Будуємо будинок з газобетону
Побудувати будинок — непросте завдання, при реалізації якого можливі помилки. Аби уникнути неприємностей, розглянемо основні з них.
1. Невідповідний фундамент
Істотною помилкою, особливо при відсутності геології, є неправильний фундамент. Думка про те, що газоблок – легкий матеріал, може призвести до облаштування недостатньо потужного фундаменту. Оптимальним рішенням є монолітний залізобетонний фундамент. Але якщо ґрунтову основу правильно підготовлено, шари ґрунту утрамбовані і дреновані, то можна змонтувати також стрічковий фундамент (заглиблений або мілкозаглиблений), плиту або пальовий ростверковий варіант фундаменту. Однак фундамент у будь-якому випадку повинен відповідати навантаженню відповідно до інженерних розрахунків.
2. Неправильне укладання першого ряду газоблоків
Помилкою також є «забудькуватість» будівельників щодо прокладання гідроізоляції перед укладанням першого ряду газоблоків. Ізоляція – необхідна умова, тому що перший ряд укладається на цементно-піщаний розчин для того, щоб ідеально вирівняти кладку за рівнем.
3. Помилки у перев’язці блоків
Часта помилка при кладці – невірна перев’язка блоків і відсутність зв’язків при сполученні стін. Зсув блоків повинен становити не менше 20%, шви не повинні збігатися. При сполученні стін, які мають однакове або подібне навантаження, застосовується жорстке сполучення. Однак необхідно застосовувати гнучкі зв’язки, якщо стіни мають різне призначення або фундамент.
4. Відсутність армування стін
Важливою будівельною нормою вважається армування зовнішніх стін. Без нього газоблоки під час експлуатації можуть покриватися тріщинами. Спеціальним інструментом робиться поглиблення, укладається арматура і заливається розчином. Все це значно підвищує якість будівництва об’єкту. Армування стін при кладці «коробки» відбувається кожні три ряди.
5. Використання невідповідних розчинів для кладки
Для збереження низької теплопровідності при укладанні газоблоків необхідно використовувати спеціальний клей. Декому здається, що це дорого і невигідно. Неправда – клей часто йде у комплекті з газобетоном, а також він дозволяє дуже міцно з’єднувати блоки, створюючи теплий і довговічний будинок
6. Неправильне приготування клею
Не потрібно порушувати технологію і пропорції при приготуванні клею із сухої суміші. У воду невеликою цівкою додається суха суміш, а не навпаки. Так суміш виходить пластичною і однорідною. Неприпустимо до суміші додавати воду.
7. Містки холоду, видалення зайвого клею
Клейовий шов при правильній кладці – 2-3 мм, у той час як шов із цементного розчину дорівнює 1-2 см. Такі шви створюють містки холоду, що знижує теплоізоляцію на 30%, створює необхідність потовщення кладки, що зводить нанівець усю економію.
Зайвий клей зі швів не можна розмазувати між швами – це знижує паропроникність газобетону, його необхідно видаляти.
8. Помилки при внутрішньому оштукатурюванні стін із газобетону
Слідкуйте, щоб не порушувалася послідовність робіт. Оштукатурювання фасаду повинно проводитися тільки після закінчення внутрішніх робіт, при цьому внутрішні стіни не слід обробляти цементно-піщаним розчином. Блоки швидко вберуть вологу і при висиханні можуть потріскатися.
9. Невірна обробка зовнішнього фасаду
Низька теплопровідність газобетону дозволяє будувати будинки без додаткового утеплення. Тому помилкою є утеплення будинку з газобетону екструдованим пінополістиролом. Головна умова: пористий матеріал, як газобетон, повинен «дихати», тобто мати можливість висихати, віддаючи вологу в атмосферу. Тому найбільш раціонально використовувати екологічне утеплення з кам’яної вати.
10. Відсутність вентиляції стін
Це може призвести до конденсації вологи, зволожуючи стіни будинку, створюючи вогкість. Тому важливою складовою є створення оптимальної системи вентиляції, докладніше про її необхідність читайте тут.
Зверніть увагу на ці моменти під час будівництва вашого будинку. Це дозволить уникнути помилок, що призводять до порушення цілісності конструкції і погіршення експлуатаційних характеристик будівлі. Звертайтеся до професіоналів і це позбавить вас зайвих трудових і фінансових витрат!