Як змінилися ціни на матеріали для будівництва в Україні в 2021 році
З початку 2021 року в будівельній сфері відбулося значне подорожчання будматеріалів і робіт. Давайте розберемося докладніше, на скільки виросли ціни, а також як заощадити в поточній ситуації на будівництві приватного будинку з компанією Dewpoint (м. Дніпро).
Які будматеріали здорожчали найбільше?
Безумовно, на цінах позначилися загальні фактори: інфляція, ковідна криза, дефіцит, дорожчання енергосировини та інше (дані wikibud com ua).
Якщо оцінювати загальний індекс цін в будівництві, то за даними Держкомстату в 2021 році ми побачимо загальне подорожчання лише на 14,4% (в показник входить комплексна оцінка матеріалів і робіт):
Однак, в окремих сегментах стався найбільш значний стрибок цін:
1. Метал
Виріс на 65% порівняно з аналогічним періодом 2020 роки (дані metalika ua). Середня ціна за тонну арматури у вересні 2020 року була 17 404 грн, а у вересні 2021 року – 28 811 грн. Пік ціни на арматуру припав на червень 2021 року, коли ціна досягала 30 тис грн/тонну. Таке значне подорожчання металу пов’язано зі збільшенням обсягів експорту (в Китай). На даний момент (вересень 2021) ціна на метал показує невелику тенденцію до зниження.
2. Дерево
на будівельному ринку зросло в рази – статистики оцінюють зростання в 3-4 рази, тобто 300-350%. За даними fbc ua на квартальному аукціоні тільки в лісгоспах столиці та області було продано близько 160 тис. кубометрів необробленої деревини. Дефіцит на українському ринку виникає в зв’язку з обмеженням вирубки, а також з великими обсягами експортованого дерева.
2. Ціна на OSB
як плитного матеріалу, що використовує деревину, також зросла в 2,5 рази: раніше лист OSB-12 мм можна було купити за 280 грн / лист, а на сьогодні його ціна близько 700 грн.
3. Бетон
за рік подорожчав не так значно (близько 15 відсотків) з 1900 грн / м3, до 2200 грн / м3, але на великих обсягах будівництва ця різниця також дуже відчутна.
4. Утеплювач
фасадний високої щільності (135 кг / м3), наприклад Техноніколь, виріс в ціні на 40%, у вересні квадрат базальтової вати можна купити за 285-305 грн, рік тому – 220 грн.
5. Покрівельне покриття
також зросло в ціні в середньому на 40-50 відсотків. Якщо у вересні 2020 року можна було купити бітумну черепицю за 200 грн, то у вересні 2021 це обійдеться вже в 300 грн за квадратний метр. Крім того, облаштування бітумної покрівлі значно подорожчало через OSB, яке використовується як основа в такій покрівлі.
Якщо розглядати будівництво будинків під ключ, то на загальній ціні будинку (матеріали і роботи) відбулося подорожчання в середньому на 15-20 відсотків. Наприклад, будинок за проектом ДП-23 в минулому році ми оцінювали в 1 млн. 619 тис. грн, то на сьогодні він подорожчав на 250 тис. грн. при будівництві з газобетону під ключ (фундамент, коробка, покрівля – без внутрішнього ремонту та інженерії).
Як заощадити на будівництві свого будинку?
Керівник, Дмитро Іваницький, розповість, як діє будівельна компанія Дьюпоінт в умовах такого нестабільного ринку, щоб нівелювати таке різке здорожчання для Клієнта, а також залишитися «на плаву».
З чого дешевше побудувати будинок?
На сьогодні ми будуємо 90% будинків з газобетону. Хоча ціна на газоблоки також піднялася в цьому році на 25-30%, ми намагаємося купувати великий обсяг зі знижкою і завчасно, що дозволяє тримати ціни для клієнтів.
Ціна на каркасні будинки вже зрівнялася з газобетоном за рахунок значного подорожчання деревини. Тому зараз попит на них впав і, думаю, буде падати і далі.
Побудувати цегляний будинок – більш дорогий процес в порівнянні з будинком з газоблоку (різниця становитиме близько 20%). Крім того, цегла холодніше, будинок потрібно краще утеплювати, ну а ціни на утеплювач ви вже бачили вище))
Які етапи оплат при будівництві будинку?
Наша Компанія укладає з Замовником договір, в якому фіксується ціна будинку. Ціни розраховані на підставі попередньо розробленої проектної документації, а також детально відпрацьованого кошторису. Клієнт вносить 45 відсотків вартості при першому платежі, за рахунок цього ми закуповуємо все матеріали на фундамент, коробку будинку, при цьому страхуючи себе і Замовника від подорожчань. Далі, приступаючи до покрівлі, можливий перерахунок ціни, якщо відбулося подорожчання матеріалів більш, ніж на 20%.
Навіщо робити проект будинку?
Наш архітектурний відділ розробляє проект будинку (архітектурний АР + робочий КР). Після цього ми маємо чіткі обсяги, згідно з якими складаємо кошторис і закуповуємо потрібну кількість матеріалу, не переплачуючи «про запас».
У кого ви купуєте будматеріали?
У компанії Dewpoint є постійні постачальники, які дають нам кращі ціни на ринку + знижки за обсяги, тому при закупівлі матеріалів ми економимо не на якості, а саме на ціні. Іноді вибираємо альтернативи по виробнику, створюючи внутрішній тендер.
Що стосується внутрішнього ремонту, також значно підскочили ціни:
Як вибрати будівельну бригаду?
Звичайно, ми тримаємо свої бригади, які не п’ють, якісно та в строк виконують роботи. Крім того, виконуючи великий обсяг робіт у нас, ціна за їхню працю нижче, ніж на ринку. Деякі Замовники думають, що вони заощадять на бригаді. Але подивіться, скільки випадків пропажі робочих з грошима, алкоголізму, а також невгамовних апетитів із закупівель і недостач матеріалу.
Обирайте надійного забудовника і ми побудуємо будинок в Дніпрі, Запоріжжі, Харкові за вашими побажаннями та бюджетом!
Чекаємо на безкоштовну зустріч і консультацію, а також возимо на об’єкти подивитися будинки, що будуються в Дніпрі.
м. Дніпро, пр. Гагаріна, 63, тел. 067 2 555 777, 066 2 555 777, Дмитро.