У нас часто запитують: «Чи армуєте ви стіни в будинках з газобетону?»
Наша відповідь: «Звичайно, з дотриманням усіх необхідних норм».
Розповімо докладніше, навіщо і як це робиться.
Газобетон – це легкий пористий бетон з додаванням кварцового піску, а також газоутворювачів. Такий блок виробляється в заводських умовах, твердне він в автоклавній печі за температури близько 184 град. Блоки можуть бути різної щільності та розмірів, але під будівництво приватних будинків найчастіше застосовують блоки 400 мм (товщина стіни) щільністю D400. Вага одного такого блоку – близько 27 кг.
Армування стін застосовується для посилення – допомагає впоратися з усадкою, зрушеннями фундаменту, вітровим навантаженням на стіни.
Перший ряд кладки
Отже, фундамент нашого будинку готовий, можна приступати до кладки газобетону.
Перший ряд газоблоків укладають на гідроізоляцію, щоб блок не «тягнув» вологу з бетонного фундаменту. Так необхідно вчинити з усіма стінами, які стикаються з фундаментом (несучі та внутрішні).
Далі – перший ряд кладуть на цементно-піщаний розчин, щоб вирівняти кути будинку за рівнем (невеликі перепади нівелюють товщиною розчину, а далі блоки кладуть на клей для тонкошарової кладки).
Армування кладки
Ще до будівництва (при розробці робочого проекту будинку) архітектори прораховують, скільки потрібно арматури для кладки, монолітних поясів і перемичок над прорізами, а також вказують розміри та норми.
Необхідні місця армування:
– 1 ряд кладки несучих стін
– кожен 4-й ряд кладки
– підвіконні отвори
– надвіконний ряд (або монолітні перемички)
– монолітний пояс, на який кладуть міжповерхове перекриття
– пояс під мауерлат (елемент покрівлі)
– армування фронтонів (або монолітний пояс).
Зверніть увагу, що відстані менше 6 м, а також внутрішні простінки менше 150 мм завтовшки не потребують армування (крім армування над дверними отворами).
Як бачите, арматури на приватний будинок йде багато, а з огляду на її значне подорожчання в цьому році, все виливається в підвищення загальної ціни …
Технічні характеристики
Діаметр сталевої арматури для кладки може коливатися від 6-10 мм (зазвичай це 8 мм). Іноді будівельники використовують композитну арматуру (зі склопластику), підбираючи аналог сталевий за характеристиками міцності (не розтягування). Однак, більшість працює «по-старому», так надійніше))
Про штроби
Для стандартних стін будинку з газобетону роблять 2 штроби, укладають арматуру і заповнюють розрізи клеєм для газобетону. Для зчеплення клею з блоками достатньо штроби діаметром 25 мм, при використанні іншого розчину розміри штроби повинні бути 40-50 мм. Відстань від краю блоку має бути 60 мм. Також за технологією необхідно, щоб арматура не контактувала з каменем – для забезпечення захисту від корозії металу.
Стрижні арматури укладаються в нахлест в 30 см (можна не зварювати). На кутах штроби роблять з заокругленням, арматуру згинають відповідно.
Армування отворів
Над віконними і дверними отворами обов’язково посилення кладки у вигляді перемичок. Іноді використовують металеві кутики, зварені пластинами, іноді готові залізобетонні перемички, іноді – заливають моноліт.
Ми на наших об’єктах використовуємо монолітні перемички – так ми впевнені в їх міцності, знаємо чим і наскільки вони армовані, а також який бетон використаний.
Монолітний пояс
Для зв’язування стін, а також рівномірного розподілу навантаження на фундамент, заливають монолітний залізобетонний пояс (армопояс). Технологія його така ж як і при заливці перемичок. Іноді для цього використовують U-блоки, щоб не виставляти опалубку, але ми робимо пояс широким і міцним, тому робимо так:
– газоблок ріжуть і залишають 100 мм із зовнішнього боку будинку (для того, щоб не залишати містки холоду з холодного бетону)
– з внутрішньої сторони стіни виставляється опалубка
– пов’язують арматуру, згідно з проектною документацією (зазвичай 10-12 мм)
– заливають армопояс не менше 200х200 мм (для надійного укладання плит перекриттів).
Також додатково заливають армопояс по фронтону (при великих прольотах).
Що ж, сподіваємося детально висвітлили тему армування газобетонной кладки, наочно можете побачити це в нашому Інстаграм і ФБ, стежте за новинами та приходьте до нас проектувати і будувати ваш міцний і надійний будинок!
м. Дніпро, пр. Гагаріна, 63, тел. 067 2 555 777, 066 2 555 777.