Які потрібні документи?
У нашій попередній статті ми розглядали нюанси отримання дозвільної документації на підготовку до будівництва свого будинку і власне його початок. І ось ви майже біля порога до здійснення своєї мрії – довели до кінця будівельний процес і перебуваєте в передчутті довгоочікуваного в’їзду в нове сімейне гніздечко.
Залишилося завершити всі формальності введенням будинку в експлуатацію, а також реєстрацією вашого законного права на власність. За чинним законодавством без цього ви не маєте права в’їхати в новобудову та проживати там.
Декларація про готовність об’єкта до експлуатації
Дана процедура, перш за все, передбачає подачу декларації про готовність об’єкта до експлуатації. Звернувшись в найближчий центр надання адміністративних послуг або ж подавши декларацію он-лайн через портал Державної архітектурно-будівельної інспекції, ви протягом 10 робочих днів абсолютно безкоштовно отримаєте рішення про внесення ваших даних до єдиного реєстру документів. Також перевірити реєстрацію вашої декларації буде можливо на офіційному сайті Держархбудінспекції в розділі «Реєстр дозвільних документів».
З будівельним паспортом все простіше
Варто звернути вашу увагу на те, що форма декларації буде відрізнятися для тих об’єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта і без такого. У другому випадку бланк буде вдвічі більше.
Крім того, окрема форма передбачена для самовільно зведених будинків, тобто тих, які будувалися без отримання на те дозволу. Попередньо ще потрібно буде через суд визнати право власності на нього. Ось чому ми акцентували увагу на тому, що краще оформляти всі належні документи завчасно і в установленому порядку.
Таким чином, напрошується висновок, що при наявності будівельного паспорта процес введення житлового будинку в експлуатацію в Україні є досить простим і, що ще більш приємно, безкоштовним. З моменту реєстрації декларації вважайте цей етап закінченим. Ніякого сертифіката або ліцензії за гроші оформляти не потрібно, як багато хто думає, – це робиться тільки для категорій об’єктів з більш істотним класом наслідків (відповідальності).
Реєстрація поштової адреси
Після офіційного введення в експлуатацію ви зможете присвоїти своєму новоспеченому житлу поштову адресу в місцевій раді. Вам буде потрібно написати заяву та підготувати копії таких документів: паспорта, ідентифікаційного коду, документа на земельну ділянку, а також підтвердження введення в експлуатацію.
Підключення до інженерних систем – що потрібно знати
Далі здійснюється підключення будинку до інженерних систем, укладаються договори з постачальниками комунальних послуг – водо- і теплопостачання, газ, електроенергія та ін. Зверніть увагу, що з моменту подачі запитів на підключення комунікацій до відповідних служб, вони повинні виконати свої обов’язки не більше, ніж за десять днів! Про це йдеться в п. 9 статті 39 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».
Реєстрація права власності
Фінальним акордом у всій документаційній рутині є реєстрація права власності на ваше житло. У нотаріальній конторі ви отримуєте виписку (витяг) з реєстру, за послугу нотаріуса потрібно буде заплатити. І вуаля, вас можна привітати із завершенням оформлення будинку!
Для того, щоб оформитися максимально швидко і безпроблемно, скористайтеся консультацією фахівців будівельної компанії ДЬЮПОІНТ. Займаючись вашим проектом «під ключ», ми безкоштовно допоможемо порадами, запобігши оформлення непотрібних документів та чітко зорієнтувавши вас в потрібному напрямку. З нами процес будівництва і всіх супутніх операцій буде безпечним і простим! Телефонуйте 0672555777!