Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку фото 86393

Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку

 

Очевидно, що при виборі варіанту для будівництва майбутнього будинку кожен власник визначається з розміром, виходячи з власних побажань і потреб сім’ї. Хтось віддає перевагу великим багатоповерховим котеджам, хтось — затишним невеликим будинкам, але останнім часом і ті, й інші віддають перевагу практичності та розрахунку з видом на майбутнє. Ймовірно, що майбутній власник може зіткнутися з низкою труднощів і питань, на які не зможе дати відповідь навіть найдосвідченіший представник будівельної сфери. Отже, давайте розберемося докладніше, як визначити площу майбутнього будинку.

Особливості розрахунку площі

Багато людей вважають, що розмір майбутнього будинку безпосередньо залежить від фінансового стану власника та його статусу у суспільстві. Проте, ця думка помилкова. Перше, чим потрібно керуватися в цьому питанні, — це логіка. Навіть якщо вам, як майбутньому власнику, під силу збудувати не будинок, а замок, не варто поспішно приймати рішення про початок будівництва. Подумайте про те, що вам доведеться долати великі дистанції, щоб дістатися з одного приміщення в інше, що величезні кімнати і вітальні будуть тиснути на вас і здаватися вкрай бездушними, порожніми і незатишними, багато хто з них буде порожнім, тому що не знайдуть застосування. До того ж, велика площа однозначно говорить про додаткові витрати на податки, освітлення, опалення та інше.

 

Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку фото 86394

 

Сім’я та її потреби — другий основний фактор після логіки, на який варто наголошувати. Всі ваші близькі повинні відчувати себе комфортно у майбутньому будинку та мати своє особисте місце. Саме про кількість людей, що постійно проживають, запитають вас фахівці будівельної компанії, коли ви звернетеся до них за проектом і подальшим будівництвом будинку або котеджу під ключ. Виходячи з цього вже можна визначити площі та призначення конкретних кімнат, оцінити вартість будівництва.

Відповідний комплекс

Початком підготовки до майбутнього будівництва будинку можна назвати попередній план, який включатиме всі необхідні приміщення. У ході проектування можна буде внести зміни за площею і додати приміщення, які будуть вам необхідні. Отже, що необхідно врахувати:

 

  • Спальні

 

Кількість спалень у майбутньому будинку визначається за стандартним принципом — кількість людей, що постійно проживають, мінус одна персона. Так, наприклад, якщо ваша сім’я складається з трьох осіб, то вам буде достатньо двох спалень.

 

Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку фото 86395

 

  • Вітальня

 

Ця кімната — найбільша в будинку, і не дарма, адже в ній збиратимуться всі його мешканці, а іноді й гості. Найчастіше площа вітальні варіюється в показниках від 20 до 25 м ².

 

  • Кухня та їдальня

 

У визначенні розмірів кухні та їдальні фігуруватиме важливий фактор — це одне приміщення або два окремі. Якщо кухня буде окремим приміщенням, необхідно врахувати оптимальне розташування всього необхідного обладнання. У цьому випадку під кухню варто виділити близько 10 м2. Під їдальню зазвичай виділяють схожу площу, проте, якщо приміщення буде спільним, то для комфортного використання необхідно від 14 до 17 м².

 

  • Санвузол та ванна

 

Тут ситуація схожа – одне приміщення або два, все залежить від переваг власника. Оптимальні показники в цьому випадку – 5 і більше м2 для ванної кімнати, 3 м² для санвузла.

 

  • Комора та підсобні приміщення

 

Для цих приміщень важливим нюансом буде їхня потреба або непотрібність, що також визначається з потреб мешканців. Якщо ви плануєте їхню наявність, то розраховуйте на +2-3 м².

 

  • Вбиральня

 

Якщо ви хочете бачити у своєму майбутньому будинку окрему вбиральню, то на її адаптацію закладайте не менше 1,5 м², наскільки великою вона буде — залежить від вас.

Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку фото 86396

  • Тамбур

 

У приватному будинку це приміщення – скоріше вимога, ніж побажання. На нього відводять 2,5 м², або поєднують із холом, якщо немає можливості забезпечити окремий простір.

 

  • Хол

 

Дане приміщення повинно мати здатність вміщувати всіх членів сім’ї одночасно, а також меблі, необхідні для утримання взуття та верхнього одягу. У такому разі найчастіше холу віддають до 8 м від площі будинку.

 

  • Коридор

 

Тут важливо керуватися логікою та зручністю пересування по дому. Стандартизованих значень площі у разі немає, але оптимально виділити під коридори 6-8 м².

Додаткові приміщення

У будинку важливо передбачити котельню – рекомендація спеціалістів. В даному випадку визначення необхідного простору залежатиме від особливостей монтажу та подальшого функціонування конкретного обладнання.

 

Якщо є можливість і бажання, можна обладнати терасу або закриту веранду з виходом у двір. Це буде свого роду затишним місцем для кожного члена сім’ї окремо та для спільних посиденьок увечері.

Вхід та його організація

Планування входу до приватного будинку має також обумовлюватися логікою. Не рекомендуємо розміщувати вхід так, щоб він відразу вів у спальню, вітальню чи їдальню. Вхід повинен вести до тамбуру або холу, де ви зможете зняти верхній одяг, і в комфорті попрямувати далі. Важливо передбачити, щоб вхід поєднаний з приміщенням тамбуру/холу був опалювальним, і холод не проникав до інших житлових кімнат.

Гараж

Облаштовуючи гараж, ви повинні визначитися з видом. Гараж може бути:

  • окремим;
  • що примикає;
  • суміщеним.

 

У випадку з окремим гаражем, ви можете заощадити на непотрібності ґрунтовного фундаменту, а також можливості його встановлення не одночасно з будівництвом основної будівлі.

 

Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку фото 86397

 

Таким же економічним варіантом буде і гараж, що примикає, для якого буде використаний легкий фундамент. Часто такий варіант вибирають у разі одноповерхового будівництва.

 

Суміщений гараж передбачає влаштування загального фундаменту, що робить цей варіант найвитратнішим. Також потрібно передбачити вентиляцію та герметичний вхід з будинку до приміщення гаража, щоб вихлопні гази не просочувалися до будинку.

Планування майбутнього будинку

Грамотне планування зазначених вище приміщень допоможе заощадити на площі, а отже, заощадити гроші. Щоб розуміти, як будуть розташовані конкретні приміщення, для початку потрібно визначитися з розташуванням усієї будівлі на земельній ділянці.

 

За плануванням можемо рекомендувати наступне:

  • ррозташування спалень у східній частині будинку;
  • вітальню краще облаштувати у західній частині;
  • кухню – у південній або східній;
  • приміщення без вікон або з їх несуттєвим формуванням у північній частині.

 

Допомогти зі складанням планування в оптимальному її вигляді можуть фахівці будівельної компанії Dewpoint, які мають чималий досвід у проектуванні та будівництві приватних будинків та котеджів.

Як розрахувати площу під час будівництва одноповерхового будинку фото 86398

При плануванні та визначенні габаритів приміщень важливо уникати прямих зовнішніх кутів та вузьких кімнат. У первісному плануванні використовують форми, близькі до квадратних, що дає зручність комбінування. Ідеальний план можна вивести за допомогою експертів, які скористаються нестандартними конструктивними рішеннями, щоб довести планування оптимального вигляду.

Розрахунок ділянки та площі будинку

При визначенні площі самої будівлі важливо враховувати особливості ділянки, на якій вона буде розташована. Необхідно враховувати форму ділянки, рельєф місцевості, довколишні об’єкти тощо. Занадто вузькі ділянки можуть обіцяти проблеми з подальшим розміщенням будинку. При розрахунку ділянки важливо дотримуватися принципу 1:15, за яким площа ділянки повинна бути в 15 разів більша за площу будинку.

Коли роботи з планування приміщень та розрахунку ділянки буде завершено, розрахувати площу будинку буде досить просто. Якщо ваші приміщення квадратної або прямокутної конструкції, то розрахувати площу всього будинку просто, якщо є нестандартні рішення – фахівці обчислять і їх площу. У розрахунок площі будівлі беруться як основні, так і підсобні приміщення. Важливо врахувати габарити стін, які можуть збільшувати площу будівлі.

 

Для компетентного розрахунку площі майбутнього будинку або котеджу з наступним точним розрахунком вартості, звертайтесь за послугами професіоналів будівельної компанії Дьюпоінт у Дніпрі!
 

 

Содержание работ

Средняя стоимость
грн. с НДС

Энергоаудит зданий коммерческой сферы
Офисы, склады, производственные помещения

от 50 000

Раздел «Энергоэффективность» в составе проекта для объектов класса СС2 м СС3

                                      от 30 000

Тепловизионная съёмка и термографический отчет

от 10 000

Тепловизионная съёмка коттеджей

от 5 000

×
Получить бесплатную консультацию

 

×
Комплектации

 КомфортЛюкс
Проект
Эскизный проект
3D-визуализация×
Фундамент
Ленточный фундамент с армированием, высота и ширина зависит от типа стен и результатов геологических изысканий
Песчаная подсыпка и гидроизоляция фундамента
Армированная стяжка пола 1-го этажа с утеплением
Закладные коммуникации в фундаменте
Каркас (для каркасной технологии)
Двойной брус основы, обработанный огнебиозащитой
Горизонтальная гидроизоляция под брус основы
Несущие стены каркаса - брус 145х45
Перекрытия брус 200х50
Комплект верхнего обвязочного бруса
Комплект креплений для монтажа каркаса
Несущие конструкции (газоблок, кирпич)
Обустройство каменной кладки:
- кирпич М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальная гидроизоляция - рубероид
Монолитный пояс
Перемычки железобетонные
Перекрытия монолитные/панельные/деревянные
Кровля
Комплект стропил из бруса 145х45 мм, обработанный огнебиозащитой
Комплект обрешетки: контр обрешетка 25х40 мм, обрешетка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), ветровая доска
Супердиффузионная мембрана
Комплект крепления на крышу
Кровельный материал - металлочерепица (или битумная черепица)
Обустройство водосточной системы
Подшивка свесов кровли виниловым софитом
Тепло- звукоизоляция
Утепление внешних стен (внутреннее наполнение - для каркасной технологии): базальтовый утеплитель 150 мм
Звукоизоляция внутренних перестенков и перекрытия (для каркасной технологии) - базальтовый утеплитель 100 мм
Утепление крыши - базальтовый утеплитель 150 мм (для 1-эт дома утепл. перекр-я)
Отделочные работы
Наружное утепление стен - базальтовый утеплитель 50 мм×
Наружная отделка фасада (сайдинг, блокхаус, фальш-брус, штукатурка «короед»)×
Внутренняя отделка стен и потолка (гипсокартон, деревянная вагонка, штукатурка стен гипсовой смесью)×
Окна, двери
Входные двери металлические×
Окна металлопластиковые 2-камерный стеклопакет×
Услуги
Монтаж
* В просчет не включены: террасы, навесы, балконы, дымоходы, камины, лестница на 2 этаж, межкомнатные двери

×
Хочу стать партнером

 

×
Заказать просчет

 

×
Записаться на встречу

 

×
Задать вопрос

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить КП

 

×
Мы с Вами вскоре свяжемся!
×
Подписаться на наши новости и акции

 

×
Получить каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Получить чек-лист

 

×
Отримати безкоштовну консультацію

 

×
Замовити розрахунок

 

×
Отримати Каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Записатися на зустріч

 

×
Поставити запитання

 

×
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
×
Хочу стати партнером

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати КП

 

×
Отримати каталог

 

×
Получить каталог

 

×
Комплектації

 КомфортЛюкс
Проект
Ескізний проект
3D-візуалізація ×
Фундамент
Стрічковий фундамент з армуванням, висота і ширина залежить від типу стін і результатів геологічного дослідження
Піщана підсипка і гідроізоляція фундаменту
Армована стяжка підлоги 1-го поверху з утепленням
Закладні комунікації у фундаменті
Каркас (для каркасної технології)
Подвійний брус основи, оброблений вогнебіозахистом
Горизонтальна гідроізоляція під брус основи
Несучі стіни каркаса - брус 145х45
Перекриття - брус 200х50
Комплект верхнього обв'язувального бруса
Комплект кріплень для монтажу каркасу
Несучі конструкції (газоблок, цегла)
Облаштування кам'яної кладки:
- цегла М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальна гідроізоляція - руберойд
Монолітний пояс
Перемички залізобетонні
Перекриття монолітні/панельні/дерев'яні
Покрівля
Комплект крокв із бруса 195х45 мм, оброблений вогнебіозахистом
Комплект обрешітки: контр обрешітка 25х40 мм, обрешітка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), вітрова дошка
Супердифузійна мембрана
Комплект кріплення на дах
Покрівельний матеріал - металочерепиця (або бітумна черепиця)
Облаштування водостічної системи
Підшивка звисів покрівлі вініловим софітом
Тепло- та звукоізоляція
Утеплення зовнішніх стін (внутрішнє наповнення - для каркасної технології): базальтовий утеплювач 150 мм
Звукоізоляція внутрішніх простінків та перекриття (для каркасної технології): базальтовий утеплювач 100 мм
Утеплення покрівлі - базальтовий утеплювач 150 мм (с 1-эт утепл. перекр.)
Оздоблювальні роботи
Зовнішнє оздоблення стін - базальтовий утеплювач 50 мм×
Зовнішнє оздоблення фасаду (сайдинг, блок-хаус, фальш-брус, штукатурка «короїд»)×
Внутрішнє оздоблення стін і стелі (гіпсокартон, дерев’яна вагонка, штукатурка стін гіпсовою сумішшю)×
Вікна, двері
Вхідні двері металеві×
Вікна металопластикові 2-камерний склопакет×
Послуги
Монтаж
* У розрахунок не входять: тераси, навіси, балкони, димоходи, каміни, сходи на 2 поверх, міжкімнатні двері

×
Получить прайс Вентокс
×
Получить прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Ventoxx
×
Отримати консультацію
×
ДІЗНАЙТЕСЯ ВАРТІСТЬ ВАШОГО БУДИНКУ
назад
Оберіть матеріал споруди
Вкажіть поверховість
Вкажіть площу
Останній крок
квадратних метрів ДАЛІ
Дякуємо за звернення!
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
X
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube