Геодезичні роботи – ціна нехтування
Отже, ви придбали ділянку землі. Перед початком будівництва надійного і довговічного будинку вам необхідно провести комплекс геологічних і геодезичних досліджень, який у народі називають просто «геологія та геодезія».
Основні напрямки геодезичних робіт
- Кадастрова зйомка. Проводиться для визначення меж та розмірів ділянки. Необхідна для отримання кадастрового номера.
- Геодезична зйомка. Потрібна для оформлення дозволу на будівництво будинку, дороги та інших об’єктів.
- Топографічна зйомка. На основі її результатів створюється карта ділянки, де вказані кути нахилу, точки висот, лінії комунікацій.
- Виконавча (інженерна) зйомка. Дані використовуються при проектуванні індивідуальних будинків, а також при коригуванні типових проектів до даної ділянки. Ці роботи ведуться у процесі будівництва і після його завершення для контролю якості будівельних робіт.
Всі характеристики і особливості місцевості враховуються ще на етапі проектування.
Які ж вимоги при будівництві об’єкта на ділянці?
- Будівля має бути правильно розташована на ділянці відносно сторін світу.
- Будинок будується у точці, оптимальній щодо ліній комунікацій.
- Досліджуються параметри ґрунту при закладці фундаменту. Це дає можливість вибрати фундамент майбутнього об’єкта – стрічковий, стовпчастий, пальовий, плитковий. Правильно спроектований фундамент – запорука міцності і довговічності будинку.
- Проект повинен враховувати кут ухилу в градусах – це відношення перевищення місцевості до горизонтального положення.
Топографічна зйомка і виконавча зйомка – це два основних види робіт, які необхідно провести при будівництві будинку.
Топографічна зйомка
Це вид геодезичних вимірювань, за результатами яких створюється точна карта ділянки, де вказуються ухили і нерівності ґрунту (рельєф), розміри та межі всіх об’єктів, лінії комунікацій. Карта виготовляється у масштабі 1:500. Ці дані необхідні для оформлення дозволу на будівництво, для економічного обґрунтування проекту, для планування схеми комунікацій, інженерних мереж.
Виконавча зйомка
Виконується геодезистом у декілька етапів із використанням професійного інструментарію. Спочатку проводяться геологічні роботи з вивчення складу ґрунту, його властивостей, характеру підземних вод. На початковому етапі завдання геодезиста – видати позначку закладення фундаменту, рівень чистої підлоги. У подальшому за допомогою зйомки перекриттів визначається правильність положення несучих конструкцій щодо вертикалі і горизонталі. На кінцевому етапі проводиться зйомка об’єкта після закінчення всіх будівельних робіт, для контролю їх якості.
Підіб’ємо підсумки: ціною нехтування геодезичними роботами можуть стати серйозні помилки, що вимагають витрат часу і грошей.
Замовте комплекс геодезичних досліджень від компанії Dewpoint – це дозволить вам уникнути ризиків при будівництві, забезпечить міцність і надійність будинку вашої мрії!