Чи можна побудувати будинок без проекту?
Побудувати власний будинок – це не просте завдання, тут не обійтися без допомоги фахівців. Проектування – один з найважливіших і початкових етапів в будівництві. Ви можете обрати один з типових проектів, які підходять вам по плануванню (і при цьому істотно заощадити!), Або ж замовити індивідуальний проект, порадившись з досвідченим архітектором.
Проект будинку складається з трьох основних частин:
Архітектурний проект.
Будівельний (конструктивний) проект.
Інженерний проект.
Розглянемо кожну частину докладніше.
Що в собі містить архітектурний проект:
зовнішній вигляд будинку, його розрізи і розміри
план кожного поверху з розмірами приміщень
перелік приміщень із зазначенням їх площі
розміри і прив’язки вікон, дверних прорізів, арок
розміри, конструкцію даху.
Будівельний проект:
розміри та перерізи фундаменту
розміри, перерізи перекриттів
перелік матеріалів будівництва.
Інженерний проект:
схеми електропроводки
креслення прокладання водопроводу та вентиляції
специфікація обладнання
приблизна вартість оснащення інженерних мереж.
Варто додати, що вся документація повинна відповідати існуючим ГосТ і ДБН.
Отже, для чого ж необхідний проект?
Грамотно розроблена технічна документація дозволяє уникнути помилок при будівництві, які спричинять зайві витрати грошей, часу та нервів.
Наявність проекту необхідна для узгодження та отримання дозволу на будівництво будинку.
Проект дозволяє прорахувати вартість майбутнього будинку, що важливо при плануванні бюджету та витрат на його подальшу експлуатацію.
При проектуванні або коригуванні типового проекту враховуються всі побажання власника ділянки, що зробить ваш будинок зручним і улюбленим.
Згідно з розробленою документації ви можете контролювати процес будівництва та при відступі від проекту пред’явити претензії будівельникам.
Проект будинку необхідний для здачі його в експлуатацію, отримання паспорта та реєстрації нерухомості.
Проект допомагає врахувати співвідношення складу сім’ї та площі приміщень, їх функціонального значення. Площі приміщень повинна відповідати висота стелі, яка не повинна здаватися низькою, але і занадто висока не потрібна – для великого обсягу приміщень потрібне додаткове опалення. Необхідно ретельно продумати оздоблення фасаду – це обличчя будинку, щоб воно не було занадто дороге для вас, але при цьому фасад виглядав пристойно.
Чи є ризики при будівництві будинку без проекту?
Вони очевидні. Результатом такого будівництва можуть бути тріщини в фундаменті, перекритті, стінах. Усунення таких помилок тягне за собою додаткові витрати. Оцінка вартості будинку дозволить закінчити будівництво в термін, з огляду на ваші фінансові можливості.
Замовте будівництво будинку у компанії Дьюпоінт – ви отримаєте архітектурний ескізний проект безкоштовно! Наші фахівці врахують ваші побажання і у вас буде зручний, прекрасний будинок для вашої родини, який буде радувати вас багато років!