При плануванні ремонту виникає маса питань: що в якому порядку робити, яких фахівців наймати, як зробити ремонт якісно та в термін. Важливо вчасно отримати потрібну інформацію та повчитися на чужих помилках 🙂
Грамотно відповісти на всі ці питання можуть фахівці будівельної компанії Дьюпоінт. Наша компанія поєднує в собі не тільки будівельників, але і дизайнерів інтер’єру, які працюють разом з архітекторами. Це дозволяє нам не тільки розробляти грамотні проекти, а й вірно втілювати це в життя!
1. Відсутність дизайн-проекту, проектів інженерних мереж
Дуже важливо до початку робіт замовити дизайн інтер’єру квартири або будинку. Причому це не тільки гарні картинки! До складу такого проекту входять обмірні плани, плани демонтажу / монтажу, плани розеток / вимикачів / світильників з прив’язками, рівень підлоги та багато іншого. А також ви зможете побачити ваше майбутнє житло в 3D-візуалізації ще не починаючи ремонт! Подивитися приклад дизайн-проекту з 3D-туром (+ ціни) можна на нашому сайті в розділі Дизайн інтер’єру.
До внутрішнього оздоблення будинку, ми рекомендуємо також зробити проект електромереж, вентиляції, опалення. Всю необхідну документацію розробляють наші фахівці. Це дуже важливий етап! У нас був такий випадок, коли вентиляцію Замовники захотіли робити вже на етапі ремонту… Внаслідок такого пізнього рішення деякі вентканали «заховати» в стіни вже не вдалося, що істотно зіпсувало зовнішній вигляд.
2. Неправильний порядок робіт
Зазвичай до ремонту приступає не організована бригада, а окремі фахівці. Таким працівникам все одно, в якому порядку повинні бути виконані роботи, а потім виникають складнощі (часто дорогі!) в реалізації наступних етапів.
Отже, правильна послідовність ремонту:
– Проектна документація (дизайн-проект, опалення / вентиляція / кондиціонування, водопостачання / каналізація). При бажанні заощадити на проектах можна скласти докладний план робіт, але це не вбереже вас від неточностей в реалізації.
– Монтаж перегородок / демонтаж стін (при необхідності)
– Установка вікон (обов’язково на чорновому етапі!)
– Монтаж інженерних систем (опалення / вентиляція / кондиціонування, водопостачання / каналізація, сюди ж теплі підлоги!)
– Оздоблення стін
– Стеля
– Підлогове покриття
– Міжкімнатні двері
– Меблі та декор
3. Розподіл бюджету не на ті категорії
Що це означає? Все просто – купивши квартиру або побудувавши будинок, хочеться скоріше навести красу, купити модний люстру або, наприклад, замовити лімітовану колекцію меблів.
Але розподіляти бюджет слід в такому порядку (особливо, якщо він обмежений):
– чорнова обробка (матеріали і роботи)
– електрика (комплектуючі та оплата робіт). На першому етапі можна без навісних люстр.
– сантехніка (не крани і дзеркала, а проводка труб і виходів на сантехнічні прилади). Другим етапом уже крани та інше оформлення санвузлів.
– чистове оздоблення
– міжкімнатні двері
– меблі, люстри, елементи декору.
4. Поспіх, недотримання нормативних термінів робіт
Це стосується деяких видів робіт, таких як, наприклад, стяжка підлоги. Для її правильного функціонування потрібно дати час на те, щоб стяжка просохла і добре «схопилася».
Також при оформленні стель в новобудові – бажано не робити відразу дорогі конструкції або декор, так як будинок ще пару років буде давати усадку, після чого можуть з’явитися тріщини.
Часті помилки при ремонті кухніи
Найважливіша частина для майбутньої господині – функціональний та зручний простір!
Мийка (+ посудомийка), холодильник, плита повинні розташовуватися в близькості один від одного. Слід врахувати близькість витяжки до вентиляційного отвору, наявність розеток на кожній стороні робочої поверхні (+ захист від води поблизу мийки), навіть сторону відкривання дверцят холодильника!
Стільниця повинна бути зносостійкою (+ термостійкою). Також зверніть увагу, що красиві фарбовані фасади кухонь схильні до подряпин і пошкодження фарби.
При замовленні кухні врахуйте, що для її чіткого монтажу меблярам потрібні вірні виміри – після укладання кахлю та монтажу всіх інженерних систем! При виборі навісних шаф подумайте про їх розміри – занадто високі змусять вас часто вставати на табурет 🙂 Крім того, будівельники повинні зробити «закладні» в стінах, якщо стіни гіпсокартонні.
Фурнітуру обирайте якісну, адже цими меблями ви будете користуватися дуже часто! Також ручки не повинні бути сильно виступаючі (це може утруднити відкривання кутових дверцят).
Часто на підлогу кухні укладають ламінат, проте він більш схильний до пошкодження і нестійкий до води, тому краще використовувати плитку. При виборі плитки враховуйте її шорсткість (зручність в прибиранні), також не використовуйте світлі матеріали для швів (вони дуже швидко забруднюються).
Врахуйте елементи підсвічування, особливо в зоні мийки і плити (щоб потім не тягати непотрібні подовжувачі).
Часті помилки при ремонті ванної кімнати
Суміщений санвузол – біда для великої родини. Якщо маєте таку можливість, обов’язково обладнайте роздільні приміщення, а в разі 2-пов будинку, взагалі потрібно проектувати 2 санвузли ще до початку будівництва. У великому 1-пов будинку ми навіть іноді облаштовуємо 3 санвузли. Готові проекти будинків можна подивитися тут.
Вологість у ванній зобов’язує враховувати спеціальні матеріали, стійкі до утворення цвілі та грибка. Також беріть розетки із захисною кришечкою від води, світильники з підвищеним класом вологозахисту (IP44).
Якщо ви вмонтовуєте ванну, то зверніть увагу, чи передбачений нахил у бік зливу. Також дуже важливий нахил труб каналізації: якщо він занадто малий, то вода буде йти повільно, а якщо занадто великий, то можливе засмічення труб внаслідок швидкого відходу води.
Рівень підлоги ванної кімнати повинен бути трохи нижче рівня порога – це роблять для запобігання витоку води в інші приміщення (в разі пошкодження системи водопостачання).
Часті помилки при ремонті дитячої кімнати
– використання шкідливих матеріалів
– доступність розеток для маленьких дітей
– невідповідні для психіки кольори
– дорогі меблі (дитина росте і прийдеться її часто міняти)
– погане освітлення («робоче» місце повинно бути освітлено яскраво, а ось для решти кімнати можна використовувати діммери – для плавного регулювання ступеня освітлення).
Що ж, хочеться підсумувати: обирайте тільки кваліфікованих фахівців, економте ваш час і нерви, і нехай ваш ремонт пройде легко та принесе бажаний результат!
Чекаємо вас на безкоштовну консультацію!