Камін – символ тепла, затишку, спокою. Це не тільки красивий елемент декору, але й один із видів опалення вашого житла. Звичайно, камін більше асоціюється з приватним будинком, але є варіанти також і для квартири.
Камінів наразі безліч. Відрізняються вони не тільки за видами, але й за конструктивом. ГОЛОВНЕ, якщо ви плануєте камін, то обов’язково внесіть це до проекту будинку!
Як будівельники ми не втомлюємося повторювати: у проекті розраховуються необхідні навантаження, матеріали, пропорції для монтажу такої непростої конструкції як камін. Якщо камін буде класичний, виконаний з цегли (+ цегляний димохід), то однозначно в цьому місці необхідний посилений фундамент (бетонна подушка). Після закінчення ремонту облаштування каміну буде значно складнішим та дорожчим, а іноді це просто неможливо.
Види камінів:
Залежно від палива:
– дрова
– газ
– електрика
– етиловий спирт або біоетанол.
За видами облаштування:
– вбудовані
– пристінні
– острівні
– підвісні
– кутові.
Форма:
– 1/2/3 сторонні
– квадратні / прямокутні
– овальні / сферичні.
Стиль:
– класик
– кантрі
– модерн
– хай-тек та ін.
Дров’яний камін вважається найзатишнішим, справжнім. У конструкції каміна виділяють топку, портал (оточення топки), димохід. Причому топка може бути відкритого і закритого типу, викладена з вогнетривких матеріалів або готова чавунна.
Такий камін обов’язково повинен бути зазначений у проекті будинку, оскільки необхідно залити бетонну подушку під його досить важку конструкцію. Для рівномірного розподілу тепла в коробі декорують димохід, роблять отвори та вставляють спеціальні решітки. Іноді роблять розведення каналів по всьому будинку, але тоді потрібні додаткові вентилятори, що розганяють по ним тепло.
Газовий камін легко розтопити, він безшумний, легкий в експлуатації. Але для монтажу такої конструкції потрібні кваліфіковані майстри. Крім того, необхідний дозвіл газової служби.
Електрокамін дуже простий у використанні – пару хвилин і він розігрівається до своєї температури. Компактний і виглядає красиво! Можуть бути різні технології імітації полум’я, одна з них – Opti Flame (шовкові стрічки з підсвічуванням). Особливо цікава функція фільтрації повітря від пилу, що актуально для алергіків.
Біокамін – стильний елемент інтер’єру. Реальне полум’я виходить за рахунок згорання етилового спирту або біоетанолу). Немає шкідливих викидів, немає димоходу, немає проблем:) Конструкцію дозволено використовувати у квартирах.
Вбудовані каміни повинні бути закладені до проекту будинку. Всі комунікації ховаються у стіни, що істотно заощаджує місце і робить зовнішній вигляд акуратним і привабливим.
Пристінні каміни займають досить багато місця, тому не підійдуть для маленьких приміщень. Однак вони мають перевагу: їх можна встановити в готовий будинок, тому такі моделі користуються великою популярністю.
Острівні каміни, звичайно, виглядають дуже привабливо, але тепловіддача у них нижча, ніж у варіантів, описаних вище. Обсяг тепла приблизно зіставний з тепловіддачею від відкритого багаття. Також займає багато місця, адже необхідний димозбірник, що виходить в димохід. Окремим видом такого каміна може бути підвісний варіант.
Каміни дуже часто монтують у кутку – це не тільки економить простір, але і простіше реалізується у технічному плані.
Що стосується форми, то дво- і тристоронні каміни будуть менш енергоефективні, ніж класичні односторонні. Крім того, збільшується площа підлогового вогнетривкого покриття навколо них, а також розмір димоходу повинен бути збільшений за рахунок згоряння великого обсягу палива.
Дизайнерські стилі камінів дуже різноманітні. Звичайно, сьогодні більш популярний стиль хай-тек – простота, рівні форми, поєднання різних матеріалів: бетону, скла, металу.
Побудуйте свій будинок із каміном – подаруйте затишок собі і своїй родині! DEWPOINT – надійна будівельна компанія у Дніпрі. Чекаємо вас на безкоштовну консультацію!