Через динамічну, часом страшну і вимушену зміну життя і збіг обставин, доводиться пристосовуватися, шукати різні шляхи та рішення. Так і тим людям, які через ситуацію в країні втратили свій будинок, доводиться замислюватися над влаштуванням безпечнішого життя собі та своїм близьким, починаючи все наново.
На щастя, у будівельній сфері є унікальні можливості, які дозволяють швидко та доступно зводити комфортне та зручне житло. Сьогодні ми розглянемо такий варіант як будівництво модульного будинку, а також приділимо увагу особливостям цього процесу.
Конструкції та вибір матеріалів
До основних матеріалів, що використовуються для створення модулів, відносяться метал та дерево, з яких власне і формується каркас. Метал — це, само собою, міцність та надійність майбутнього житла, дерево — екологічність та практичність.
Панелі об’єкта створюються за допомогою високотехнологічного 3D-принтера, чорнилом для якого є цемент. У такому разі стіна зводиться шарами, і процес займає близько 24 годин. У деяких ситуаціях використовуються панелі з карбоновими нитками. При цьому враховуються віконні та дверні отвори, згодом монтуються вікна, двері та дах. На останній у свою чергу встановлюються сонячні батареї, що робить будинок з модулів не тільки швидкомонтованим, а й повністю автономним.
Звичайно, такі специфічні приватні споруди не обходяться без утеплення. З цією метою використовується специфічний матеріал — базальтова вата або іноді пінополістирол. Однак кращі характеристики має саме перша опція, оскільки є:
- стійкою до впливу вологи;
- негорючою, а значить пожежобезпечною.
Для забезпечення якісного та стильного зовнішнього оздоблення найчастіше використовують:
- вініловий/металевий сайдинг;
- об’ємну штукатурку;
- фіброцементні плити;
- дерев’яний брус.
Переваги і недоліки
Перевага техніки будівництва модульних споруд — це їхня універсальність. Такий конструктив може застосовуватися як:
- житловий об’єкт;
- заміська дача;
- сучасний гараж;
- затишна лазня;
- торговий павільйон;
- автомийка;
- окремий будиночок комплексу для відпочинку;
- міні-офіс;
- школа або їдальня і т.д.
До інших переваг, що безпосередньо описують характеристики технології, можна віднести:
- Швидкість будівництва.
- Доступність будівництва.
- Високу мобільність.
- Полегшеність фундаменту.
- Готовий ремонт під ключ.
- Високу енергоефективність та екологічність.
Недоліки обраної технології зведення — це:
- Конструкційна простота.
- Обмеженість габаритів та планування.
- Необхідність встановлення вентиляційної системи.
- Відвідування вашої ділянки великогабаритною важкою технікою.
Етапи будівництва
Як ми вже зазначали, житло з модулів — це швидко та зручно. Але додамо трохи конкретики: “побудувати” такий об’єкт можна за 3 місяці, при цьому на вашій ділянці збережеться порядок, оскільки до вас приїжджає готова конструкція з ремонтом, яку потрібно зібрати.
Етапами зведення приватного житла з модулів є:
- Укладання договору з будівельною компанією, з точним розрахунком та фіксуванням ціни (ніяких додаткових витрат у процесі).
- Створення модульного будинку на виробництві, зазвичай у періоді від 2 до 3 місяців (все залежить від сезонності та попиту).
- Монтаж основи — 1-2 дні (пальовий фундамент не піддається впливу води, може монтуватися при будь-якому ґрунті, не вимагає усадки).
- Транспортування конструкції до вашої ділянки, встановлення за допомогою маніпулятора.
Чи це коштує ваших зусиль?
Швидкомонтований приватний будинок з модулів — це не тільки свіжа альтернатива останніх років, але і затребувана опція для тих, хто критично потребує житла. Більше того, створення об’єкта значно спрощується, оскільки така споруда не є капітальною, а отже, не вимагає для зведення відповідних дозволів.
Модульне будівництво — це перспективний, економічний та мобільний варіант, доступний та швидкий у реалізації, особливо, якщо ви маєте справу з професіоналами. За консультаціями та послугами звертайтесь до представників будівельної компанії Дьюпоінт.