З чого починається будівництво?
Будівництво власного будинку – одна з найбільш важливих подій у житті будь-якої людини, і організувати цей процес потрібно з усією відповідальністю. З моменту зародження і вкорінення у вашій голові думки про готовність будуватися до першого заїзду будівельників і матеріалів на ваш майданчик повинен бути проведений значний обсяг підготовчих робіт, у процесі чого виникає безліч питань.
Ось 6 порад від команди Dewpoint, як підійти до реалізації будівельного проекту якісно і в строк, відчувати себе в новому будинку максимально комфортно, отримати в результаті хороший будинок не для одного покоління.
Поради, які ми наводимо нижче, безпосередньо пов’язані з шістьма основними етапами підготовки до будівництва:
1. Вибір ділянки
Отже, перше питання, яке виникне перед початком будівництва будинку, – це ділянка. Вибравши бажану локацію для свого майбутнього будинку – в межах міста, за містом, у лісі та ін. – зверніть увагу на рельєф місцевості. Наявність ухилів і нерівностей буде впливати на вартість і конфігурацію проекту.
Не забудьте з’ясувати у продавця цільове призначення земельної ділянки. Наприклад, у нашій практиці був випадок, коли замовник звернувся з уже придбаною ділянкою, а пізніше з’ясувалося, що ділянка має сільськогосподарське призначення, що апріорі унеможливлює будівництво житлового будинку на такій ділянці.
Дізнайтеся, які комунікації проведені до ділянки. Це безпосередньо пов’язано з її ціною.
Не купуйте ділянку за фото, обов’язково поїдьте особисто, заразом перевіривши стан доріг і наявність під’їзних шляхів до вашого майбутнього будинку.
2. Проведення геологічних і геодезичних досліджень
Наявність ділянки і його візуальна оцінка – півсправи, потрібно обов’язково провести його спеціалізоване дослідження. Не варто недооцінювати цей етап, тому що він дозволить зібрати інформацію про стан ґрунту і ґрунтових вод, оцінити ризики виникнення небезпечних геологічних явищ. Від цього буде залежати вибір типу фундаменту і в цілому безпека вашого будинку.
3. Визначення бюджету
Безумовно, важливий етап планування як для клієнта, так і для забудовника. Необхідно визначити оптимальний діапазон бюджету, в межах якого ви зможете маневрувати у процесі будівництва і прагнути до того, щоб підсумкові сумарні витрати не надто відхилялися від даного діапазону. У приватному будівництві зазвичай практикується поетапна розбивка оплат після завершення певних робіт, що дозволить контролювати витрати.
4. Вибір технології будівництва
Та чи інша технологія будівництва базується насамперед на основному матеріалі «коробки». Ви можете вибрати каркасний, цегляний будинок або з газоблоку. Основними критеріями раціонального визначення технології є наступні: цільове призначення об’єкта (житловий будинок, котедж, дача та ін.), наявний бюджет, швидкість будівництва, необхідні параметри енергоефективності, довговічності.
5. Підготовка та узгодження проекту
Найперше розгляньте типові проекти, що дозволить вам заощадити час. Пам’ятайте, що в будь-якому випадку типовий проект проходить процедуру адаптації під параметри вашої ділянки. Однак якщо відповідного проекту ви не знайшли, обирайте індивідуальне проектування. Після спілкування з архітектором вам буде запропоновано декілька варіантів планування з урахуванням ваших побажань, складу сім’ї та технічних вимог. При узгодженні проекту не забудьте звернути увагу на розташування інших об’єктів біля будинку (гараж, дитячий майданчик, лазня, басейн, мангал, господарські будівлі та ін.), а також врахувати розташування самого будинку щодо сторін світу.
Варто відзначити, що архітектурні проекти цегляних, каркасних будинків і будинків з газоблоку мають ряд відмінних рис.
Звертаємо вашу увагу, що, замовляючи будівництво будинку у нас, ви отримуєте в якості бонуса архітектурний ескізний проект! Крім того, наші фахівці можуть допрацьовувати запропоновані проекти будинків з урахуванням побажань замовника.
6. Пошук будівельної компанії
Проведіть особисті зустрічі з декількома будівельними компаніями, відвідайте готові об’єкти або в процесі спорудження, по можливості поспілкуйтеся з господарями зданих в експлуатацію будинків. Команда, яка буде займатися вашим проектом, це, безумовно, ключова ланка в усьому процесі будівництва.
Сукупність усіх наведених вище факторів – це фундамент для здачі готового будинку вчасно, тому якщо підійти до них без належної уваги, можуть виникнути «сюрпризи», які затягнуть сам процес будівництва.
Прислухайтесь до цих порад, і вони обов’язково стануть запорукою вдалого початку будівництва вашого сімейного гніздечка! А Dewpoint як компанія з повним циклом будівельних робіт «під ключ» із задоволенням допоможе в тому, щоб кінцевий результат максимально відповідав бажаним ідеям!