Коли виконується будівництво приватного будинку або котеджу з нуля, дуже важливо враховувати всі моменти і процеси до найменших деталей, щоб отримати отримати бажаний результат і не витратити гроші понад те, на що спочатку розраховували. Одним з таких особливих процесів є ефективний захист фундаменту будинку від зовнішніх і внутрішніх джерел води. Передбачення можливого потрапляння вологи і захист фундаменту допоможуть убезпечити весь процес будівництва, створити необхідні умови для довговічності будинку.
Гідроізоляція фундаменту будинку – чому вона необхідна?
При будівництві приватного будинку або котеджу забезпечити гідроізоляцію фундаменту необхідно обов’язково. В іншому випадку ви можете наразити на своє житло проблеми в наступні роки експлуатації. Відсутність гідроізоляції фундаменту дається взнаки в стислі терміни: вода проникає в основу, цілісність бетону порушується, фундамент деформується, армуючі елементи дають корозію, результатом чого стає усадка та перекіс. Заключним етапом стає поява глибоких тріщин на стінах будинку, в які проникає волога, створюючи вогкість у приміщенні та умови для поширення грибка, а це вже вкрай негативно впливає на здоров’я та благополуччя мешканців.
Якщо ви дорожите своїм здоров’ям та майном, рекомендуємо врахувати гідроізоляцію фундаменту та забезпечити собі захист.
Види гідроізоляції
Для того, щоб вода не потрапляла в основу будинку, при будівництві встановлюється горизонтальна або вертикальна гідроізоляція фундаменту:
Вертикальна гідроізоляція
Вертикальний захист фундаменту не дає проникати в основу волозі, ґрунтовим, дощовим та талим водам. За допомогою вертикальної гідроізоляції захищаються бічні стіни фундаменту від довколишніх ґрунтових вод.
Горизонтальна гідроізоляція
При горизонтальній гідроізоляції фундаменту передбачається, що захищена основа, а також ізоляційний матеріал буде прокладений під усіма стінами до початку кладки при подальшому будівництві, щоб стіни не тягли вологу з фундаменту.
Кожен вид матеріалу має свої унікальні властивості та характеристики, за якими оцінюється їх необхідність та застосування для захисту фундаменту від підземної води та вологи, що надходить ззовні.
Зверніть увагу, що при будівництві будинку облаштування підвалу або цоколя призведе до значного подорожчання земляних робіт, встановлення дренажної системи та гідроізоляції. Якщо ландшафт ділянки, на якій проводиться будівництво, передбачає цоколь (за наявності великого нахилу/обриву), можна розглянути облаштування даного варіанту. Проекти будинків з цоколем чи підвалом можна переглянути на нашому сайті.
Ціна гідроізоляції може вилитися в значну суму, тому варто закласти ці розрахунки до бюджету на будівництво, щоб надалі не переплачувати за збитки подвійно.
Ґрунтові води та їх вплив на фундамент
За нинішніх технологій будівництва та закладки фундаменту використовують такі матеріали:
- палі;
- залізобетон;
- цегла.
Навіть для замовників, які не особливо знаються на будівництві будинків, буде очевидно, що будь-який з цих матеріалів схильний до впливу вогкості та вологи, що веде до їх руйнування.
Фундаменти також бувають різного типу:
- стрічкові;
- пальові;
- монолітні та ін.
Для того, щоб грунтові води не впливали на основу будинку, для монолітного типу фундаменту необхідно провести триетапну гідроізоляцію. Для пальових опор буде достатньо двох етапів гідроізоляції фундаменту. А ось стрічковий вимагатиме все того ж триетапного, але вже з проведенням дренажу ґрунту.
Матеріали для гідроізоляції будинку
Для ізоляції зазвичай використовують такі матеріали:
- мембрани;
- руберойд;
- бітумні мастики;
- полімерна плівка.
Найактуальніше рішення – використовувати смоли та бітумні маси, які можна легко нанести – вони не дозволять волозі проникати в основу будинку. Також потрібні рулонні матеріали, які можуть ефективно захистити поверхню фундаменту від води. Їх зазвичай наносять на очищені підлоги та стіни, з попереднім вирівнюванням. Для високої якості гідроізоляції рекомендується використовувати полімерне покриття бетону.
Вимощення будинку – обов’язковий елемент для відведення води
Основним та обов’язковим елементом при будівництві для відведення води є вимощення. Її необхідно передбачити не менше метра від будинку та провести утеплення. Вимощення бажано облаштувати до того, як буде встановлено покрівельне покриття і водостічна система, інакше це може призвести до попадання води під будинок.
Зробити вимощення за необхідною технологією, підібрати оптимальні матеріали для гідроізоляції, визначити етапність проведення робіт і не дозволити волозі потрапити в основу вашого майбутнього будинку можуть спеціалісти будівельної компанії Dewpoint. Звертайтесь до професіоналів у Дніпрі з метою індивідуального будівництва приватних будинків та котеджів та захисту їх фундаменту від вологи. Найякісніші будівельні роботи в Україні — це Дьюпоінт.