Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору фото 747801

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору

Будівництво будинку — це вельми значущий і наріжний етап у житті будь-якої людини, до якого потрібно поставитися дуже серйозно. Наразі найпопулярнішими технологіями є будівництво з дерев’яного каркаса та газоблоку. Тож в цій статті розглянемо переваги та недоліки кожної з них, аби вам було легше зробити свій вибір, з якого будівельного матеріалу будувати свій будинок.

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору фото 747802

Основні властивості та характеристики газобетону

До складу газобетонних блоків для подальшого будівництва будинків включено різноманітні складові: цемент, кварцовий пісок, спеціальні газогенератори (порошок і алюмінієва паста), які періодично доповнюють глиною і вапном. Під час створення будматеріалу всі його компоненти вступають у реакцію з водою. Отриману суміш розливають у спеціальні форми. У результаті реакцій суміш починає підніматися і утворювати пори. Після цього відбувається нарізка газобетону (у формі плит або блоків).

Після закінчення цієї стадії газоблок загартовується парою в автоклаві або висушується за допомогою електропідігріву. У результаті цього процесу будівельні матеріали набирають міцності.

Така особливість газобетону як пористість робить цей матеріал паропроникним, дихаючим, забезпечує хорошу термоізоляцію. З іншого боку, слід враховувати, що блоки не є ударостійкими, можуть кришитися в разі неправильного транспортування і роботи з ними. Також через пористу структуру матеріалу може вбиратися волога, і щоб вона не накопичувалася і виводилася назовні, поверхню газобетону необхідно обробляти ґрунтовкою і штукатуркою з проникаючою здатністю. Щоб надійно і міцно закріпити меблі на пористих газобетонних стінах, слід використовувати спеціальні додаткові кріплення.

Зверніть увагу! Щоб підібрати високоякісний газобетон, слід вивчити його формулу, яка вказана в накладній або на упаковці. Склад зобов’язаний відповідати абсолютно всім умовам і правилам виробництва з додаванням піску, вапна, цементу, а також води.

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору фото 747803

Переваги та особливості газобетону

З плюсів газобетону можна виділити такі:

  1. Екологічність. Сучасні виробники газобетону вводять до складу тільки екологічно чисті елементи, які не виділяють у простір шкідливі речовини і не загрожують самопочуттю людини.
  2. Швидкість зведення. Цикл будівництва максимально оперативний. Це виходить з розрахунку відповідності легкості та величини використовуваного матеріалу. Крім того, у будівництві житла з газобетону необхідно не так багато інструментів, як у будівництві каркасного або цегляного будинку.
  3. Енергоефективність. Стіни з газобетонних блоків мають високий ступінь опору теплопередачі, іншими словами, низьку теплопровідність, що згодом дає змогу економити на оплаті опалення. 
  4. Пориста структура робить стіни з газоблоків дихаючими і забезпечує хорошу термо- і звукоізоляцію.
  5. Довговічність і стійкість. Будматеріали подібного спектра мають усі шанси служити до 100 років. Газобетон не схильний до розмноження різних шкідливих мікроорганізмів і цвілі. Цей матеріал не втрачає форму, стійкий до холодів і спеки.
  6. Пожежна безпека. Газобетон — вогнетривкий матеріал, який може переносити безпосередній контакт з вогнем протягом 5-7 годин.
  7. Легкість і податливість. Мала маса газоблоку дозволяє виконувати будівельні роботи без зусиль. Його вага може коливатися від 300 до 1200 кг/м³. Цей матеріал можна піддавати обробці з використанням різних приладів: ножів, пилок, дрилів тощо, що відіграє важливу роль під час прокладання електропроводки та сантехніки в будинку.

Звичайно, як і всі будівельні матеріали, газобетон має деякі особливості. Але, знаючи їх, потенційні негативні наслідки можна легко виключити, якщо використовувати правильні технології будівництва і стежити за станом будинку. 

Наприклад, зважаючи на свою гігроскопічність, газоблок може вбирати до 30% вологи на свою вагу в разі недотримання технології будівництва та оздоблення.

Цей будівельний матеріал забезпечує довговічність споруди загалом, проте окремо взятий газоблок досить крихкий. Якщо не враховувати всіх тонкощів будівництва з газобетону, з часом будинок може дати тріщини.

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору фото 747804

Важливі аспекти каркасної технології

Дерев’яне каркасне будівництво, яке також називають канадською технологією, набуло популярності в Україні завдяки безлічі позитивних сторін, про які ми розповімо далі.

Значущим фактором під час проектування каркасного житла вважається призначення майбутнього будинку. Буде це житло для постійного проживання або для сезонного використання, наприклад, як дача чи котедж, — від цього залежить ступінь утеплення каркаса і деякі інші технічні моменти. 

Базовий комплекс каркасної стіни має таку конструкцію:

  • в основі — каркас із дерев’яного бруса;
  • мінеральна вата як основний утеплювач;
  • плити зовнішньої та внутрішньої обшивки;
  • з внутрішньої сторони — пароізоляція та внутрішнє оздоблення;
  • із зовнішнього боку — плити утеплювача ЕППС та штукатурка по утеплювачу.

За способом складання стін можна виділити такі різновиди:

  • модульні панелі, які складаються на заводах і доставляються на ділянку в готовому варіанті;
  • монтажні — збираються безпосередньо на ділянці;
  • модульно-інстальовані — конструкції, складені в цеху з інстальованими комунікаціями (трубопроводами, електричними мережами тощо).

Переваги та особливості каркасних будинків

Головні цінності каркасної технології виражаються в наступному:

  1. Теплоефективність. Низька теплопровідність деревини забезпечує будинку високу енергоефективність. Взимку або в прохолодний період житло прогрівається за короткий термін, а в теплу пору року зберігає прохолоду.
  2. Екологічність каркасного будинку завдяки використанню натурального дерева та інших безпечних матеріалів.
  3. Бюджетність. Каркасний дерев’яний будинок обійдеться дешевше порівняно з більшістю технологій будівництва.
  4. Альтернативність фундаменту. Литий фундамент не є єдино можливим варіантом. Будинок можна встановлювати також на палях-гвинтах.
  5. Простота і швидкість будівництва. Фахівцям під силу побудувати каркасний будинок у терміни від 3 місяців.

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору фото 747805

Дерево для будівництва каркасного будинку має бути високої якості та висушене за допомогою сушіння у камерах. Інакше практично неможливо буде уникнути появи грибка та цвілі, а також деформації каркасу та утворення тріщин на внутрішньому і зовнішньому оздобленні. Для якісного будівництва ми використовуємо лише сухий калібрований брус оптимальної вологості.

Пожежна безпека каркасного дерев’яного будинку забезпечується завдяки обробці деревини спеціальними вогнебіозахисними засобами, а також використанню негорючих утеплювачів, таких як мінеральна вата. Дуже важливим є правильний монтаж електропроводки. При грамотному підході каркасна оселя має високий рівень вогнестійкості.

Крім того, знадобиться захист від цвілі та гризунів у вигляді антисептиків, якими обробляють дерев’яні елементи каркаса.

Каркасний будинок має відносно низьку шумоізоляцію. Щоб звести до мінімуму цей недолік, важливе ретельне припасування щілин, високий професіоналізм будівельників, а також якісні шумопоглинаючі матеріали.

Який будинок кращий: каркасний чи з газоблоку? Деталі та аспекти вибору фото 747806

Підсумковий аналіз

Дізнавшись усі основні риси обох технологій, можна провести порівняльний аналіз, щоб стало зрозуміліше, яка з них вам більше підходить для будівництва вашого будинку. 

  • І будинок із газоблоку, і каркасний будинок мають схожі переваги, з яких можна виділити екологічність, швидкість і простоту будівництва. 
  • Теплопровідність газобетону дуже низька і знаходиться приблизно на одному рівні з деревом. Тому з погляду енергоефективності обидва будматеріали здатні забезпечити її високий рівень, при цьому “каркасник” буде все ж теплішим.
  • За пожежною безпекою явним лідером є газоблок. У порівнянні з дерев’яним каркасом, газобетон має набагато кращу стійкість до вогню. 
  • Каркасний будинок перевершує інші типи житла, зокрема і з газобетону, за витратами на будівництво і є більш економічним.
  • За рівнем паропроникності газобетон і деревина дуже схожі. 
  • За показником звукоізоляції приміщень, а також довговічності споруди переважає газобетон.

Отже, якщо ви маєте намір побудувати теплий екологічний будинок у найкоротші строки і з максимальною економією коштів, каркасна технологія — оптимальний вибір. Якщо ж ви готові витратити на будівництво такого будинку трохи більше часу і грошей, то сміливо зупиняйтеся на газобетоні.

Звісно, вибір технології будівництва будинку завжди залишається за майбутнім власником, але варто прислухатися саме до рекомендацій компетентних архітекторів і будівельників. Довіртеся професіоналам будівельної компанії Дьюпоінт!

 

Содержание работ

Средняя стоимость
грн. с НДС

Энергоаудит зданий коммерческой сферы
Офисы, склады, производственные помещения

от 50 000

Раздел «Энергоэффективность» в составе проекта для объектов класса СС2 м СС3

                                      от 30 000

Тепловизионная съёмка и термографический отчет

от 10 000

Тепловизионная съёмка коттеджей

от 5 000

×
Получить бесплатную консультацию

 

×
Комплектации

 КомфортЛюкс
Проект
Эскизный проект
3D-визуализация×
Фундамент
Ленточный фундамент с армированием, высота и ширина зависит от типа стен и результатов геологических изысканий
Песчаная подсыпка и гидроизоляция фундамента
Армированная стяжка пола 1-го этажа с утеплением
Закладные коммуникации в фундаменте
Каркас (для каркасной технологии)
Двойной брус основы, обработанный огнебиозащитой
Горизонтальная гидроизоляция под брус основы
Несущие стены каркаса - брус 145х45
Перекрытия брус 200х50
Комплект верхнего обвязочного бруса
Комплект креплений для монтажа каркаса
Несущие конструкции (газоблок, кирпич)
Обустройство каменной кладки:
- кирпич М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальная гидроизоляция - рубероид
Монолитный пояс
Перемычки железобетонные
Перекрытия монолитные/панельные/деревянные
Кровля
Комплект стропил из бруса 145х45 мм, обработанный огнебиозащитой
Комплект обрешетки: контр обрешетка 25х40 мм, обрешетка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), ветровая доска
Супердиффузионная мембрана
Комплект крепления на крышу
Кровельный материал - металлочерепица (или битумная черепица)
Обустройство водосточной системы
Подшивка свесов кровли виниловым софитом
Тепло- звукоизоляция
Утепление внешних стен (внутреннее наполнение - для каркасной технологии): базальтовый утеплитель 150 мм
Звукоизоляция внутренних перестенков и перекрытия (для каркасной технологии) - базальтовый утеплитель 100 мм
Утепление крыши - базальтовый утеплитель 150 мм (для 1-эт дома утепл. перекр-я)
Отделочные работы
Наружное утепление стен - базальтовый утеплитель 50 мм×
Наружная отделка фасада (сайдинг, блокхаус, фальш-брус, штукатурка «короед»)×
Внутренняя отделка стен и потолка (гипсокартон, деревянная вагонка, штукатурка стен гипсовой смесью)×
Окна, двери
Входные двери металлические×
Окна металлопластиковые 2-камерный стеклопакет×
Услуги
Монтаж
* В просчет не включены: террасы, навесы, балконы, дымоходы, камины, лестница на 2 этаж, межкомнатные двери

×
Хочу стать партнером

 

×
Заказать просчет

 

×
Записаться на встречу

 

×
Задать вопрос

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить КП

 

×
Мы с Вами вскоре свяжемся!
×
Подписаться на наши новости и акции

 

×
Получить каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Получить чек-лист

 

×
Отримати безкоштовну консультацію

 

×
Замовити розрахунок

 

×
Отримати Каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Записатися на зустріч

 

×
Поставити запитання

 

×
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
×
Хочу стати партнером

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати КП

 

×
Отримати каталог

 

×
Получить каталог

 

×
Комплектації

 КомфортЛюкс
Проект
Ескізний проект
3D-візуалізація ×
Фундамент
Стрічковий фундамент з армуванням, висота і ширина залежить від типу стін і результатів геологічного дослідження
Піщана підсипка і гідроізоляція фундаменту
Армована стяжка підлоги 1-го поверху з утепленням
Закладні комунікації у фундаменті
Каркас (для каркасної технології)
Подвійний брус основи, оброблений вогнебіозахистом
Горизонтальна гідроізоляція під брус основи
Несучі стіни каркаса - брус 145х45
Перекриття - брус 200х50
Комплект верхнього обв'язувального бруса
Комплект кріплень для монтажу каркасу
Несучі конструкції (газоблок, цегла)
Облаштування кам'яної кладки:
- цегла М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальна гідроізоляція - руберойд
Монолітний пояс
Перемички залізобетонні
Перекриття монолітні/панельні/дерев'яні
Покрівля
Комплект крокв із бруса 195х45 мм, оброблений вогнебіозахистом
Комплект обрешітки: контр обрешітка 25х40 мм, обрешітка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), вітрова дошка
Супердифузійна мембрана
Комплект кріплення на дах
Покрівельний матеріал - металочерепиця (або бітумна черепиця)
Облаштування водостічної системи
Підшивка звисів покрівлі вініловим софітом
Тепло- та звукоізоляція
Утеплення зовнішніх стін (внутрішнє наповнення - для каркасної технології): базальтовий утеплювач 150 мм
Звукоізоляція внутрішніх простінків та перекриття (для каркасної технології): базальтовий утеплювач 100 мм
Утеплення покрівлі - базальтовий утеплювач 150 мм (с 1-эт утепл. перекр.)
Оздоблювальні роботи
Зовнішнє оздоблення стін - базальтовий утеплювач 50 мм×
Зовнішнє оздоблення фасаду (сайдинг, блок-хаус, фальш-брус, штукатурка «короїд»)×
Внутрішнє оздоблення стін і стелі (гіпсокартон, дерев’яна вагонка, штукатурка стін гіпсовою сумішшю)×
Вікна, двері
Вхідні двері металеві×
Вікна металопластикові 2-камерний склопакет×
Послуги
Монтаж
* У розрахунок не входять: тераси, навіси, балкони, димоходи, каміни, сходи на 2 поверх, міжкімнатні двері

×
Получить прайс Вентокс
×
Получить прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Ventoxx
×
Отримати консультацію
×
ДІЗНАЙТЕСЯ ВАРТІСТЬ ВАШОГО БУДИНКУ
назад
Оберіть матеріал споруди
Вкажіть поверховість
Вкажіть площу
Останній крок
квадратних метрів ДАЛІ
Дякуємо за звернення!
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
X
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube