Основні тенденції у такому процесі, як будівництво приватного будинку, — фактори мінливі. Проте останні спостереження говорять про те, що особливо виділяються два напрямки: швидкість будівництва приватних будинків та перевага натуральних будматеріалів. Розглянемо ці тенденції детальніше.
Швидкість будівництва будинку
Швидкість будівництва залежить від вибору технології будівництва. І щоб домогтися максимально коротких термінів зведення житла, експерти будівельної сфери рекомендують віддавати перевагу каркасному будівництву. Крім цього, каркасний будинок — це про низьку ціну, простоту зведення та експлуатації, а також про комфорт і надійність.
До інших не менш важливих переваг каркасної технології будівництва можна віднести:
- меншу вагу конструкції, а значить можливість встановлення полегшеного фундаменту, що сучасно та досить економічно;
- відсутність необхідності залучати важку спеціалізовану техніку;
- високу екологічність споруди за рахунок використання натуральних будівельних матеріалів;
- енергоефективність будівництва за рахунок властивих характеристик та якісного утеплення;
- архітектурну різноманітність, свободу планування, можливість втілення будь-яких дизайнерських задумів.
З недоліків можна виділити:
- пожежонебезпеку;
- низьку шумоізоляцію;
- недовговічність.
Однак важливо сказати, що ці пункти за належного ставлення до роботи та грамотного вибору будматеріалів цілком можливо передбачити та нівелювати.
Отже, вибравши каркасний будинок, ви заздалегідь захочете дізнатися, скільки часу займе його будівництво. Давайте проведемо невеликі розрахунки:
- Створення проекту чи адаптація готового — 7-10 днів.
- Монтаж полегшеного пальового фундаменту — 1-2 дні.
- Зведення стін — 20-30 днів.
- Монтаж покрівлі — 14-21 день.
- Інженерні комунікації — 7 днів.
- Оздоблювальні роботи — 20 днів.
В цілому, 3 місяці — і ви володар власного комфортного та екологічного будинку. Швидкість будівництва прослідковується неозброєним оком!
Натуральні будівельні матеріали
Виходячи з пункту про екологічність у перевагах каркасного будинку, зрозуміло, що матеріал для стін натуральний — дерев’яний каркас. Крім цього, важливо продумати утеплення, і замість мінеральної вати або інших варіантів використовувати, наприклад, лляні мати. Щоб такий прошарок служив довго, не гнив і не осідав, його важливо ізолювати вітрозахистом. Плівки та мембрани, на жаль, не завжди справляються зі своїм завданням на 100%. Більше того, плівку можна легко пошкодити під час монтажу.
Саме тому варто розглянути інший варіант, а саме м’які деревоволокнисті плити з перемеленої хвойної деревини, та встановити їх для забезпечення необхідного результату.
Такий листовий матеріал є теплоізолюючим, високоекологічним і натуральним, не має у складі клею, як з’єднувального елемента, та інших хімзв’язуючих. На його виготовлення з відновлюваної сировини не витрачається багато енергії. Ці плити не шкодять ні вам, як потенційним мешканцям, ні довкіллю.
Деревоволокнисті листи служать і як утеплення, і як вітрозахист. Матеріал простий в експлуатації, легкий та зручний. Проаналізувавши його теплоізолюючі властивості, можна з’ясувати, що він не поступається утеплювачам вищої категорії. Те саме можна сказати і про звукоізоляцію, а енергоємність значно перевищує відповідний показник мінеральних утеплювачів. Плити не схильні до впливу низьких температур, а також випускають пару, захищаючи стіни від одволоження.
Застосування такого натурального матеріалу допомагає значно підвищити як екологічність всієї споруди, так і теплостійкість конструкції. Використанням вітрозахисних плит будівельники домагаються повної відсутності містків холоду, а якість та надійність роботи дуже легко перевірити. Більшість ізоляційних матеріалів страждають від частих перепадів температури повітря, тоді як еластичність структури деревних волокон зберігає всі свої фізичні та ізоляційні властивості протягом усього терміну служби.
Тенденція до використання натуральних матеріалів простежується й у обробці. Велику популярність мають мінеральна штукатурка, природний камінь, кераміка, дерево тощо.
Як і в багатьох сферах, у домобудуванні часто спостерігаються свої модні, сучасні та практичні тенденції, завдяки яким ви можете побудувати ще більш комфортний, надійний та перспективний будинок. Здійснити його безпосереднє будівництво із попереднім вибором проектного рішення та підбором будівельних матеріалів, з урахуванням озвучених тенденцій, можуть спеціалісти будівельної компанії Dewpoint у Дніпрі.
Ми пропонуємо:
- широкий спектр технологій будівництва;
- великий вибір типових проектів та можливість здійснення індивідуального;
- допомогу з підбором земельної ділянки;
- проведення геології та геодезії;
- використання сертифікованих та перевірених будівельних матеріалів;
- свій штат досвідчених архітекторів та будівельників для виконання поставленого завдання;
- послуги під ключ з нашою повною відповідальністю за будівництво.
Наша компанія має великий досвід роботи, тому розпізнає зародження тенденцій і вже втілює їх на практиці, тоді як інші фахівці тільки аналізують нововведення, що з’явилися на ринку. Рекомендуємо звертатися по живі консультації, на яких ви отримаєте:
- повний каталог проектів каркасних будинків;
- візуальну презентацію натуральних матеріалів та сучасних технологій будівництва;
- консультацію із професійним архітектором;
- безкоштовний розрахунок вартості вашого будинку;
- безпечну угоду за договором.
Дьюпоінт — ваш приватний будинок, побудований у найкращих тенденціях сфери будівництва!