Газобетон – сучасний будівельний матеріал
У сучасному будівництві представлено безліч матеріалів і технологій, проте всі вони мають свої сильні і слабкі сторони. У Дніпрі, Харкові, Запоріжжі ми маємо дефіцит деревини, а також високу ціну, наприклад, на цеглу, тому газобетон дуже популярний.
Детальніше розглянемо газобетон, блоки з якого називають газоблоками. Цей матеріал з’явився досить давно (близько 100 років тому!), проте у 80-х роках активно досліджувалася щільність його структури, що призвело до масовості його виробництва і більш доступних цін.
Склад газобетону
Основними компонентами є: цемент, кварцовий пісок, вапно, спеціальні газоутворювачі (найчастіше це алюмінієва пудра, але через значне пилоутворення її замінюють на суспензії).
Внаслідок реакцій газоутворюючих реагентів у газобетоні утворюються пори, які і надають блокам високих показників теплоізоляції.
Також газобетон поділяють на автоклавний (для сушки блоки поміщають у камери) і неавтоклавний (висихає сам). У приватному будівництві наразі частіше використовують автоклавні газоблоки.
Переваги газобетонного будинку
- Швидкість робіт
Газобетонні блоки мають досить великий розмір (625х400х250 – найчастіше використовується для малоповерхового будівництва). Також блоки з боків мають виїмки для зручного захоплення, тому укладати газоблок можна навіть одному робітнику! Будівництво приватного будинку з газобетону займе близько півроку.
Простота обробки блоків – одна з головних його переваг. Завдяки цьому можна працювати з блоками безпосередньо на ділянці, конструювати будь-які архітектурні форми, штробити і прокладати комунікації у стінах.
- Вартість такого будинку вийде на 20% нижче цегляного. Це обумовлено масовістю виробництва газобетону, його доступністю у нашому регіоні, швидкістю доставки і укладання.
- Екологічність блоків не залишає сумнівів. За рахунок нетоксичного складу стіни не виділяють шкідливих речовин і безпечні для вашого здоров’я.
Радіаційний фон газобетону мінімальний і знаходиться в межах 4-12 мкР/год (при нормі до 60).
- Газоблок дуже «тихий» матеріал – має високий ступінь звукоізоляції, що є безперечною перевагою в умовах міста або наявності галасливих сусідів.
- Легкість газоблоку (600х300х200 щільність Д400 AEROC важить 19,84 кг).
За рахунок такої ваги значно знижується навантаження на фундамент, що забезпечує міцність і довговічність вашого будинку.
- Теплопровідність газобетону дуже низька і знаходиться приблизно на одному рівні з деревом. Показник теплопровідності газоблоку порівняно з цеглою у 4-5 разів нижче!
Несучі стіни не потрібно додатково покривати утеплювачем, можна просто поштукатурити.
Можливість використання енергоефективного опалення в будинку (наприклад, за допомогою теплового насоса) дасть вам можливість ще й заощадити на комунальних витратах!
- Вогнестійкість. Матеріал абсолютно негорючий, близько 5 годин може витримувати вплив відкритого вогню! Таке житло буде безпечним і довговічним, якщо ще й посилити цю властивість при оштукатурюванні будинку з армуванням і застосуванням вогнестійких матеріалів.
- «Дихаючі» стіни з газобетону забезпечать комфортний мікроклімат вашого будинку.
- Морозостійкість блоків. Якщо газобетонна стіна не поштукатурена зовні, то блок схильний до намокання. Однак рідина, яка проникла до блоку, розподіляється між сусідніми сухими порами, і блок не втрачає міцність при заморожуванні-розморожуванні.
Також із газоблоками можна працювати взимку за рахунок того, що при укладанні використовується клей, а не традиційний цементний розчин.
- Строки експлуатації будинку з газобетону складають близько 70 років, оскільки матеріал володіє високими показниками міцності, витримує істотні навантаження, а також перепади температур.
Серед недоліків газобетонної будівлі можна виділити:
- блоки досить гігроскопічні (можуть поглинати близько 30% вологи від своєї ваги за відсутності штукатурки на фасаді)
- крихкість блоків – матеріал може кришиться при транспортуванні і обробці, тому витрати матеріалу трохи збільшаться
- при недотриманні технології будівництва стіни можуть давати тріщини
- необхідність використання спеціальних кріплень для меблів.
Отже, можна з упевненістю сказати, що побудувати приватний будинок із газоблоку – вигідне і перспективне вкладення! Переглянути проекти будинків можна тут.
Побудуй будинок – подаруй затишок собі та своїй родині!