Переваги та недоліки будинків з керамоблока
Керамічні блоки – це досить новий будівельний матеріал, який набуває все більшої популярності на будівельному ринку. Унікальність його полягає в тому, що він має властивості і цегли, і газоблоку.
До складу суміші для його виготовлення входить 50% глини і 50% поризатора, речовини, що створює пори. Як поризатор використовуються тирса, солома, торф і т.д.
Після змішування інгредієнтів і їх подрібнення відбувається формування заготовок та їх випал. При високій температурі (до 1000 С) поризатор вигорає, а глина перетворюється в керамічний камінь.
Виробництво керамоблоків здійснюється тільки в заводських умовах, при дотриманні всіх технологічних норм, – це гарантує якість продукції, що випускається.
Раніше керамоблок виробляли тільки в Польщі (Porotherm) або Словаччині (Leiertherm), що призводило до сильного подорожчання будівництва керамоблока в Україні. На сьогодні з’явилося кілька вітчизняних виробників, які не поступаються за якістю, але доступніші за ціною (Керамейя, Кератерм).
Основні переваги керамоблоків
Повітря, що заповнює пори та отвори, забезпечує високі теплоізоляційні якості блоків. Завдяки цим властивостям, в теплому кліматі та при достатній ширині стін, будинок навіть не треба утеплювати. Керамоблок поглинає сонячну енергію і тепло від батарей. Все це робить його енергозберігаючим матеріалом.
Має високу звукоізоляцію за рахунок пористої структури.
Так як блоки обпікаються при температурі до 1000С, вони мають низьку пожежонебезпеку, є практично негорючим матеріалом.
Завдяки великим розмірам, істотно скорочуються терміни будівництва! Керамоблок – менш дорогий матеріал, ніж цегла. Скорочує енергетичні витрати при подальшій експлуатації будинку. Все це робить блоки економічним і екологічним матеріалом.
Є й недоліки:
Для кладки краще використовувати теплоізоляційний розчин або досить дорогий спеціальний клей.Также використовують і звичайний цементний розчин, але при цьому створюються “містки холоду”, що погіршує теплоізоляцію. Також при кладці між блоком і розчином прокладають сітку, для запобігання потрапляння суміші всередину блоку.
Незважаючи на міцність кладки, необхідно забезпечити обережну погрузку та розвантаження керамоблоків, так як тонкі стінки його досить крихкі.
Фундамент будівлі повинен бути ідеально рівним, але за рахунок відносно невеликого навантаження, він може бути стрічковим.
Так який же матеріал є для вас найоптимальнішим?
Перш за все ви повинні визначити бюджет та цілі будівництва. Вигідними за ціною матеріалами є пінобетон, газобетон, керамоблок та цегла. Перші три матеріали мають схожі властивості, переваги та недоліки, та пористу структуру. Але керамічні блоки мають більшу міцність, ніж газобетон і тим більше пінобетон. І природно найміцнішим, зносостійким, але і дорогим є цегла.
Отже, робимо висновки. Керамоблоки коштують не набагато дорожче газоблоків, але мають більшу міцність, довговічність (служать до 50 років), є гідною альтернативою цеглі. Керамоблок більш стійкий до вологи, ніж газоблок. Обидва матеріали забезпечують швидкість робіт, тому вибір за вами.
Компанія Дьюпоінт пропонує будівництво будинків з керамоблоків високої якості від вітчизняного виробника. Це екологічний матеріал, який має багато позитивних якостей і широко використовуваний в сучасному будівництві. Телефонуйте за тел. +38 067 2 555 777, +38 066 2 555 777 і ми відповімо на всі ваші запитання!