Форми і конструкції даху
При підготовці проекту приватного будинку належну увагу варто приділити конструкції даху. У даному процесі слід враховувати все: від архітектурного стилю будівлі до особливостей погодних умов регіону – характерна частота і сила вітру, дощів і снігопадів.
Житловий будинок може мати один із таких основних типів даху: односхилий, двосхилий, чотирьохсхилий (або вальмовий) та плаский. Конфігурація даху може бути простою, складною або комбінованою відповідно до проекту самого будинку, наприклад, якщо є прибудови, веранди, балкони.
Незалежно від форми даху має бути здійснено її правильне утеплення, гідроізоляція, монтаж, обрані якісні покрівельні матеріали.
Кут нахилу даху і що від нього залежить
Говорячи про дахи зі схилами, варто відзначити, що чим менший кут нахилу щодо горизонталі, тим краще конструкція буде витримувати вітрові навантаження. При цьому покрівля із занадто маленьким кутом (менше 35°) схильна до більшого снігового навантаження, що може призвести до деформації покриття і появи протікання.
З даху з великим нахилом в особливо сніжну зиму може статися сходження значної кількості снігу, що є небезпечним. В даному випадку такий дах слід додатково обладнати снігозатримувачами.
З іншого боку, крім протистояння різним погодним навантаженням, варто враховувати функціональне призначення простору під дахом. Так, кут нахилу 30° і менше дозволить використовувати його тільки в якості горища. Якщо ж потенційно планується задіяти даний простір як житловий, то дах одразу необхідно проектувати з більш крутим нахилом. У цьому випадку від кута залежить розмір корисної площі мансарди.
Характеристики матеріалу покрівлі також потрібно враховувати при проектуванні кута нахилу даху. Можна виділити дахи пласкі, з максимальним чи мінімальним кутом нахилу.
Двосхилий дах: переваги і недоліки
Двосхилий дах є найпоширенішою з усіх основних форм дахів завдяки наявності безлічі плюсів. Дах з двома прямими схилами вважається однією з найпростіших і найбільш надійних конструкцій даху, нескладний у монтажі, економічний та зручний в експлуатації. Під такою покрівлею можна організувати як звичайне горище, так і кімнати для постійного або сезонного проживання. Для горищного даху оптимальним буде кут нахилу 40-45°, якщо будинок розташований в помірних погодно-кліматичних умовах. Для мансардного – кут повинен бути більше і може складати до 60°.
Переваги двосхилого даху:
– відносна простота проектування і монтажу
– надійність конструкції
– практичність – опади не затримуються на поверхні завдяки правильному нахилу
– економічність (у разі звичайного дизайну з двома прямими схилами)
– універсальність – застосовується для будь-яких будинків: дерев’яних зрубів, цегляних, каркасних, газобетонних.
Недоліки двосхилого даху:
– досить простий дизайн
Двосхилий дах може бути з симетричними бічними схилами та мати фронтони у формі рівнобічних трикутників. Такий варіант найпростіший, економічний і невибагливий з точки зору дизайну.
Також кути сторін двосхилого даху можуть бути і різними, утворюючи вже цікавішу конфігурацію як самої покрівлі, так і внутрішнього приміщення.
Ще однією формою конструкції двосхилого даху є покрівля з ламаними схилами. За допомогою такого способу оформлення, як правило, намагаються збільшити простір мансарди.
За бажанням простота форми двосхилого даху може бути компенсована за допомогою цікавих дизайнерських рішень – гри з кольором, фактурою, матеріалами.
Органічно виглядатиме присадибна ділянка, на якій основна будівля та інші споруди матимуть двосхилі дахи різного рівня, але з однаковим кутом схилів. Окрім того, мініатюрними двосхилими дахами можна оформити гірки та ігрові будиночки на дитячому майданчику.
Будівельна компанія DEWPOINT допоможе Вам спроектувати і побудувати гарний будинок з функціональною покрівлею! Подивитися типові проекти будинків можна тут. Поспішайте, при замовленні будівництва будинку у нас – проект будинку Ви отримуєте в подарунок!