Готовий або індивідуальний
Як ви думаєте, з чого починається будівництво власного будинку? Ні, не з фундаменту) А з проекту! Це дуже важливий момент, якому слід приділити достатньо уваги з ряду причин: по-перше майбутній будинок буде комфортним саме для вашої родини, а по-друге – міцним і довговічним при вірних розрахунках в проекті.
Спочатку поставте собі такі питання:
-
Який склад сім’ї буде проживати в будинку? Чи будуть гості, яких теж потрібно розмістити)
-
Будинок для постійного проживання або дача?
-
Який ваш передбачуваний бюджет?
Тоді більш очевидним стане не тільки вибір проекту, але і матеріалу будівництва. При цьому, наприклад, отримавши безкоштовну консультацію в будівельній компанії, можна ще й заощадити. У нашій практиці був приклад, коли замовнику проект робила стороння організація, і в цьому проекті фундамент був розроблений надмірно посилений (стрічка 600 мм шириною). Наші інженери зробили необхідні прорахунки і витрати на фундамент зменшилися в 2 рази!
Основні чинники для вибору проекту приватного будинку
1. Поверховість
Для сімей з маленькими дітьми або літніми батьками найчастіше вибирають одноповерхові будинки. Звичайно, відсутність сходів на 2 поверх дозволяє більш мобільно використовувати приміщення. Однак врахуйте, будівництво одноповерхового будинку коштовніше (в основному через більший обсягу фундаменту).
Двоповерховий будинок більш компактно розміститься на ділянці, особливо якщо землі небагато.
Але, виходячи з практики, найвигідніший варіант – двоповерховий будинок, де другий мансардний. Тут ви заощадите за рахунок фундаменту, а також відсутності перекриття другого поверху.
2. Особливості ділянки, габарити будинку, технологія будівництва
Наша порада – для правильного вибору проекту дивіться не тільки на красу! Щоб не витратити гроші даремно, краще відразу звернутися до будівельної компанії – ми здійснимо всі необхідні послуги і вам не доведеться бігати за проектантами, геологами або за дозволом на будівництво.
Але якщо ви вирішили діяти самостійно, то краще це робити так:
– провести геологію і геодезію ділянки (результати геодезії покажуть як правильно розмістити будинок на ділянці, враховуючи допустимі межі забудови, а відповідно до геології – який тип фундаменту та технологію будівництва обрати).
– купуйте проект тільки з умовою адаптації під вашу ділянку!
– враховуйте нахил ділянки, особливості грунтів (якщо не робили геологію, то можна як мінімум запитати в сусідів)
– враховуйте матеріальні витрати (наприклад, в нашій компанії готовий проект будинку ви отримаєте в подарунок!).
3. Типи проектів
При виборі важливо розуміти, що є різні типи проектів. Найпростіший з них – ескіз намірів забудови (це плани, фасади, він потрібен для дозволу на будівництво). Далі для якісного будівництва вам потрібен робочий проект, що коштує досить дорого, і доцільно, щоб його робили вам саме будівельники в зв’язці з архітекторами, а не окрема проектна організація.
4. Планування
У типових проектах ви можете розглянути та обрати відповідне планування, також в них можна внести коригування. Також враховуйте, що в родині можуть відбутися зміни і заглядайте трохи наперед.
Якщо готового рішення ви не знайшли, то наші архітектори з радістю обговорять ваші побажання і спроектують будинок вашої мрії!
5. Особливості інженерних мереж
При індивідуальному проектуванні котеджів важливо врахувати які мережі будуть розташовуватися в будинку. Для опалювальних систем бажано відвести окреме приміщення, також продумати вентиляцію та кондиціонування. Якщо ви обрали, наприклад, тепловий насос, то він покриває всі ці функції, тоді окремі кондиціонери та системи вентиляції не потрібні.
Висновок – який би проект ви не обрали, порадьтеся з будівельниками!))
Звертайтеся, завжди раді допомогти та проконсультувати безкоштовно!
м. Дніпро, пр. Гагаріна 63, т. 0672555777, 0662555777. Будівельна компанія DEWPOINT.