готові проекти.
- Ми використовуємо сертифіковані матеріали від перевірених постачальників.
- Ми залучаємо власний штат архітекторів, будівельників та техніки для виконання поставлених завдань.
Довіряйте комфорт свого житла кваліфікованим фахівцям!