Навіщо потрібна прибудова
Після будівництва або придбання будинку часто виникає необхідність збільшити площу, тобто зробити капітальну прибудову житлової кімнати. Або ж з’являється потреба додати нове функціональне приміщення – це може бути передпокій, кухня, душова з туалетом, веранда або гараж. У будь-якому варіанті вам потрібно грамотно виконати прибудову, щоб вона гармонійно поєднувалася з існуючим приміщенням.
Для капітальної прибудови краще зробити самостійний фундамент, стрічкового або пальового типу. Також можна зробити фундамент у вигляді бетонного майданчика глибиною 30-40 см. Головне – не стикувати конструкцію до існуючої стіни, оскільки при можливій усадці виникнуть тріщини і розломи.
Шов може бути 3-6 см, після завершення будівництва стик закладається гідроізоляцією. У будь-якому випадку бажано мати план всього процесу, це забезпечить якість споруди.
Який же матеріал використовувати?
-
Каркасна прибудова
Виконується за канадською технологією, використовується дерев’яний каркас для стін, обшивка плитами OSB з прокладкою негорючого утеплювача. За необхідності зовні утеплюється пінопластом. Будується швидко і недорого.
-
Прибудова з газобетону
Газобетон – це пористий бетон, до складу якого входить цемент, пісок, вапно і порошок алюмінію. Позитивні властивості газобетону полягають у низькій теплопровідності, він добре зберігає тепло. До мінусів відноситься невисока міцність на вигин, – це вимагає армування.
Переваги – швидкість укладання, він легко ріжеться і свердлиться, велика термо- і звукоізоляція.
-
Пінобетон
Це блоки з пористого бетону. У бетон додається пісок, вода і піноутворювач (смола). Практично має ті ж плюси і мінуси, що газобетон. Відрізняється тим, що газобетон виготовляється у заводських умовах, а пінобетонні блоки можна вилити прямо на ділянці, що може впливати на їх якість. Має невисоку вартість, але тримкість стін удвічі нижчу, ніж у цегли.
-
Цегла
Найдорожчий варіант. Переваги – довговічність і надійність конструкції.
-
Дерево
Прибудова веранди або літньої кухні виконується простіше, це не капітальна прибудова. Тут можна застосувати конструкцію з дерев’яного бруса зі склом або полікарбонатом. А можна відійти від загальноприйнятих правил і зробити веранду з дерев’яної підлоги з дахом і відкритими отворами замість вікон.
При спорудженні капітальної прибудови важливо відзначити, що всі комунікації потрібно підвести заздалегідь (каналізаційні труби для кухні, санвузла). По суті така прибудова проходить ті ж етапи, що і будівництво будинку, тому бажано мати проект зведення конструкції.
Варто відзначити, що будь-яку капітальну прибудову до приватного будинку потрібно узаконити. Для таких об’єктів як тераса, балкон, навіс, сходи, ганок дозвільні документи не потрібні (прибудова не повинна виступати більше, ніж на 12 м).
Для оформлення прибудови до приватного будинку знадобиться пакет документів:
- Паспорт та ідентифікаційний податковий номер (ІПН);
- Документи, що підтверджують право власності на ділянку землі (договір купівлі-продажу, витяг з реєстру, державний акт);
- Проект, технічна документація на об’єкт.
Таким чином, в залежності від мети, ви можете вибрати оптимальний матеріал і тип будівництва. Наші фахівці допоможуть вам підібрати оригінальний дизайн, визначать етапи будівництва, і ви зможете здійснити прибудову самостійно.