Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231968

Про що шкодують власники вже після побудови житла?

Такий процес, як будівництво будинку, без високоякісного проєктування схожий на купівлю одягу онлайн, коли ви не можете його приміряти. Здавалося б, усе підходить, але є бажання точніше підігнати й довести до досконалості. Зрештою, ви заплатите більше, але це абсолютно не гарантує того, що це вас задовольнить.

Так само будувати за начерками — це як стати джерелом нескінченних варіацій: тут ми додамо, тут зменшимо, але зробимо це абсолютно по-різному. У результаті потрібні нові розрахунки, додаткові закупівлі, постачання і робоча сила. Врешті-решт, непередбачені витрати зовсім не гарантують щасливий кінець — необхідний візуал і комфорт.

Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231969

Що говорять про будівництво без проєктів

Якби ви знову почали будувати будинок з 0, що б ви змінили? Для тих, хто використовує мінімум документації або взагалі не використовує проєкти та розрахунки, це питання зазвичай не має відповіді. Основна причина — просте небажання згадувати про неприємності. Будівництво закінчилося, навіщо пригадувати труднощі та негаразди?

Однак не все так безхмарно з експлуатацією подібних будівель. Поки люди неохоче діляться негативним досвідом, нам вдалося зібрати й узагальнити найпоширеніші відповіді, які проливають світло на важливість вибору проєкту.

Будинок би поменше, навіть одного поверху достатньо

Багато хто каже, що більшу частину часу так чи інакше проводять на першому поверсі. “Зручно, все поруч: вітальня, кухня, вихід на терасу. На другий поверх майже ніколи не ходимо, у ньому немає потреби в принципі. Навіщо бігати кілометрами за речами першої необхідності — все потрібне вже зібрано внизу.

Про утеплення горища навіть не думаємо, хоча спочатку передбачалося побудувати там зону для розваг. Поступово воно стає сховищем для невикористаного мотлоху, тому прибирати його там стає дедалі складніше.

Від самого початку ми хотіли затишний будиночок в один поверх, але додали площу, другий поверх і мансарду. Будували довго і вклали багато грошей. Але з плином часу з’ясувалося, що більшість із приміщень виявилися непотрібними.”

Виходячи з цього прикладу, вже варто замислитися над тим, наскільки важливо усвідомлено і грамотно підходити до проєктування і будівництва приватного будинку загалом. Потрібно думати не тільки про великий простір і забаганки, а й про раціональність вашого житла.

Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231970

Ми хочемо велику ванну кімнату

“У нашому приватному будинку ми інтуїтивно перепланували ванну кімнату, як у квартирі. Збільшилися розміри кухні та вітальні за рахунок спальні та комори, що примикають до неї. Вийшло чудово — зручно, звично. Але дискомфортність невеликого санвузла автоматично позначилася і на будинку:

 • Під час роботи пральна машина чіпляє раковину.
 • Навіть штори не можуть вільно проходити між ними і ванною.

Усе близько одне до одного, в ідеалі необхідна окрема пральня, оскільки в кухні немає місця для машинки, у ванній машинка заважає, а білизна сушиться у передпокої.”

Варто зазначити, що питання наявності просторої ванної кімнати, пральні та місця, відведеного під сушіння білизни, потрібно продумувати в проєкті ґрунтовно й завчасно, оскільки інакше вам не уникнути незручностей, про які згадується вище.

Хочеться не такі круті сходи

“Ми створили ергономічний простір, але зі сходами явно проблема вирішилася не найкращим чином. Зараз уже складно піднятися під таким ухилом, але що стане з роками? Тільки через те, що сходи незручно влаштовані, бажання переробляти перекриття зараз немає. Так і живемо — все більше і більше на першому поверсі і з нетерпінням чекаємо наступного ремонту.”

Навіщо страждати і завдавати собі дискомфорту? На цьому прикладі ви можете чітко зрозуміти, що нерозважливість вибору і непродуманість усіх деталей у проєкті, включно зі сходами, спричиняють не тільки проблеми фізичні, а й фінансові, оскільки доведеться проводити додаткові будівельно-ремонтні роботи.

Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231971

Вирішили сильно не витрачатися на перекриття

“Як підсумок, у будинку постійні вібрації — їх породжує будь-яке пересування:

 • різке закриття дверей;
 • робота пральної машини;
 • дитячі активні ігри.”

Поради з цього приводу люблять давати багато хто — від родичів, які теж будували будинок, до абсолютно сторонніх осіб. Однак краще прислухатися до компетентних рекомендацій архітекторів і будівельників з досвідом і зробити все грамотно і надійно.

Економія на матеріалах та утепленні будинку

“Послухав сусіда: запропонував зробити облицювання газоблоків без утеплення. Він стверджував, що просто штукатурить газоблок — там достатньо тепла. Зрештою:

 • витрати на опалення взимку величезні;
 • північна частина будинку промерзає.

Тепер необхідність утеплити приватний будинок уже гостра, плюс потрібно і зовнішнім оздобленням зайнятися по вже нікому не потрібному шару штукатурки.” 

Нагадуємо, некваліфіковані люди в будівництві — це стовідсоткові проблеми і витрати в подальшій експлуатації приватного будинку. Довіряйте професіоналам і краще заплатіть один раз за гідну якість.

Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231972

Недостатньо місця для зберігання

“Точніше, місця вдосталь, причому: комори, горища, балкони — все, крім зручного гардероба. Виявляється, якщо тримати речі в порядку і на своїх місцях, все, що потрібно, знаходиться далеко. А прагнення до простоти використання — це створення безладу в шафах і на полицях. При цьому площа житла дає можливість реалізувати гардеробну. Але для цього доведеться знову демонтувати і зібрати заново перегородки.”

У цьому разі, знову ж таки, фігурує раціональність і функціональність проєкту будинку. При роботі з компетентними архітекторами зручність розташування приміщень передбачається за замовчуванням.

Брак розеток

“Під час будівництва приватного будинку було просто — для роботи електричних інструментів достатньо було декількох розеток на кімнату, жодних трійників. Але під час розміщення меблів зрозумів, що розетки в цих конкретних місцях ні до чого. Виявляється, вони здебільшого заховані, а в ті, що доступні, без подовжувачів нічого не можна підключити. У будь-якому разі, вирішення цієї проблеми характеризується додатковими витратами”.

Погана освітленість

“Через неосвітлений бік ми зробили акцент на утеплення стін. Щоб звести до мінімуму тепловтрати, вікон стало менше — тепер у будинку постійно горить світло. Проте, незважаючи на енергозберігаюче освітлення, рахунки за електрику засмучують”. 

Не завжди для збереження тепла необхідно відмовлятися від вікон, через які надходитиме природне освітлення. Таке питання можна розв’язати якісним склінням з високими теплоізоляційними властивостями і гідним утепленням стін.

Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231973

Виявилося багато маленьких кімнат

“Ми мали намір реалізувати функціональний поділ будинку. Ми розділяли все: приготування їжі, прийом їжі, роботу, відпочинок, ігри та зберігання. У результаті будинок має вигляд готелю, у якому зручно тільки гостям, а не власникам житла. У будинку надмірна кількість дуже маленьких кімнат — вони тісні й у принципі непотрібні та дурні. Тепер мріємо їх об’єднати — прибрати перегородки суміжних кімнат. Шкода тільки оздоблення. Адже шпалери, плінтуси, штукатурка, двері та інше коштують чималих грошей.”

Функціональність приватного будинку посідає важливе місце в плануванні, однак не варто перебільшувати, щоб не отримати схожий результат. Обирайте проєкт, де все не тільки функціонально, а й гармонійно, комплексно і використовується за призначенням.

Прибирання перетворилося на важку роботу

“Точніше, на циклічний процес. З однієї кімнати в іншу — і так день за днем. Після прибирання останньої кімнати вже можна починати все спочатку. Тепер ми розуміємо, наскільки шкідливим може бути необґрунтоване збільшення площі. Адже доглянутий крихітний будиночок кращий за запилений палац.”

Важливо розуміти, що великі площі, особливо ті, які надалі не використовуватимуться, вимагатимуть не тільки постійного утримання (що також досить важко), а й насамперед великих витрат на їх будівництво. Консультуйтеся з архітекторами, щоб створити приватний будинок за розміром, що відповідає вашим потребам.

Про що шкодують власники вже після побудови житла? фото 231974

Висновки

Цих проблем легко уникнути. Просто ретельно сплануйте власне майбутнє житло:

 1. Створіть “Список бажань/необхідностей/вимог”.
 2. Виберіть вподобаний проект будинку з наданого каталогу проєктів або створіть індивідуальний за допомогою кваліфікованих архітекторів.
 3. Ставте запитання нашим експертам.
 4. Замовте послуги будівництва під ключ від провідної компанії в Дніпрі.

Не варто налаштовувати себе на те, що на будівництві першого будинку ви потренуєтеся, а другий вже буде як слід. Адже цей експеримент виявиться досить витратним для вашого особистого бюджету і часу. Не дозволяйте будівельним процесам йти самопливом — побудуйте зручний, безпечний і красивий будинок за завчасно розробленим проєктом.

 

Содержание работ

Средняя стоимость
грн. с НДС

Энергоаудит зданий коммерческой сферы
Офисы, склады, производственные помещения

от 50 000

Раздел «Энергоэффективность» в составе проекта для объектов класса СС2 м СС3

                                      от 30 000

Тепловизионная съёмка и термографический отчет

от 10 000

Тепловизионная съёмка коттеджей

от 5 000

×
Получить бесплатную консультацию

 

×
Комплектации

 КомфортЛюкс
Проект
Эскизный проект
3D-визуализация×
Фундамент
Ленточный фундамент с армированием, высота и ширина зависит от типа стен и результатов геологических изысканий
Песчаная подсыпка и гидроизоляция фундамента
Армированная стяжка пола 1-го этажа с утеплением
Закладные коммуникации в фундаменте
Каркас (для каркасной технологии)
Двойной брус основы, обработанный огнебиозащитой
Горизонтальная гидроизоляция под брус основы
Несущие стены каркаса - брус 145х45
Перекрытия брус 200х50
Комплект верхнего обвязочного бруса
Комплект креплений для монтажа каркаса
Несущие конструкции (газоблок, кирпич)
Обустройство каменной кладки:
- кирпич М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальная гидроизоляция - рубероид
Монолитный пояс
Перемычки железобетонные
Перекрытия монолитные/панельные/деревянные
Кровля
Комплект стропил из бруса 145х45 мм, обработанный огнебиозащитой
Комплект обрешетки: контр обрешетка 25х40 мм, обрешетка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), ветровая доска
Супердиффузионная мембрана
Комплект крепления на крышу
Кровельный материал - металлочерепица (или битумная черепица)
Обустройство водосточной системы
Подшивка свесов кровли виниловым софитом
Тепло- звукоизоляция
Утепление внешних стен (внутреннее наполнение - для каркасной технологии): базальтовый утеплитель 150 мм
Звукоизоляция внутренних перестенков и перекрытия (для каркасной технологии) - базальтовый утеплитель 100 мм
Утепление крыши - базальтовый утеплитель 150 мм (для 1-эт дома утепл. перекр-я)
Отделочные работы
Наружное утепление стен - базальтовый утеплитель 50 мм×
Наружная отделка фасада (сайдинг, блокхаус, фальш-брус, штукатурка «короед»)×
Внутренняя отделка стен и потолка (гипсокартон, деревянная вагонка, штукатурка стен гипсовой смесью)×
Окна, двери
Входные двери металлические×
Окна металлопластиковые 2-камерный стеклопакет×
Услуги
Монтаж
* В просчет не включены: террасы, навесы, балконы, дымоходы, камины, лестница на 2 этаж, межкомнатные двери

×
Хочу стать партнером

 

×
Заказать просчет

 

×
Записаться на встречу

 

×
Задать вопрос

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить чек-лист

 

×
Получить КП

 

×
Мы с Вами вскоре свяжемся!
×
Подписаться на наши новости и акции

 

×
Получить каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Получить чек-лист

 

×
Отримати безкоштовну консультацію

 

×
Замовити розрахунок

 

×
Отримати Каталог

 

У вас є земельна ділянка? такні Коли ви плануєте будівництво? 1-3 місяціу наступному році З чого хочете будувати? газобетонкаркаскерамоблокцегла
×
Записатися на зустріч

 

×
Поставити запитання

 

×
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
×
Хочу стати партнером

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати чек-лист

 

×
Отримати КП

 

×
Отримати каталог

 

×
Получить каталог

 

×
Комплектації

 КомфортЛюкс
Проект
Ескізний проект
3D-візуалізація ×
Фундамент
Стрічковий фундамент з армуванням, висота і ширина залежить від типу стін і результатів геологічного дослідження
Піщана підсипка і гідроізоляція фундаменту
Армована стяжка підлоги 1-го поверху з утепленням
Закладні комунікації у фундаменті
Каркас (для каркасної технології)
Подвійний брус основи, оброблений вогнебіозахистом
Горизонтальна гідроізоляція під брус основи
Несучі стіни каркаса - брус 145х45
Перекриття - брус 200х50
Комплект верхнього обв'язувального бруса
Комплект кріплень для монтажу каркасу
Несучі конструкції (газоблок, цегла)
Облаштування кам'яної кладки:
- цегла М100
- газоблок В 2,0 d400 UDK
Горизонтальна гідроізоляція - руберойд
Монолітний пояс
Перемички залізобетонні
Перекриття монолітні/панельні/дерев'яні
Покрівля
Комплект крокв із бруса 195х45 мм, оброблений вогнебіозахистом
Комплект обрешітки: контр обрешітка 25х40 мм, обрешітка 25х100 мм (OSB-3 12 мм), вітрова дошка
Супердифузійна мембрана
Комплект кріплення на дах
Покрівельний матеріал - металочерепиця (або бітумна черепиця)
Облаштування водостічної системи
Підшивка звисів покрівлі вініловим софітом
Тепло- та звукоізоляція
Утеплення зовнішніх стін (внутрішнє наповнення - для каркасної технології): базальтовий утеплювач 150 мм
Звукоізоляція внутрішніх простінків та перекриття (для каркасної технології): базальтовий утеплювач 100 мм
Утеплення покрівлі - базальтовий утеплювач 150 мм (с 1-эт утепл. перекр.)
Оздоблювальні роботи
Зовнішнє оздоблення стін - базальтовий утеплювач 50 мм×
Зовнішнє оздоблення фасаду (сайдинг, блок-хаус, фальш-брус, штукатурка «короїд»)×
Внутрішнє оздоблення стін і стелі (гіпсокартон, дерев’яна вагонка, штукатурка стін гіпсовою сумішшю)×
Вікна, двері
Вхідні двері металеві×
Вікна металопластикові 2-камерний склопакет×
Послуги
Монтаж
* У розрахунок не входять: тераси, навіси, балкони, димоходи, каміни, сходи на 2 поверх, міжкімнатні двері

×
Получить прайс Вентокс
×
Получить прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Прана
[contact-form-7 404 "Not Found"]
×
Отримати прайс Ventoxx
×
Отримати консультацію
×
ДІЗНАЙТЕСЯ ВАРТІСТЬ ВАШОГО БУДИНКУ
назад
Оберіть матеріал споруди
Вкажіть поверховість
Вкажіть площу
Останній крок
квадратних метрів ДАЛІ
Дякуємо за звернення!
Ми з Вами незабаром зв'яжемося!
X
Visit Us On FacebookVisit Us On InstagramVisit Us On Youtube