Багатофункціональність теплових насосів
Забезпечення тепла в приватному будинку завжди було найважливішим питанням для комфортного проживання родини.
В сучасних реаліях при виборі системи опалення приватного будинку, з урахуванням постійно зростаючих тарифів на всі традиційні види енергії (газ, електрика), потрібно враховувати не тільки параметри тепловіддачі того чи іншого ресурсу й обладнання, а й енергоефективність та економічність.
Тепловий насос і принцип його роботи
При великій різноманітності технологій опалення, вимогам максимальної ефективності відповідає лише тепловий насос. Чому? Тому що для продукування тепла він використовує невичерпну поновлювану енергію навколишнього середовища і не потребує палива в класичному розумінні цього слова.
Крім того, забігаючи наперед, відзначимо, що дана технологія вирішує не тільки питання обігріву приміщення, а й кондиціонування повітря та нагрівання води.
В цілому функціонування теплового насоса в якості опалювального обладнання грунтується на принципі роботи, схожим з холодильником, з точністю до навпаки. Полягає він у тому, що з навколишнього середовища витягується низькотемпературне тепло, яке передається на теплообмінник випарника, акумулюється та переноситься в систему обігріву приміщення. Зокрема, низькотемпературне тепло може вилучатись з води, грунту або повітря.
При цьому, тепловий насос може працювати і в реверсному режимі та успішно кондіціонувати приміщення без монтажу спліт-систем.
Види теплових насосів
Класифікація існуючих теплонасосних систем базується на трьох перерахованих вище джерелах низькотемпературного тепла:
-
Грунтові теплові насоси
Використовують теплову енергію грунту. В якості грунтового теплообмінника можуть виступати контури горизонтальних трубних колекторів або глибинних зондів.
До такого виду теплового насоса варто придивитися власникам об’єкта нерухомості із земельною ділянкою, особливо якщо він знаходиться у віддаленні від населеного пункту. Варто врахувати, що ефективність ґрунтового насоса безпосередньо залежить від якості ґрунту.
-
Водяні теплові насоси
Агрегує тепло з водойм або підземних грунтових вод. У першому випадку для роботи системи потрібно опустити теплообмінник в найближчу водойму. У другому необхідно буріння свердловин.
Пристрій водяного насосу вимагає води певної якості та регулярного догляду за обладнанням, що тягне додаткові витрати.
-
Повітряні теплові насоси
Витягають тепло з навколишнього повітря.
З трьох видів пристрій даної системи найпростіші та характеризуються найшвидшою окупністю. Є кращим рішенням для регіонів з помірним кліматом і універсальним для установки в новобудовах і для модернізованих систем. Сучасні моделі здатні обігрівати приміщення навіть при температурах зовні до мінус 20-25 градусів.
За вартістю обладнання теплові насоси типу повітря-вода або повітря-повітря – лідери продажів.
Варто відзначити, що сучасні теплові насоси мають можливість плавного регулювання потужності компресора. Такі інверторні теплові насоси більш економічні за поточними витратами та довговічні.
Переваги теплових насосів
-
Теплові насоси діють як три пристрої в одному: опалювальний котел, бойлер і спліт-системи кондиціонування.
-
У теплонасосів кращі показники енергоефективності та максимальна комфортність круглий рік, особливо при влаштуванні низькотемпературних систем теплих підлог і фанкойлів.
-
Інверторні технології для управління компресорами і обладнанням служать для найбільшої економії і довговічності.
-
Принцип погодозалежного і програмованого управління використовується для економних режимів, блоки теплонасоса працюють з низьким рівнем шуму.
-
Монтаж і запуск теплових насосів повітря-вода і повітря-повітря простий.
-
Окупність капіталовкладень швидка.
Популярність теплових насосів повітря-вода
Теплові насоси повітря-вода за відносно короткий час встигли завоювати довіру на українському ринку. Це пов’язано, в першу чергу, з тим, що вартість газового і електричного опалення постійно зростає, а якість, навпаки, знижується. На тлі цього теплонасос повітря-вода – економічно вигідне придбання, так як витрачає енергію в рази менше, ніж виробляє. Також універсальність, а саме можливість роботи в режимі нагріву і охолодження, ще один його незаперечний плюс.
Встановити водяний тепловий насос можна де завгодно: в місті та селищі, в житлових і комерційних будівлях і т.д. В експлуатації даний пристрій безпечний як для людей, так і для навколишнього середовища: не вибухає, не горить, не виділяються шкідливі речовини. Незважаючи на високі матеріальні вкладення на етапі покупки і монтажу, установка повністю себе виправдовує: її можна використовувати спільно з системою підігріву підлоги, фанкойлами, радіаторами опалення, котлами і навіть сонячними колекторами.
Чому ми рекомендуємо теплові насоси
Вигідно
Підійти до придбання теплового насоса слід раціонально. Нехай вас не лякають початкові витрати, адже тепловий насос окупається досить швидко завдяки максимальній економії поточних витрат. Газ постійно дорожчає, а довгострокове використання електричного котла обходиться дорожче всіх інших технологій. Крім того, на ринку представлений широкий вибір моделей по тепло / холодопродуктивності, ви зможете підібрати для себе оптимальний варіант, виходячи з ваших потреб.
Ефективно
Суть високої ефективності теплового насоса полягає в тому, що на відміну від всіх інших технологій він не виробляє, а переносить тепло. Так, при споживанні 1 кВт електрики тепловий насос постачає близько 2-5 кВт тепла, що дозволяє йому превалювати з енергоефективності над будь-яким газовим або електричним котлом. А поєднуючи його з низькотемпературними фанкойлами і теплими підлогами, ви отримуєте максимальну енергоефективність.
Безпечно та екологічно
Для функціонування теплонасосної системи не потрібні великі напруги. Вона характеризується вищим ступенем безпеки у використанні, відсутністю шкідливих викидів і негативного впливу на навколишнє середовище.