Для українців будівництво приватного будинку завжди асоціювалося з комфортом, особистими кордонами, надійністю та затишком. Приватний будинок або котедж — це свій сімейний куточок, обладнаний за власним смаком і потребами. Насправді уявлення про приватний будинок у головах українців, може, і не змінилося, та змінилися умови життя в країні.
Із запровадженням військового стану в Україні життя мільйонів перевернулося з ніг на голову. Однак багато людей намагаються продовжувати жити, а не виживати, і намагаються зробити для цього все можливе.
Особливості будівництва під час воєнного стану
Зведення житлових будинків із запровадженням військового стану не тільки не припинилося, а й стало набагато доступнішим. У 2022 р. Урядом було прийнято відповідне рішення, яке значно спрощує подання та отримання дозвільних та реєстраційних документів під час військового стану та протягом року після його припинення/скасування.
Цей дозвіл загалом більше спрямований на сферу реконструкції потерпілих будинків, проте не обходить стороною і сферу будівництва нових житлових об’єктів.
Який будинок краще побудувати у 2022?
Оскільки будівництво все ще актуальне, то для багатьох актуальне й питання — який будинок зводити? А точніше, яку технологію будівництва слід вибрати? Варіантів досить багато, проте не кожен може стати оптимальним саме для вас. Розглянемо докладніше:
- Газоблоки або піноблоки: завдяки складу будівельного матеріалу будинок із газобетону буде найбільш екологічним і натуральним. Газоблок — це безліч плюсів: вигідна та економічна ціна, циркуляція повітря, швидкість зведення, тепло- і шумоізоляція, стійкість до температурних перепадів тощо. З мінусів можна виділити відносну крихкість.
- Цегла: сперечатися з фактом довговічності, надійності та міцності такого варіанту марно, але вартість такого будматеріалу багатьом може бути не по кишені. До речі, цегляні будинки через це не втрачають популярності.
- Керамоблок: за функціональністю подібний до цегли, втім і рівень вартості цей матеріал також перейняв у нього. Стіни такого будинку будуть менш товстими, але не менш міцними. Довговічність від 100 років та більше.
- Дерево: найавтентичніші, атмосферні та екологічні будинки з шикарним зовнішнім виглядом — це будинки з дерева. Але ціна на сировину для будівництва в 2022 році все ще досить висока, тому не кожен зможе дозволити собі таке задоволення.
- Каркасні будинки: швидкозводимі, затишні і практичні будинки, які також мають високу функціональність і не менш високу ціну.
Формування вартості та порівняльний аналіз
Будівництво приватного будинку — це великі витрати, підсумкова вартість формується з безлічі факторів і нюансів. У 2022 додатковим чинником впливу став військовий стан у країні. Крім цього на ціноутворення впливають:
- геологічні та геодезичні дослідження;
- вибір фундаменту;
- вибір матеріалу;
- тип перекриття та покрівлі;
- будівельні та оздоблювальні роботи.
До порівняння, найпопулярніші товари з будматеріалів за 2021 рік становили:
- Бетон М250 С16/20 В20 П4 W6 F100 — 1960 грн за м³.
- Арматура — 24-25 тис. грн за тонну.
- Газоблок — 2180 грн за м³.
- Металочерепиця матова 0,5 мм — 290-320 грн/м².
- Бітумна черепиця двошарова — 230-250 грн/м².
Після оголошення військового стану в Україні ситуація помітно змінилася, і ціни закріпилися або продовжують зростати від показників:
- Бетон М250 С16 / 20 В20 П4 W6 F100 — 2400 грн за м³.
- Арматура — 28-30 тис. грн за тонну.
- Газоблок — 3400 грн за м³.
- Металочерепиця матова 0,5 мм — 385 грн/м².
- Бітумна черепиця двошарова — 350 грн/м².
Як зекономити на будівництві?
Як ми вже згадували, будівництво приватного будинку та всі пов’язані з цим роботи — це досить дорого. Не кожному зведення свого житла буде по кишені, особливо за нинішніх умов життя. Однак є деякі поради, які дозволять вам заощадити:
- Заздалегідь продумайте кількість приміщень відповідно до кількості мешканців.
- Купуйте будматеріали у перевірених постачальників (або довіряйте це представникам будівельної компанії).
- Придбайте матеріали в міжсезоння, коли ціни постачальників нижчі за рахунок послаблення попиту.
- Вибирайте якомога мінімалістичний та простий дизайн, опрацювання конфігурації це також стосується.
Також економним рішенням може бути вибір типового проекту, які у великому асортименті надає будівельна компанія Дьюпоінт. У таких проектах представлено продумані планування, перевірені технології та універсальні рішення. Але ви завжди можете звернутися до наших фахівців, щоб адаптувати проект під себе та свої потреби.