10 порад від професіоналів
Якщо ви хочете побудувати приватний будинок, то для початку бажано вибрати земельну ділянку. Звичайно, якщо ділянка дісталася вам у спадок, то можна працювати з тим, що є. Однак, якщо ви тільки в процесі вибору, то зверніть увагу на всі підводні камені та юридичні моменти, які фахівці будівельної компанії Дьюпоінт розкриють в цій статті.
Цільове призначення землі
Навіть якщо ділянка подобається вам за розташуванням або просто візуально, то при виборі обов’язково запитайте у господарів (а краще переконайтеся в документації!), яке призначення в даної землі. Найбільш вдалий варіант – «Для індивідуального житлового, гаражного і дачного будівництва».
Якщо ділянка має сільськогосподарське, промислове, природоохоронне призначення – то краще не розглядати даний варіант, так як зміна призначення призведе до значних витрат часу і коштів, а іноді це і зовсім неможливо.
Геометрія, нахил, сторони світла
Правильно обрані показники значно поліпшать якість вашого майбутнього будинку. Наприклад, якщо ділянка має великий нахил, то вам доведеться проводити ще і об’ємні земляні роботи: облаштування терас, опор (це також може спричинити витрати на більш складний проект самого будинку і зміцнення його фундаменту). Бажано вибирати ділянку з нахилом до 8%, тоді його можна вважати практично рівним.
Геометрично зручним для будівництва та житлового використання буде земля в формі квадрата. Тоді ви матимите оптимальні відступи від вашого будинку до інших будівель, а також зможете зручно розмістити інші господарські споруди.
За сторонами світла – найвигідніший випадок – розташування входу на дільницю і в будинок з півночі, куди також будуть виходити підсобні приміщення. Тоді ваші вітальня, спальні, можна розташувати на південь, південний захід або південний схід, що зробить будинок світліше і тепліше.
Відстань від сусідніх будівель та комунікацій
Якщо сусіди близько чи поруч розташовуються якісь інші споруди, відразу ж зверніть на це увагу. Так як існують суворі будівельні норми, які можуть накласти обмеження на ваше майбутнє будівництво.
Наприклад, відстань між сусідніми будинками має бути не менше 6 метрів (в разі підвищеного класу пожежонебезпеки – 15 м). Будинок повинен бути розташований не ближче 1 м до кордону вашої ділянки (від самої виступаючої його частини).
Відстань від комунікацій може бути 2-10 м, а від ліній електропередач – 2-8 м.
Тому, якщо ви вже пригледіли ділянку, бажано навіть поспілкуватися з архітектором, який надасть вам консультацію щодо проект будинку, а також «прив’яже» будинок до даної місцевості.
Детальний розгляд грунтів
Проведення геології грунту дозволить вам уникнути подальших великих витрат. Якщо на ділянці грунти придатні для будівництва, то ви зможете закласти міцний і довговічний будинок без додаткових витрат. Але якщо, наприклад, високо грунтові води (менше 2 м від поверхні), то будують або на узвишші, або проводять заходи по осушенню.
Якщо ж ви не хочете витрачатися на додаткове дослідження, то хоча б розпитайте сусідів – вони-то вже розкажуть і як будували самі, і про історію цієї місцевості.
Газ, світло, вода та інші мережі
При намірі купити конкретну земельну ділянку обов’язково перевірте близькість до мереж комунікацій, які ви хочете використовувати. Якщо до ділянки не підведені дані мережі, то обов’язково потрібно уточнити у відповідних служб можливість підключення майбутнього будинку. Розподільні елементи мереж можуть перебувати в віддаленні (додаткові витрати на підключення) або є нестача потужностей та ін.
Зручні під’їзні шляхи
Якщо у вас є автомобіль, то потрібно особисто перевірити стан дороги при під’їзді до ділянки (і бажано в різні пори року!). Від цього також будуть залежати можливості майбутнього будівництва – здатність проїзду для будівельної техніки до ділянки і по самому ділянці.
Якщо свого авто немає, то близькість зупинки транспорту стане додатковим плюсом до придбання цієї землі.
Старий будинок і господарські споруди
Якщо на ділянці є старий будинок, то врахуйте, що швидше за все його потрібно буде демонтувати і вивозити – додаткові витрати. Інші госп споруди можна використовувати в подальшому в залежності від їх стану.
Якщо ж на землі є старий фундамент, не поспішайте радіти, що ви на ньому заощадите. При будівництві нового будинку необхідно зробити проект відповідно до закладених габаритів, а також провести експертизу даного об’єкта – він може не витримати майбутніх навантажень і по дому підуть тріщини.
Інфраструктура
Звичайно ж поблизу бажано мати необхідні об’єкти інфраструктури – магазин, садок, школа, лікарня тощо. Навіть при наявності авто, зручніше, коли все це знаходиться в пішої доступності.
Екологія
Що й казати, повітря навіть в ближньому передмісті буде чистіше, ніж в самому місті.
Наявність поруч лісу або води може бути як перевагою (просто красиво), так і недоліком (комарі, вужі, кроти).
Перед купівлею землі поцікавтеся (може у сусідів або навіть погуглити), чи немає поруч небезпечних для здоров’я виробництв, звалищ, радіоактивних відходів. Господар навряд чи скаже вам про це.
Сезон покупки
У зимовий період покупка може бути вигідна в грошовому плані – господарі часто роблять знижки в не сезон. Але якщо ділянка покрита снігом, то можна не помітити його недоліків – нерівностей, пнів та іншого.
Висновок
Вибирайте ділянку не тільки за покликом душі, а й з калькулятором в руках! Не сподівайтеся на ріелтора і не вірте господарям, краще детально дослідити ділянку спочатку, вклавши невеликі кошти, що вже після покупки понести значні витрати на усунення недоліків.
Зверніться до команди професіоналів будівельної компанії Дьюпоінт!
Ми не тільки підберемо вам ділянку з кращими показниками для будівництва, а й забезпечимо вам усі послуги «під ключ»:
-
підбір ділянки
-
геологія і геодезія
-
дозвільна документація
-
будівництво приватних будинків «під ключ».
Поспішайте, вже діють знижки на ділянки та будинки!