Очевидно, що дах за своєю особливістю відповідає не лише за повноцінність архітектурного стилю будинку, а й за комфортність проживання в ньому надалі. Правильно підібрана конструкція даху забезпечить будинку не лише унікальність та красу, а й значну надійність. Давайте розглянемо найактуальніші види конструкцій на сьогоднішній день.
Конструкції дахів
Варто знати, що дахи в загальному розумінні поділяються на два сегменти – це плоскі та скатні дахи. Однак, плоский дах зустрічається набагато рідше, оскільки через малий ухил в 3º на такому даху затримуються опади. Вибирають такий варіант для тераси, установки басейну або створення палісадника.
Величезною популярністю користуються саме скатні дахи. Конструкція такого виду дахів дозволяє воді, снігу та іншим опадам не затримуватись. Під таким дахом реалізовують мансарду або горище. Отже, давайте детальніше розглянемо варіанти скатних дахів:
- Горищний дах
Такий вид даху є досить простим у проектуванні. Кут нахилу в цьому випадку залежатиме від підібраного матеріалу. Матеріал у свою чергу варто вибирати з розрахунку передбачуваного навантаження. Верхнє покриття рекомендуємо вибирати виходячи з експлуатації (можна віддати перевагу дерев’яному або залізобетонному).
- Мансардний дах
В даному випадку проектування, як і встановлення даху навпаки досить складне, тому рекомендуємо звернутися до фахівців. Проте мансардний дах – це цікаве рішення, яке надає унікального вигляду вашому будинку. В якості зовнішніх стін даху виступають безпосередньо покрівельні конструкції.
- Односхилий дах
Найпростіший і найдешевший у реалізації варіант даху. В даному випадку скат припадає лише на один бік будинку.
- Двосхилий дах
Один з найпопулярніших видів, який говорить сам за себе — два скати, причому необов’язково симетричні і мають один кут нахилу. В даному випадку гранично легко обладнати мансарду або горище, а обмежувачем простору з конкретних сторін виступатимуть фронти.
- Вальмовий дах
У даному виді даху 2 ската трикутної форми, власне замість фронтів, а також слухові вікна у верхній частині. Такий дах реалізується набагато складніше, ніж попередні, тому зверніться до професіоналів.
- Ламаний дах
Дах даного характеру використовується здебільшого саме з мансардою, оскільки конструктивно великий кут зламу дозволяє підвищити експлуатаційні можливості приміщення.
- Багатощипцевий дах
Такий дах встановлюють тоді, коли безпосередньо житловий будинок конструктивно має складну багатокутну форму. За допомогою будівельної компанії можна легко реалізувати такий нестандартний варіант.
- Комбінований дах
Найскладніший, але й найкрасивіший варіант даху – це комбінований. Тут поєднуються і вальмова, і багатощипцева та інші дахи, створюючи неповторний візуал. Проте, проектування та зведення такого даху практично неможливе без втручання професіоналів Дьюпоінт.
На якому варіанті зупинитись?
Очевидно, що вибір типу даху та його безпосереднє проектування та монтаж – це складні процеси, що залежать від багатьох факторів. Але з наявністю сучасних технологій та професійних фахівців, можна досягти індивідуального, виняткового та унікального зовнішнього вигляду вашого будинку, багато в чому завдяки даху.
Критерії, які необхідно врахувати при виборі даху – це:
- форма та функціональні особливості даху, що відповідають вашому проекту;
- кут нахилу для схилу, що сприяє тому, щоб опади не затримувалися;
- вибір відповідного покрівельного матеріалу.
Ці параметри ключові, саме від них залежить надійність і якість майбутнього даху у вашому будинку. Варто зазначити, що не останнім фактором будуть кліматичні умови, в яких експлуатуватиметься будинок, та власне дах.
Як би дивно не звучало, але переваги замовника щодо естетики та питання візуалу залишаються на останньому місці. Головне завдання даху – захист будинку від вологи та вогкості, і як наслідок – руйнувань. Красивий, але непрактичний і неефективний дах як рішення не матиме раціональності.
Вибір певного виду покрівлі проводиться на етапі проектування будинку. Рекомендуємо проводити з цього приводу детальні та інформативні консультації з фахівцями. Представники будівельної компанії Dewpoint у Дніпрі зможуть запропонувати оптимальні варіанти та гарантувати надійність майбутнього даху.