Як правильно організувати вентиляцію з оптимальними фінансовими витратами?
Ви вирішили будувати будинок? Важлива порада від професійних будівельників – замислитися про систему вентиляції ще на етапі проектування будинку. Це допоможе вам облаштувати все у правильному порядку, не зіпсувавши інтер’єр зовнішніми виступаючими конструкціями вентканалів або, ще гірше, завершений ремонт приміщень.
Навіщо ж потрібна вентиляція?
Як ви пам’ятаєте, раніше будинки були не настільки герметичні: дерев’яні вікна мали щілини, двері також мали зазори, що дозволяло повітрю вільно циркулювати, тим самим забезпечуючи вашому житлу природний повітрообмін. Останнім часом у зв’язку зі встановленням металопластикових вікон, дверей з ущільнювачами, утепленням фасадів будинків (не завжди дихаючими матеріалами!) будинок перетворюється у замкнутий простір.
Вентиляція будинку необхідна не тільки для надходження свіжого повітря, але і для відтоку запахів, зайвої вологи, запобігання утворенню цвілі та грибка.
Звичайно, можна просто відкривати вікна та провітрювати, але не забувайте, що з вулиці до будинку проникає пил, бактерії, залишки хімічних речовин та інше. Тому вчасно встановлена система вентиляції забезпечить здоровий мікроклімат у вашому будинку.
Типи вентиляції приватного будинку
Розрізняють природну і механічну (примусову) вентиляцію.
Природний тип вентиляції – найдешевший метод її облаштування. Надходження повітря забезпечується шляхом відкриття вікон, дверей, а відтік – через вентканали, що виходять високо вгору (для забезпечення природної тяги).
Звичайно, така вентиляція – досить бюджетний варіант, але має ряд недоліків:
– потрапляння в житло пилу, бруду, алергенів
– значні втрати тепла взимку
– влітку практично не працює (оскільки тяга з’являється за різниці температур)
– для нормальної роботи потрібні регулярний огляд та обслуговування.
Трохи удосконалити таку природну вентиляцію можна за допомогою установки віконних провітрювачів або стінових клапанів.
Фото Ventbazar юа
Механічну (примусову) вентиляцію ще називають припливно-витяжною.
Вона може бути: механічна припливна – природна витяжна, механічна припливна – механічна витяжна, механічна припливна – механічна витяжна з кондиціонуванням.
Фото Ventbazar юа
При облаштуванні такої вентиляції логічно встановлювати відразу припливно-витяжну систему, адже обидві функції може забезпечити один пристрій. Наприклад, можна використовувати систему MYCOND. Ця марка відмінно показала себе як при улаштуванні вентиляції, так і при установці систем опалення та кондиціонування за допомогою теплового насосу.
Часті помилки при влаштуванні вентиляції
1. Надія, що свіже повітря з’явиться саме.
Але ні! При герметизації сучасних будинків за рахунок пластикових вікон і щільних дверей, відтік і приплив повітря дуже ускладнений. Тож вентиляція потрібна, хоча б природна!
2. Облаштування вентиляції на етапі завершення будівництва.
Будь ласка, подумайте про це заздалегідь – ще на етапі проектування будинку! Інакше в уже збудованому будинку можливості установки правильної системи вентиляції буде ускладнено. Що вже казати про чистовий ремонт!
3. Монтаж тільки витяжки, без припливу повітря.
У цьому випадку в приміщенні буде нічим дихати. Обов’язково, якщо вже є витяжна система, подбайте і про приплив кисню.
4. Кондиціонер дає свіже повітря.
Не зовсім. Він підмішує трохи повітря до вже відпрацьованого, тож приплив неповноцінний. А у разі відсутності витяжки така система буде нераціональною.
Висновок – для створення здорового мікроклімату у вашому домі доцільно замовити проект вентиляції ще до початку будівництва, а також звернутися до фахівців для правильного монтажу систем. Вкладіть фінанси у своє здоров’я!