Відповідь фахівців
Що таке каркасний будинок?
Каркасний або «канадський» будинок – це конструкція, основу (тобто каркас) якої роблять з натурального дерева, а стіни з OSB з шаром утеплювача.
Розглянемо в розрізі стіну каркасного будинку:
Основні конструктивні елементи каркаса – це добре висушені дерев’яні бруси. Про вимоги до якості дерева розповімо трохи нижче. Каркас обшивають зовні вологостійкими плитами OSB, всередину прокладають утеплювач, покривають плівкою паробарьера і зашивають зсередини гіпсокартоном.
1. Каркасний будинок – це картонка
Як ми вже говорили для каркаса використовується дерев’яний брус з перетином 145х45 мм. Компанія Dewpoint використовує для будівництва каркасних будинків тільки сухе дерево, висушене за допомогою камерної сушки. Максимальна вологість такого дерева не повинна перевищувати 18%, оптимально 12-15%. При дотриманні цих правил несучі здатності стін будуть дуже високими, каркас ні в якому разі не «поведе», нічого не завалиться як «картковий будиночок».
Якщо у нас такі будинки стали будувати порівняно недавно, то можна орієнтуватися на термін служби каркасних будинків в Канаді – 70-100 років! Тобто передати будинок дітям ви точно встигнете! Прорахувати ціну каркасного будинку можна тут.
2. Каркасний будинок має низький рівень вогнестійкості
Отже, вище ми вже розглядали розріз стін каркасників. Ще раз повторимо – будинок зовні вкритий негорючим утеплювачем (кам’яної ватою) та оштукатурений (або облицьований інакше за бажанням замовника). Тобто вся деревина каркаса та плити OSB закриті від прямого впливу вогню! Усередині стіни також прокладають якісні плити базальтової вати (не горить!) та обшивають гіпсокартоном, як зазвичай роблять і в будинках з інших матеріалів.
Також вся деревина ретельно обробляється антипиреном для підвищення вогнезахисту.
3. Каркасний будинок гниє, пліснявіє, його їдять миші, жучки
Найважливіший момент при будівництві будинку за канадською технологією – використання якісно висушеної деревини. Таке дерево дозволить зібрати міцний і довговічний каркас. Деревину покривають спеціальними антисептиками, що запобігає утворенню цвілі.
Також дуже важлива швидкість збірки будинку і професіоналізм будівельників. При використанні пальового фундаменту готовий будинок можна отримати вже через 3 місяці! Ціни і проекти будинків дивіться тут. Весь процес будівництва за 2 хвилини:
Для формування стін ми використовуємо тільки вологостійке ОСП, яке зовні буде повністю захищене від вологи. Утеплювач, що знаходиться в стінах, покривають плівкою паробарьера. Це важливий етап, так як від якості стиків паробарьера буде залежати можливість проникнення вологи всередину стін.
За таким же принципом формується покрівля, тільки зверху ще прокладають гідробарьер. Важливо також, щоб покрівля була вентильованою, тоді покрівельний «пиріг» не накопичувати зайву вологу.
Що стосується гризунів і жучків, то антисептики для дерева їм не до смаку. Утеплювач стін з кам’яної вати вони також не їдять. Варто задуматися, якщо як утеплювач стін ви використовуєте пінопласт (наша компанія використовує тільки кам’яну вату!). Як відомо, миші дуже люблять пінопласт, в цьому випадку потрібно забезпечити неможливість проникнення гризунів в стіни (металева сітка та інші народні премудрості:) )
4. У каркасниках холодно взимку
Не будемо голослівні і розглянемо на цифрах теплопровідність різних будівельних матеріалів. Як ми бачимо нижче, мінеральна вата (наповнення стін каркасних будинків) – одна з лідерів за збереженням тепла. Найбільша теплопровідність буде у цегли і бетону, тобто тепло вони будуть зберігати дуже погано. Товщина шару мінеральної вати в стінах каркасного будинку зазвичай 150 мм, так як для нашого регіону не характерні великі морози.
Додаткове зовнішнє утеплення в 50-100 мм буде гарантією енергоефективного і теплого будинку!
Багато пишуть про те, що мінвата з роками просідає, сиріє та будинок стає холодним. Дійсно, це можливо, але дуже багато залежить від якості збірки каркаса, ретельної підгонки всіх щілин, облаштування паро- та гідроізоляції. Також важливий монтаж в будинку системи вентиляції, найкращим варіантом якої буде приточно-витяжна система.
5. Якість збірки будинку
Напевно, це найважливіший етап, який слід врахувати ще на самому початку будівництва! Радимо обирати забудовника відповідально, так як на ринку зараз дуже багато бригад, які не тільки можуть погано виконати свою роботу, а й не добудувати будинок зовсім.
Фахівці компанії ДЬЮПОІНТ мають великий досвід в будівництві каркасних будинків, котеджів в Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та по всій Україні. Надамо весь комплекс послуг «під ключ» – від проектування до оформлення дозвільних документів. Також ми будуємо будинки з газобетону, цегли, керамоблока. Телефонуйте з будь-яких питань і отримаєте безкоштовну консультацію! Наша адреса м. Дніпро, пр. Гагаріна, 63, тел 0672555777, 0662555777, 0632555777.