Такий процес, як будівництво приватного заміського будинку або котеджу, є досить складним, потребує не лише граничної уваги потенційних майбутніх власників, а й професійних фахівців, а також чималих фінансових вливань. Оскільки будівництво — це планомірна процедура, що має конкретні етапи, важливо їх максимально точно дотриматися і вирішити всі поставлені при цьому завдання. Описати план виконання робіт під час будівництва заміського будинку можна такою послідовністю:
- Вибір території, вибір конкретної земельної ділянки.
- Інженерно-геологічні роботи.
- Створення детального проекту.
- Формування кошторису з урахуванням розробленого проекту.
- Отримання дозволів.
- Будівництво будинку.
- Введення житлового об’єкта в експлуатацію.
Отже, розберемо детальніше всі етапи реалізації будівництва, особливості та нюанси конкретних процесів.
Підбір території та необхідні дослідження
Підбір земельної ділянки, на якій власне проводитиметься зведення приватного будинку, має відбуватися гранично обачно та враховуючи багато факторів. Наприклад, при плануванні будівництва будинку понад 200 м² необхідно підібрати ділянку щонайменше 12 соток. Важливо врахувати та інфраструктуру, комунікації, наявність транспортних гілок тощо.
Після визначення ділянки необхідно провести інженерно-геологічні аналізи ґрунту. Для цього знадобиться залучити ряд спеціалістів та спеціалізованої техніки, оскільки для впевненості в безпечному та швидкому будівництві знадобляться дані про ґрунт та ґрунтові води, а для цього у свою чергу на ділянці необхідно утворення кількох свердловин для забору зразків ґрунту та визначення рівня води.
Важливо відзначити, що будівництво без попереднього проведення геологічних робіт категорично не можна. Склад ґрунту розповість про те, який фундамент краще використовувати при будівництві, щоб забезпечити безпеку експлуатації надалі, а рівень ґрунтових вод покаже можливість реалізації цокольного поверху без ймовірності затоплення. Саме тому до цього етапу у будівництві варто поставитися з особливою увагою.
Проект та ціна будівництва
Процес проектування — це один із найкреативніших та найцікавіших етапів будівництва, оскільки саме зараз визначатиметься те, яким буде майбутній будинок. Одразу ж зауважимо, що проект краще довіряти професійним архітекторам. У Дніпрі таких ви зможете знайти у будівельній компанії Dewpoint. Більше того, ми можемо не лише розробити індивідуальний проект за вимогами клієнта, а й запропонувати сучасні типові проекти для економії коштів та часу.
На даному етапі важливо взяти до уваги нюанси, пов’язані з плануванням та зовнішнім виглядом майбутнього будинку/котеджу. Фахівці не раз спитають вас про те, чи підходить вам розташування конкретних кімнат та приміщень.
Після затвердження проекту заміського будинку вам буде надано кошторис з точним розрахунком вартості необхідної кількості будівельних матеріалів, а також будівельних робіт. Тут ви можете цікавитись питаннями, які у вас виникають, консультуватися щодо обраного матеріалу тощо.
Кошторис, що надається на даному етапі, забезпечить вам безпеку та захист від додаткових фінансових вкладень. З розрахунком точної вартості будівництва ви будете наочно бачити, скільки вам необхідно буде заплатити за реалізацію процесу, і що додаткових витрат не передбачається.
Проект заміського будинку: склад та необхідні документи
По суті проект — це докладний пакет документів, що містить всі необхідні параметри, що описує деталі і т.д. Всі ці документи дозволяють візуалізувати будинок або котедж як зовні, так і всередині. В окремих випадках буває так, що до проекту вносяться додаткові розділи, що дозволяють більш детально розглянути конкретні конструкції. Ця документація корисна як із безпосередньому будівництві, так контролю якості надалі.
Основні розділи, які завжди містять проект будинку – це:
- архітектурний проект;
- конструктивний план;
- план інженерних конструкцій.
Архітектурний проект у свою чергу складається з:
- генерального плану;
- детального плану осей;
- планів укладання та маркувальних креслень;
- креслень фасаду та висотних позначок;
- проекту покрівлі;
- основних розрізів будинку;
- проекту підлог та отворів вікон/дверей;
- проекту вентиляції та димоходу (за потребою).
Конструктивний план включає залізобетонні і дерев’яні описи. У випадку з першими йдеться про:
- загальні відомості про матеріали;
- план встановлення фундаменту та вибір будматеріалів;
- створення ганку;
- перекриття та специфікації матеріалів;
- перемички у будинку;
- монолітний пояс.
У дерев’яних описах вказується проект покрівлі, вузли конструкцій покрівлі та специфікація.
Інженерний план складається з аналізу та вимог до кожної конкретної комунікаційної системи. Тут визначаються їхні види, матеріали. Промальовується опалювальна схема, каналізація, водопостачання тощо.
Які документи потрібні?
Для початку процесу необхідно отримати спеціальний дозвіл, який говоритиме про можливість проведення будівельних робіт, а також надалі – про право володіння власністю.
Щоб безпроблемно отримати такий дозвіл у відповідних органах, необхідно підготувати звернення, надати проект майбутнього будинку та договір, укладений із підрядниками, які виконуватимуть будівництво.
Будівництво
Етап безпосереднього будівництва приватного заміського будинку описується так:
- Проводиться попередня підготовка місцевості, розчищається будівельний майданчик від 3 днів до 2 тижнів.
- Підводяться необхідні комунікації, встановлюється фундамент. У середньому це відбувається кілька тижнів.
- Зводяться стіни та перекриття, що у свою чергу відбувається в період до кількох місяців, з урахуванням обраної площі та поверховості майбутнього будинку.
- Проводяться покрівельні роботи, займають близько місяця.
- Виконуються ландшафтні роботи, облагородження прибудинкової території та ділянки в цілому.
Здача об’єкту
Після виконання всіх попередніх етапів готова будівля підлягає реєстрації. Для цього до відповідних органів передаються документи, про право власності, а також технічний паспорт самої будівлі.
Щоб отримати бажаний результат від запланованого процесу будівництва, необхідно з точністю дотримуватися порядку та етапів, наведених вище. Не варто забувати і про контроль будівництва. Саме тому варто довірити весь процес у комплексі професіоналам будівельної компанії Дьюпоінт. Будівництво приватних будинків у Дніпрі за вигідною ціною можна реалізувати з нами!