Ключову роль на початку будівництва будинку відіграють комплексні інженерні дослідження. При будівництві приватних будинків та котеджів часто нехтують цими роботами. До чого це може призвести і що таке взагалі геологія, розповімо докладніше у статті.
Порядок проведення геологічних робіт:
- вивчити ґрунти на ділянці, пробуривши 3 свердловини (саме стільки потрібно для приватного житлового будівництва) глибиною від 6 до 30 метрів;
- відібрати зразки ґрунту;
- провести лабораторні випробування порід;
- хімічно проаналізувати ґрунтові води;
- видати комплексний звіт.
Це дозволить визначитися з типом фундаменту для проектування (стрічковий, пальовий, стовпчастий або плитний). Про типи фундаментів ми вже писали раніше.
Звертаємо вашу увагу, що без проведення комплексу геологічних досліджень ми не приступаємо до формування проекту будинку, як це роблять деякі проектні компанії.
Типи ґрунтів та вибір фундаменту
Одним із найбільш зручних варіантів для заміського будівництва є піщані ґрунти. На них легко розташувати малозаглиблений стрічковий та плитний фундаменти.
До несприятливих ґрунтів варто віднести глинисті, лесоподібні та торф’яні. Глина сильно набухає від води, яка при заморозках дає значне розширення (пучинистість). Це своє чергу веде до деформації фундаменту та його руйнації.
Лесові ґрунти через свою пухкість дають просідання (при підвищенні вологості). Тому при таких ґрунтах найбільш популярна монолітна фундаментна плита.
На торф’яних ґрунтах будувати не рекомендуємо – це складно та дорого.
Порівнюючи лівий і правий берег Дніпра для будівництва, можна однозначно сказати, що перший значно надійніший, ніж другий. На правому березі знаходиться безліч балок і ярів і в основному переважають просадні ґрунти впереміш зі скельними породами.
Лівий берег найпривабливіший для будівництва з огляду економії коштів на фундаментних роботах, так як грунти здебільшого піщані.
Глибина промерзання та рівень вод
Наступним показником для проектування надійного фундаменту є глибина промерзання ґрунту, яка індивідуальна та залежить від географічного розташування. Для України вона варіює від 0,6 до 1,0 метра.
В ідеалі глибина промерзання має бути меншою за рівень ґрунтових вод. У протилежному випадку відбудеться спучування ґрунту, перекіс фундаменту та тріщини у стінах будинку. Не маючи уявлення про залягання ґрунтових вод, неможливо побудувати оптимальну систему дренажу та зливової каналізації, а також запроектувати підвальне приміщення у приватному будинку.
Навіщо робити геологію ділянки?
- Вибір правильного типу фундаменту.
Визначається відповідно до ґрунтів. Також потрібні конструкторські розрахунки для конкретного фундаменту (для цього ми формуємо робочий проект будинку). - Забезпечення довговічності будинку.
Будинок не буде схильний до тріщин і усадки при правильному виборі фундаменту та будівельних матеріалів. - Оптимізація витрат за будівництво.
Деякі бригади будують будинки взагалі без проекту, бетон ллють прямо в землю, не дотримуючись норм та обсягів, не мають розрахунків та кошторисів. Щоб заощадити свої кошти та рухатися за чітко запланованими оплатами, необхідна проектна та кошторисна документація. - Будівництво у складних умовах.
Якщо у вас ділянка на схилі, у води, на кручі та ін., то проведення геології просто необхідне. Будівництво в цьому випадку припускатиме великий обсяг земляних та бетонних робіт. Можливо, краще будемо побудувати будинок на палях (гвинтових чи бетонних), що дозволить скоротити терміни та витрати.
Скільки коштують геологічні дослідження у Дніпрі?
Ціна стартує від 8000 грн. Вартість може залежати від кількості свердловин, глибини буріння, розташування ділянки.
Як замовити під ключ інженерні дослідження? Для цього вам потрібно звернутися до компанії DEWPOINT, яка надає весь комплекс робіт з інженерних досліджень. Наші спеціалісти оперативно виїдуть до вас на ділянку та протягом 10 робочих днів ви зможете отримати повноцінний звіт для подальшого будівництва приватного будинку.
Ми надаємо професійні послуги на всіх етапах будівництва, починаючи від вибору земельної ділянки, розробки проекту до внутрішнього оздоблення будинку.