Навіть якщо ви будуєте будинок в один поверх, то перекриття в будь-якому випадку будуть присутні у вашому будинку))
У цій статті розглянемо види перекриттів, які в яких будинках використовуються, як можна заощадити при будівництві.
Види перекриттів:
– дерев’яне
– панельне (плити перекриття)
– збірно-монолітне
– монолітне.
Дерев’яне перекриття
до недавнього часу вважалося найдешевшим варіантом. Брус перерізом 200х50 укладають у вигляді балок (причому прогони повинні бути не більше 6 м), знизу чорнова дошка, всередині утеплювач (з обох боків якого паро-гідроізоляційні мембрани), зверху плита OSB.
Однак, в цьому році значно подорожчало як саме дерево, так і плити OSB, тому облаштовувати таке перекриття стало не так вже вигідно.
В яких будинках застосовують дерев’яне перекриття?
У будь-яких. Звичайно, найчастіше це каркасні будинки. Але в одноповерхових будинках з газобетону або цегли також намагаються трохи заощадити – зробити дерев’яне тепле перекриття, неопалювальне горище та холодну покрівлю. Так можна заощадити за рахунок економії утеплювача в покрівельному «пирозі».
Переваги дерев’яного перекриття:
– простота монтажу (без залучення важкої техніки)
– легка вага
– можливість будь-яких форм.
Недоліки дерев’яного перекриття:
– обмеження по прогонах (6 м)
– недовгий термін служби (в порівнянні з залізобетонними)
– пожежонебезпека (обробляється антипіренами + антисептиками)
– можливий скрип і прогини з часом.
Залізобетонні плити перекриттів –
найпоширеніший на сьогодні метод відділення поверхів. У нашому будівництві ми використовуємо багатопустотні плити перекриття тільки заводського виробництва, що гарантує якість і довговічність такого виробу.
Розклад плит планують архітектор + конструктор при розробці робочого проекту будинку. Зверніть увагу, що покласти плити для будь-якої форми будинку на всю поверхню просто не можливо, тому на додачу до плит виникають ще монолітні ділянки, які додатково заливають бетоном.
В яких будинках застосовують з / б плити?
На сьогодні в нашому регіоні більшість будинків будують з газобетону. Для таких будинків плити перекриття – кращий варіант. Попередньо перед укладанням плит заливають армований бетонний пояс (читайте тут), після чого на цементно-піщаний розчин монтують плити перекриттів. Важливо! Спирання плит в будинку не повинно бути за трьома сторонами, тільки по двом протилежним! Глибина спирання на несучі стіни за ДБН – 70-120 мм.
Для цегляних будинків – картина аналогічна. Виняток, звичайно ж, дерев’яні будинки, на які плити не кладуть.
Переваги плитного перекриття:
– міцність
– вогнестійкість
– жорсткість
– швидкий монтаж
– високі звукоізоляційні властивості.
Недоліки плитного перекриття:
– для монтажу потрібен кран (його під’їзд може бути обмежений)
– важка конструкція
– необхідно додатково утеплювати (при холодній покрівлі).
І, нарешті, моноліт. Міцна, надійна конструкція, але найдорожча. Для заливки такого перекриття необхідний монтаж стаціонарної опалубки, велика кількість арматури, під’їзд бетононасоса для заливки та ін. Але при бажанні замовника – робимо і таке))
Також є варіанти збірно-монолітних конструкцій, коли на бетонні балки укладають блоки, що заповнюють проміжки, потім зверху заливають бетоном.
У будь-якому випадку, не варто будувати будинок з невідомими бригадами, адже від цього залежить безпека вашої родини. З нашою компанією ви побудуєте будинок, який відповідає всім будівельним нормам і конструкторським розрахунками. Звертайтеся – ми не підведемо!
Запрошуємо вас в офіс і на перегляд об’єктів, що будуються. м. Дніпро, пр. Гагаріна, 63, тел. 067 2 555 777.