Каркасний будинок чи будинок із СІП-панелей? фото 750253

Каркасний будинок чи будинок із СІП-панелей?

 

Будинок за «канадською» технологією

 

Наразі все більшої популярності набуває будівництво швидкомонтованих будинків. Це обумовлено високим темпом сучасного життя, а також відносною дешевизною даної технології.

Розглянемо детальніше і розберемося, що ж таке «канадська» технологія, каркасний будинок або СІП-панель.

Термін «канадський» будинок не завжди застосовують вірно. Ця технологія дійсно виникла в Канаді близько 200 років тому! Однак вона дуже швидко перебралася до США, де завоювала свої міцні позиції. У цих широтах близько 80% приватних будинків побудовано саме у такий спосіб.

Говорячи про «канадську» технологію, мається на увазі саме каркасне будівництво, тобто остов будинку роблять із дерев’яного бруса, а стіни вже або з OSB з ручним укладанням утеплювача (класичний каркасний будинок), або з СІП-панелей (виготовлені попередньо щити – такий будинок іще називають щитовим).

Класичний каркасний будинок

У такому будинку на дерев’яний каркас монтують плити OSB, далі прокладають негорючий базальтовий утеплювач (мінеральна вата), далі плівка – паробар’єр, що запобігає проникненню вологи до будинку, останнє – внутрішня обшивка (частіше – вологостійкий гіпсокартон).

Додатково можливе зовнішнє утеплення базальтом або пінополістиролом з подальшою штукатуркою і фарбуванням.

 

Каркасний будинок чи будинок із СІП-панелей? фото 750254

СІП-панель

Ця плита являє собою 2 вологостійкі плити OSB, між якими під тиском вклеюють пінополістирол (або просто – пінопласт). Стандартна товщина OSB – 10 мм, а пінопласту – 140 мм, розміри можуть варіюватися. Розмір одного щита – від 2,5 до 2,8 м на 1,25 м. Вважається, що SIP-панель має високу міцність, і це дійсно так при дотриманні технології виробництва у заводських умовах.

Ці панелі ще часто називають «сендвічами».

 

Каркасний будинок чи будинок із СІП-панелей? фото 750255

Як оцінити, яка технологія все ж краща – каркас або СІП?

 

Терміни монтажу будинку

На сьогоднішній день канадський будинок – це найшвидша технологія будівництва. За умови монтажу пальового фундаменту готовий будинок у себе на ділянці можна отримати вже через 3 місяці! Фундамент на геошурупах не тільки швидко монтується (1-2 дні), але і більш вигідний за ціною.

За швидкістю зведення «коробки» трохи виграє СІП-панель, оскільки  на ділянку привозять вже готові щити, а у класичному каркасному будинку утеплювач монтується у стіни безпосередньо на ділянці. Але ця різниця буде невелика (1-2 тижні), тому радимо придивитися і до інших факторів вибору.

Одним із них також є якість готової стінової панелі – не завжди СІП-панелі роблять на заводі, іноді їх клеять кустарним способом, що призводить до значної втрати якості.

У каркасному будинку утеплювач прокладають у стіни вже на ділянці, ретельно підганяючи всі зазори безпосередньо під ваш проект. Тому радимо користуватися послугами тільки професійних будівельників!

 

Міцність

Існує думка, що каркасні будинки не міцні і складаються, як карткові будиночки. Однак вже перевірено, що якісно побудований каркасник витримує навіть землетрус до 7,5 балів! Правильно змонтований каркас із сухого дерева не деформується, отже не призводить до руйнування конструкції, а гвинтові палі можуть надавати будинку додаткове балансування.

Також відомо, що СІП-панель на 1 кв. м. може піддаватися навантаженням до 10 тонн вертикально і до 2 тонн поперечно.

 

Екологічність

Каркасний будинок у цьому питанні буде більш екологічний. Чому? Тому що його стіни складаються з негорючого і натурального утеплювача – мінеральної вати. Її виробляють із гірських порід базальтової групи.

У СІП-панелях застосовується пінополістирол – спінені сополімери стиролу, що вважається небезпечним для здоров’я людини. Знову-таки, в панелях застосовують пінопласт високої щільності, який починає плавитися при температурі вище 120 градусів, а це означає, що навіть при літній спеці матеріал нічого не виділятиме! Крім того, утеплювач знаходиться у стінах, обшитий з обох сторін і не піддається дії сонячних променів.

 

Вогнестійкість

Поширену думку про пожежонебезпеку канадських будинків також можна спростувати. При складанні каркаса всі дерев’яні конструкції обробляють антипіреном – спеціальною органічною речовиною для захисту від займання. Крім того, найбільш безпечним варіантом є додаткове утеплення і оштукатурювання будинку зовні, що захистить його від прямого попадання вогню. Зсередини стіни додатково обшивають вологостійким гіпсокартоном, який також добре протистоїть вогню.

У стінах каркасного будинку використовують кам’яну вату, яка не горить.

Що стосується СІП-панелі, то пінополістиролу високої щільності властиве плавлення і навіть самозагасання.

Каркасний будинок чи будинок із СІП-панелей? фото 750256

Енергоефективність

Канадські будинки володіють високими теплоізоляційними властивостями. Теплопровідність стін у 4-5 разів нижче, ніж у цегли. Вже доведена значна економія на опаленні та кондиціонуванні в такому будинку! А якщо використовувати ще і енергоефективне обладнання (таке як тепловий насос у поєднанні з сонячними панелями), то будинок може бути абсолютно автономним і екологічно дружнім.

Як ми вже наголошували, у класичному каркасному будинку дуже важлива якісна збірка, тоді будинок буде теплим взимку і прохолодним влітку. СІП-панелі будуть трохи тепліші за рахунок своєї структури, однак вони і дорожчі за вартістю.

 

Канадські будинки мають гарну звукоізоляцію. Вам не доведеться страждати від галасливих сусідів – стіни поглинають звуки до 70 Дб.

 

Вентиляція

Вважається, що у СІП-будинках необхідна вентиляція і без неї такий будинок не побудувати. Але логічно, що система вентиляції потрібна в будь-якому будинку. У канадських будинках це питання можна ефективно вирішити за рахунок установки систем рекуперації, які не дають змішуватися повітрю, що викидається і нагнітається, але дозволяють не втрачати вже накопичене тепло.

 

Гризуни

Внутрішнє наповнення стін (чи то мінеральна вата, чи то пінополістирол) не містить ніяких поживних або привабливих для мишей матеріалів. Дерев’яний каркас обробляється спеціальними антисептиками для захисту від комах і гризунів.

 

Термін служби

Середній термін служби каркасного будинку – 50 років, після чого можна зробити заміну утеплювача в стінах, який з часом може дати усадку.

Для СІП-будинку – це близько 80 років. Але поміркуйте самі, для 1-2 поколінь цього цілком достатньо, після чого сам будинок вже стає «морально» застарілим і частіше за все діти вже не хочуть такої «спадщини».

 

Варто зазначити, що архітектура класичного каркасника може підтримати будь-які форми, функції і вимоги! Наші архітектори допоможуть спроектувати будинок, що втілює всі ваші задуми і уподобання.

СІП-панель накладає певні обмеження, адже має фіксований розмір (її можна різати), але це трохи обмежить нас у польоті архітектурної фантазії.

 

Вартість будинку – питання, яке слід вивчити уважно.

Якщо порівнювати класичний каркасний будинок і СІП-будинок, то останній обійдеться трохи дорожче, оскільки необхідно використовувати тільки сертифіковані матеріали з великого виробництва, що коштує дорожче.

Звичайно, у порівнянні з цеглою або газобетоном канадські будинки дешевші на 20-30%, як за рахунок матеріалу, так і менш тривалого використання робочої сили.

 

Отже, вибір за вами! Побудувати каркасний будинок або будинок із СІП-панелей – обидва варіанти досить гарні! Фахівці будівельної компанії DEWPOINT із задоволенням проконсультують вас із вибору технології, проектування приватного будинку, а також візьмуть весь процес будівництва на себе!

 

 

Содержание работ

Средняя стоимость
грн. с НДС

Энергоаудит зданий коммерческой сферы
Офисы, склады, производственные помещения

от 50 000

Раздел «Энергоэффективность» в составе проекта для объектов класса СС2 м СС3

                                      от 30 000

Тепловизионная съёмка и термографический отчет

от 10 000

Тепловизионная съёмка коттеджей

от 5 000

×
Получить бесплатную консультацию

 

×
Комплектации

 КомфортЛюкс
Проект
Эскизный проект
3D-визуализация×
Фундамент
Ленточный фундамент с армированием, высота и ширина зависит от типа стен и результатов геологических изысканий
Песчаная подсыпка и гидроизоляция фундамента
Армированная стяжка пола 1-го этажа с утеплением
Закладные коммуникации в фундаменте
Каркас (для каркасной технологии)
Двойной брус основы, обработанный огнебиозащитой
Горизонтальная гидроизоляция под брус основы
Несущие стены каркаса - брус 145х45
Перекрытия брус 200х50
Комплект верхнего обвязочного бруса
Комплект креплений для монтажа каркаса
Несущие конструкции (газоблок, кирпич)
Обустройство каменной кладки:
- кирпич М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальная гидроизоляция - рубероид
Монолитный пояс
Перемычки железобетонные
Перекрытия монолитные/панельные/деревянные
Кровля
Комплект стропил из бруса 145х45 мм, обработанный огнебиозащитой
Комплект обрешетки: контр обрешетка 25х40 мм, обрешетка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), ветровая доска
Супердиффузионная мембрана
Комплект крепления на крышу
Кровельный материал - металлочерепица (или битумная черепица)
Обустройство водосточной системы
Подшивка свесов кровли виниловым софитом
Тепло- звукоизоляция
Утепление внешних стен (внутреннее наполнение - для каркасной технологии): базальтовый утеплитель 150 мм
Звукоизоляция внутренних перестенков и перекрытия (для каркасной технологии) - базальтовый утеплитель 100 мм
Утепление крыши - базальтовый утеплитель 150 мм (для 1-эт дома утепл. перекр-я)
Отделочные работы
Наружное утепление стен - базальтовый утеплитель 50 мм×
Наружная отделка фасада (сайдинг, блокхаус, фальш-брус, штукатурка «короед»)×
Внутренняя отделка стен и потолка (гипсокартон, деревянная вагонка, штукатурка стен гипсовой смесью)×
Окна, двери
Входные двери металлические×
Окна металлопластиковые 2-камерный стеклопакет×
Услуги
Монтаж
* В просчет не включены: террасы, навесы, балконы, дымоходы, камины, лестница на 2 этаж, межкомнатные двери

×
Хочу стать партнером

 

×
Заказать просчет

 

×
Записаться на встречу

 

×
Задать вопрос

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить КП

 

×
Мы с Вами вскоре свяжемся!
×
Подписаться на наши новости и акции

 

×
Получить каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Получить чек-лист

 

×
Отримати безкоштовну консультацію

 

×
Замовити розрахунок

 

×
Отримати Каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Записатися на зустріч

 

×
Поставити запитання

 

×
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
×
Хочу стати партнером

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати КП

 

×
Отримати каталог

 

×
Получить каталог

 

×
Комплектації

 КомфортЛюкс
Проект
Ескізний проект
3D-візуалізація ×
Фундамент
Стрічковий фундамент з армуванням, висота і ширина залежить від типу стін і результатів геологічного дослідження
Піщана підсипка і гідроізоляція фундаменту
Армована стяжка підлоги 1-го поверху з утепленням
Закладні комунікації у фундаменті
Каркас (для каркасної технології)
Подвійний брус основи, оброблений вогнебіозахистом
Горизонтальна гідроізоляція під брус основи
Несучі стіни каркаса - брус 145х45
Перекриття - брус 200х50
Комплект верхнього обв'язувального бруса
Комплект кріплень для монтажу каркасу
Несучі конструкції (газоблок, цегла)
Облаштування кам'яної кладки:
- цегла М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальна гідроізоляція - руберойд
Монолітний пояс
Перемички залізобетонні
Перекриття монолітні/панельні/дерев'яні
Покрівля
Комплект крокв із бруса 195х45 мм, оброблений вогнебіозахистом
Комплект обрешітки: контр обрешітка 25х40 мм, обрешітка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), вітрова дошка
Супердифузійна мембрана
Комплект кріплення на дах
Покрівельний матеріал - металочерепиця (або бітумна черепиця)
Облаштування водостічної системи
Підшивка звисів покрівлі вініловим софітом
Тепло- та звукоізоляція
Утеплення зовнішніх стін (внутрішнє наповнення - для каркасної технології): базальтовий утеплювач 150 мм
Звукоізоляція внутрішніх простінків та перекриття (для каркасної технології): базальтовий утеплювач 100 мм
Утеплення покрівлі - базальтовий утеплювач 150 мм (с 1-эт утепл. перекр.)
Оздоблювальні роботи
Зовнішнє оздоблення стін - базальтовий утеплювач 50 мм×
Зовнішнє оздоблення фасаду (сайдинг, блок-хаус, фальш-брус, штукатурка «короїд»)×
Внутрішнє оздоблення стін і стелі (гіпсокартон, дерев’яна вагонка, штукатурка стін гіпсовою сумішшю)×
Вікна, двері
Вхідні двері металеві×
Вікна металопластикові 2-камерний склопакет×
Послуги
Монтаж
* У розрахунок не входять: тераси, навіси, балкони, димоходи, каміни, сходи на 2 поверх, міжкімнатні двері

×
Получить прайс Вентокс
×
Получить прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Ventoxx
×
Отримати консультацію
×
ДІЗНАЙТЕСЯ ВАРТІСТЬ ВАШОГО БУДИНКУ
назад
Оберіть матеріал споруди
Вкажіть поверховість
Вкажіть площу
Останній крок
квадратних метрів ДАЛІ
Дякуємо за звернення!
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
X
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube