Що робити, якщо будинок вже існує, але не такий, як ви хочете? Виникає питання: знести і побудувати новий чи перебудувати? Яке б рішення ви не прийняли, завжди знайдуться чинники за і проти. Хтось перебудовує під себе, хтось продає, щоб існуюча “коробка” не була продана за цінами на землю, як це часто буває. Але сьогодні ми розберемо реконструкцію.
Коли потрібна реконструкція?
- Ви готуєтеся продати свій будинок
Здебільшого це реконструкція будівель 90-00-х років, візуально застарілих і неефективних за плануванням. Будинок не має жодної цінності для покупця і може бути проданий тільки за ціною землі за вирахуванням вартості знесення, що дорого і вимагає багато часу. До того ж ринок наповнений неліквідними пропозиціями на різних стадіях підготовки, є вірогідність, що такі угоди закриються, але шанси невеликі.
- Ви хочете змінити свій будинок
Часто буває так, що ви не можете знайти саме те, що шукаєте. Це може бути пов’язано із загальним стилем, функціональністю або вимогами до деталізації ділянки. Для деяких власників вкладати свої гроші в те, що не має відгуку, — сумнівна історія з самого початку, тому вони навіть не думають про реконструкцію.
Аргументи на користь реконструкції
- Приватний будинок розташований в обжитому місці, і для збереження потенціалу ділянки часто вигідніше зважитися на її перебудову. В іншому випадку — ділянка в місцевості, що забудовується, поруч із “гучними” і “брудними” роботами, які триватимуть роками.
- Якщо газ під’єднано до “коробки” будинку, це забезпечує перевагу в 6-9 місяців перед новим будинком у разі реконструкції. Тож якщо ви розглядаєте забудову на ділянках без комунікацій, задайте бюджет і час, який знадобиться на їхнє підключення.
- Якщо будинок стоїть кілька років, можна об’єктивно оцінити якість споруди. Буде видно всі проблемні місця: вікна, підвали і можливі щілини.
Фактори, що визначають потенціал реконструкції
- Наскільки функціональне й ергономічне наявне планування, чи зручне воно для вас і які зміни можна внести.
- Якість збірки і можливості, які вона дає для впровадження. Наприклад, якщо в будинку мінімум несучих стін, більше можливостей для внутрішньої реконструкції будинку.
- Можливості зовнішнього вигляду і варіації на фасаді.
- Можливі додаткові господарські споруди (гараж, лазня, приміщення для персоналу тощо).
Недоліки реконструкції
- Можна сказати, що реконструкція будинку непередбачувана. Досить не подумати про одну проблему, і це призведе до безлічі нових. І не може бути жодної гарантії, що передбачувані витрати не збільшаться. Також неможливо оцінити, у скільки вам обійдеться відновлення. Вам обов’язково знадобиться проект, адже реконструювати завжди складніше, ніж починати з нуля. А розробка проекту займе багато часу, і коригувань буде багато, просто тому, що в дизайні вашого старого будинку можуть бути сюрпризи.
- Час. Будинок можна побудувати за 1,5 року, а на перебудову може піти 2-3 роки.
- У більшості випадків ви обмежені базовим розміром. Потрібно буде прийняти обмеження і діяти в суворих рамках. До того ж уже закладений фундамент обмежує творчий потенціал у плані дизайну та розташування будинку на ділянці.
- Ваші рішення також обмежені поточними несучими елементами будинку (стінами, колонами і пілонами). Несучі стіни, зазвичай і внутрішні стіни, не можна зрушити, тому реконструкції на 100% не відбудеться.
- Крім відновлення і проведення заходів щодо фундаменту, стін, покрівлі та фасаду, потрібно замінити й інженерію. Серйозні зміни в плануванні спричинять серйозні зміни в інженерних системах.
Підіб’ємо підсумок
По суті майже все доводиться оновлювати або міняти, але водночас потрібно пристосовуватися до вже закладених фундаментів і стін. Реконструювати складно, дорого і довго. Але іноді це єдине рішення. Перш ніж прийняти рішення на користь реконструкції, необхідно все дуже ретельно обміркувати.
На ринку дуже мало команд, які можуть допомогти вам розв’язати цю проблему грамотно та відповідально. Тому першим важливим кроком є вибір будівельної компанії. Довіртеся професіоналам будівельної компанії Дьюпоінт у Дніпрі, і ми разом вирішимо, до яких рішень варто вдатися.