Рекомендації професіоналів
Сьогодні побудувати лазню або сауну мріє кожен. Погодьтеся, це не тільки красиво, але ще й корисно для здоров’я! Лазня – джерело очищення, релаксу, поновлення енергії та й просто гарного настрою. Але, щоб лазня не завдіяла шкоди, необхідно побудувати її правильно, використовуючи дозволені матеріали і технології.
Місце для лазні
Звичайно, планувати лазню краще ще на етапі проектування вашого будинку, тоді можна розмістити всі будови максимально комфортно і з дотриманням будівельних норм. Але якщо будинок уже побудований, то постарайтеся не розміщувати лазню на схилі, поблизу водойми (бажано не менше 30 м), впритул до паркану або інших споруд. Це дозволить витримати норми безпеки не тільки на папері, але й забезпечити ваш власний спокій.
Проект лазні
При проектуванні лазні важливо врахувати сезонність її використання (наскільки добре потрібно утеплювати), приблизна кількість осіб, що використовують приміщення, а також наявність кімнати відпочинку і санвузла (якщо поруч немає житлового будинку).
Можна зробити індивідуальний проект лазні, але можна і скористатися безліччю типових рішень, якщо ви плануєте невелику споруду.
Матеріал будівництва
З давніх часів лазні будували тільки з дерева (найчастіше це були зруби), проте сьогодні «коробку» вашої майбутньої сауни можна зробити з будь-якого матеріалу (це може бути і каркасна технологія, і газобетон, і цегла).
Найголовніше – добре утеплити конструкцію, для мінімальних втрат тепла. У самій парній добре утеплюються стіни та стеля (так як тепло йде вгору). Для утеплення застосовується базальтова (кам’яна) вата, як негорючий матеріал. Також прокладається гідроізоляція. Зверніть увагу, що місце, де буде розташовуватися піч має бути виконано з цегли!
Фундамент
вашої лазні може бути як стрічковим, так і пальовим. Причому пальовий фундамент дуже швидко монтується і не вимагає часу на висихання / усадку. Але тип фундаменту обов’язково вибирається відповідно до навантаження від стін та покрівлі.
Внутрішня обробка
парної найчастіше робиться з вагонки – дерев’яних дощечок. Зауважте, що використовуються тільки листяні породи дерева – липа, вільха (таке дерево ще й не боїться води від бризок або віника). Хвойні породи, наприклад сосна, виглядає красиво, але при нагріванні буде виділяти смолу!
На підлогу можна покласти і плитку, тільки пошукати не слизькі варіанти!
Покрівля
не повинна бути дуже високою, так як це і витрати на покрівельний матеріал (може бути будь-який – металочерепиця або бітумна), і зайві метри труби від печі. Не забувайте, що дах повинен бути добре утеплений! Іноді на другому поверсі облаштовують кімнату відпочинку або навіть басейн!
Піч для лазні
може бути класична дров’яна, або електрична. Дров’яні печі можуть також мати скляні дверцята, але важливо розуміти, що розмір скла там невеликий і помилуватися вогнем, як у каміні, може не вийти. Також тепловіддача печі буде залежати від якості і типу використовуваних дров.
Види лазень
У сучасному варіанті можуть бути облаштовані навіть міні-лазні: в вигляді бочки або навіть невеликі сауни прямо в квартирі (дуже популярно в Фінляндії).
Нюанси при будівництві лазні
Звичайно, краще відразу звернутися до професіоналів! Але якщо ви все ж вирішили діяти самостійно, то не рекомендуємо використовувати:
– несертифіковані матеріали і ті, які не призначені для будівництва лазні (в умовах підвищеного нагрівання і вологості).
– неякісні комплектуючі по електриці (для вашої ж пожежної безпеки!)
– саморобні печі або інші нагрівальні елементи.
Компанія ДЬЮПОІНТ з радістю допоможе побудувати лазню в Дніпрі, Харкові, Запоріжжі та інших містах і областях України. Телефонуйте або замовте прорахунок прямо зараз!