Останнім часом плоскі покрівлі стали все частіше зустрічатися у приватному будівництві. Це пов’язано з великою популярністю проектів будинків у стилі хай-тек (high-tech), а також можливістю використовувати такий дах як терасу, зелену зону відпочинку, місце монтажу сонячних панелей або навіть басейну:)
Для початку потрібно вирішити, будете ви експлуатувати покрівельний простір чи ні. Прийняти таке рішення потрібно ще на етапі проектування будинку – для вірного вибору типу перекриттів, розрахунку всіх необхідних навантажень.
У випадку експлуатації плоскої покрівлі буде монтуватися міцніший і складний покрівельний «пиріг» (залежно від того, що буде на даху). Неексплуатована покрівля передбачає тільки її ремонт і обслуговування.
Можливі типи плоскої покрівлі:
– традиційна (неексплуатована)
– експлуатована
– інверсійна
– вентильована.
Кут нахилу плоскої покрівлі повинен бути 1-8 градусів для будь-якого типу. Для коректного зливу опадів необхідно облаштувати ливнівки – воронки в покрівлі, звідки опади будуть виходити у приховану в фасаді або зовнішню водостічну систему.
Традиційна покрівля або м’яка – вважається найдешевшим видом покрівлі. Оскільки вона не буде нести великих навантажень, можна використовувати матеріали без підвищеної щільності. На плити перекриття монтують паро- і теплоізоляцію (листову вату), далі – гідроізоляційний килим із матеріалів, що містять бітум, або ПВХ-мембрану. Такий дах не повинен нести додаткових навантажень.
Експлуатована покрівля дозволяє використовувати додатковий простір. Це може бути тераса-патіо, спортмайданчик, сонячні панелі, зелені насадження, басейн. Звичайно, «пиріг» такої покрівлі буде складнішим і дорожчим. Наприклад, на нашому об’єкті в м. Дніпро ми монтуємо покрівлю під сонячні панелі. Основа – бетонні плити перекриття. Кут нахилу досягається за допомогою цементно-піщаної стяжки, далі полімер-бітумна пароізоляція, теплоізоляційні плити з поліізоціанурата (великої щільності), далі мембрана Баудер Термофін зі звареними швами більше 40 мм.
Інверсійна покрівля – найміцніша і дорога. Може використовуватися для паркування. Конструкція відрізняється від інших видів покрівлі: гідроізоляція укладається відразу на підставу, далі йде утеплювач, дренаж, геотекстиль, а покривається твердим стійким матеріалом, наприклад, тротуарною плиткою.
Для вентиляції покрівлі використовують спеціальні покрівельні аератори. «Пиріг» у цьому випадку буде таким: плити перекриття – пароізоляція – утеплювач – багатошарова гідроізоляція – вентилятори – керамзитовий гравій – зовнішнє покриття у рулонах.
Як бачите, плоска покрівля виглядає дуже стильно і дає господареві будинку додатковий простір!
Подивіться готові проекти будинків – виберіть варіант, який вам до душі!
Нагадуємо – проект будинку в подарунок при будівництві в нами! Завітайте до нас на консультацію!