Типи фундаменту і помилки при будівництві
Всім відомо, що під час будівництва приватного будинку найважливішим етапом є закладка фундаменту. Цей процес, виконаний грамотними фахівцями, сприяє міцності і довговічності Вашого будинку, а також Вашій власній безпеці!
Раніше улаштування фундаменту було не тільки тривалим, але й дуже високовартісним заходом. На сьогодні з’явилися нові технології і техніка, але про все по порядку …
Види фундаментів та їх відповідність ґрунтам
Перше, що ви повинні зробити перед будівництвом будинку, – провести геологічне дослідження ґрунтів на вашій ділянці!
Запам’ятайте, без геології жоден кваліфікований спеціаліст не будуватиме будинок!
Описаний тип ґрунтів, а також інформація про глибину залягання ґрунтових вод, дозволить вибрати потрібний тип фундаменту з урахуванням розрахункового навантаження бажаного конструктиву майбутнього будинку.
Отже, можна виділити 4 основні види фундаменту:
– стрічковий
– плитний
– стовпчастий
– пальовий
У цій статті розглянемо фундаменти, які можуть бути застосовні саме до приватних будинків (найчастіше це 1-2 поверхи). Для малоповерхового будівництва важливо домогтися максимальної міцності при оптимальних витратах і високій швидкості виконання робіт. Інженери компанії DEWPOINT роблять усі необхідні розрахунки для дотримання технічних норм при будівництві, після чого ми даємо гарантію на зведені будинки!
1. Стрічкові фундаменти – найбільш популярний і недорогий варіант. Такий фундамент являє собою стрічку з армованого бетону, яка може бути залита прямо на ділянці або змонтована зі заздалегідь привезених блоків. Найчастіше стрічку заливають саме на місці, тому що це не вимагає заїзду важкої техніки (особливо якщо заїзд ускладнений). До того ж залити стрічку можна будь-яких форм і розмірів, а до параметрів блоків необхідно прив’язуватися.
При облаштуванні стрічкового фундаменту важливо дотримуватися певних правил:
– обов’язково виставляти опалубку для заливки стрічки
– використовувати арматуру необхідного перетину (в залежності від розрахункового навантаження)
– наявність добре утрамбованої піщано-щебеневої подушки під фундаментом (для рівномірного розподілу навантажень і запобігання тріщинам)
– заливка повинна відбуватися за один день, інакше частини, залиті в різні дні, не матимуть міцності, як єдина конструкція.
Такий фундамент може використовуватися для будинків із газобетону, керамоблоку, цегли в 1-2 поверхи. Також якщо зробити стрічку поглибленою, то можна використовувати фундамент як стіни для підвалу.
2. Плитний фундамент використовується на слабких ґрунтах (наприклад, пливунах або пісках).
Плиту також можна або залити на місці (моноліт), або зібрати з великих плит (що знову-таки потребує залучення дорогої важкої техніки). Монолітна плита практично не схильна до змін ґрунту (спучування, промерзання, високого залягання ґрунтових вод). Також її перевагою є рівномірний розподіл навантажень на всю площу фундаменту.
Подивіться процес заливки монолітної плити на нашому об’єкті у м. Дніпро:
3. Стовпчастий фундамент складається зі стовпів, з’єднаних між собою балкою. Залежно від конструкції стовпи можуть бути з дерева, каменю, цегли або армованого бетону. Найчастіше такий тип фундаменту застосовується для будівель з невеликою вагою, наприклад, для популярних сьогодні каркасних будинків. Закладають стовпи на стійких ґрунтах (без ризику горизонтальних зрушень), при цьому або бурять свердловини, або вдавлюють безпосередньо у ґрунт.
Стовпчастий фундамент також може бути монолітним або збірним.
4. Пальовий фундамент дуже поширений у сучасному будівництві.
У нього безліч переваг:
– використовується для будь-яких ґрунтів
– висока швидкість монтажу
– можливість будівництва на схилах
– палі необмеженої довжини
– використовується для будівництва у воді!
Найпопулярнішими є металеві палі. Вони являють собою великі шурупи, які можуть укручуватися як із застосуванням техніки, так і вручну. Мають спеціальний антикорозійний склад, що подовжує термін їх служби. Після монтажу паль монтується обвя’з, що з’єднує їх між собою, після чого монтується «коробка» будинку.
Подивіться процес монтажу гвинтових паль (геошурупов) на нашому об’єкті в м. Харків:
Також можлива комбінація різних типів фундаменту, але це повинні робити тільки кваліфіковані фахівці, а ні в якому разі не «Петровичі».
Часті помилки при облаштуванні фундаменту
1. Вибір фундаменту «на око» – без результатів геології, що не підходить типу ґрунтів (просідання, тріщини або зовсім руйнування будинку).
2. Заливка фундаменту без опалубки (проникнення ґрунту в фундамент – зниження показників міцності).
3. Невірне армування бетону або зовсім його відсутність (крихкість фундаменту, ймовірність корозії арматури при її близькому розташуванні до країв заливки).
4. Самостійне будівництво підвалів, льохів та інших додаткових конструкцій (видавлювання ґрунту в сторону підкопу – деформація фундаменту).
5. Неправильна геометрія фундаменту (нерівні кути в будинку, невідповідність розмірів плит перекриття, проблеми у формуванні покрівлі).
6. Неякісна «подушка» під фундаментом – погано забутинований піщано-щебеневий прошарок (без трамбування можлива нерівномірна усадка і як наслідок – тріщини).
Висновок очевидний, що для будівництва надійного будинку необхідно:
– провести геологію ділянки
– сформувати проект будинку
– звернутися до перевірених кваліфікованих фахівців.
Замовити фундамент будинку можна в будівельній компанії DEWPOINT. Наші фахівці нададуть безкоштовну консультацію з питань будівництва приватного будинку, допоможуть отримати необхідні дозволи на будівництво, а також здійснять будівництво будинку «під ключ» з використанням будь-якої доступної на сьогодні технології!
Звертайтеся, чекаємо на Ваш дзвінок 0672555777, 0662555777!