Етапи проектування, ціни, часті помилки
У вас є бажання жити у своєму будинку, але ви не знаєте з чого почати?
Наші фахівці з радістю допоможуть і розкриють весь процес від початку і до кінця!
Сьогодні приділимо увагу проектуванню. Як правильно вибрати проект, які чинники враховувати – можна почитати в нашій минулій статті. Наразі ж розкажемо як замовити проект, скільки коштує проект приватного будинку, як правильно оформити будівельні документи.
1. Земля
Насамперед бажано придбати землю. Якщо ви обираєте ділянку, зверніть увагу на її ухил, під’їзні шляхи, комунікації. Якщо ж у вас вже є ділянка, то перевірте наявність кадастрового номеру, внесення до Реєстру.
!! Нагадуємо, що наші фахівці також здійснюють підбір земельної ділянки відповідно до ваших побажань і бюджету.
2. Геологія та геодезія
Для правильного проектування і подальшого будівництва ми ОБОВ’ЯЗКОВО проводимо комплекс геологічних і геодезичних досліджень. Без цього неможливо підібрати правильний тип фундаменту, розрахувати навантаження та інше.
Геодезія ділянки (або в народі «п’ятисотка») обійдеться вам у 2,5 тис. грн і буде готова за пару днів. На проведення геології знадобиться близько тижня, і коштує це 6 тис. грн.
3. Ескізний архітектурний проект будинку
Далі беремося безпосередньо до замовлення проекту. Найпростіший і прийнятний за ціною варіант – ескіз намірів забудови (ЕНЗ) або АР – архітектурні рішення. Він охоплює генплан забудови (розташування будинку на ділянці), фасади будинку, планування з експлікацією приміщень.
Ціна такого проекту – від 120 грн/м2 вашого будинку (тераса враховується з коефіцієнтом 0,3). Вартість може збільшуватися тільки у разі підвищеної складності проекту – проектуванні колон, еркерів, балконів та інших складних архітектурних елементів.
– Зустріч з архітектором
Для початку ми проводимо безкоштовну зустріч з архітектором у нас в офісі. На цьому етапі ви можете озвучити свої побажання по плануванню, якщо вони є. Також формується технічне завдання для архітектора (бажаний матеріал будівництва, висота стін до стелі, планування).
З готовністю геології та геодезії наші інженери розраховують навантаження і пропонують можливі варіанти фундаменту. Архітектор починає роботу над проектом відповідно до розрахунків, а також враховує ваші коригування за планами. На цьому етапі ви вносите 50% передоплати.
– Коригування проекту
Обговорюється на особистих або онлайн-зустрічах (можливо внести до 3 варіантів правок).
Після остаточного затвердження і готовності проекту ви оплачуєте ще 50% вартості.
!! Звертаємо вашу увагу, що компанія DEWPOINT пропонує вам як типові (готові) проекти будинків, так і створення індівидуального проекту. Типовий проект обов’язково адаптується під вашу ділянку. А готовий проект ви отримуєте абсолютно БЕЗКОШТОВНО, якщо будуєте будинок з нами! Також у вартість будівництва входять і робочі (конструктивні розрахунки), тобто немає необхідності окремо замовляти високовартісний робочий проект.
4. Дозвільні документи
На підставі ЕНЗ необхідно замовити будівельний паспорт і подати повідомлення про початок будівельних робіт до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) особисто або онлайн https://e-dabi.gov.ua. По закінченню робіт викликають інженера-техніка для виготовлення технічного паспорта (раніше це робило БТІ, зараз приватні експерти). Далі подається декларація про введення об’єкта в експлуатацію, присвоюється поштова адреса. Після чого у нотаріуса реєструється право власності на будинок.
!! Оформлення документів ми також можемо взяти на себе без пилу і черг (або ви за бажанням робите це самостійно).
5. Робочий проект будинку
Цей проект не обов’язковий для оформлення документів на будівництво. Однак якщо ви хочете будувати будинок не з будівельною компанією, а, наприклад, з бригадою, то для них знадобиться робочий проект. Він включає в себе, окрім ЕНЗ, також і конструктивні розрахунки фундаменту, стін, перекриттів, покрівлі, точки введення комунікацій у будинок.
Ціна робочого проекту будинку – від 200 грн/м2.
Додатково можна замовити проекти:
– опалення, вентиляції, кондиціонування
– водопостачання та каналізації
– електричних мереж.
6. Введення будинку в експлуатацію
Часті помилки при замовленні проекту будинку:
– замовлення проекту у дизайнера або архітектора-фрілансера
Такі фахівці далекі від будівництва. Ми як будівельники, отримавши такий проект, часто стикаємося з помилками в конструктиві, після чого доводиться переробляти все «на ходу». Також перевіряйте наявність у архітектора сертифіката ГАП або ГІП.
– будівництво з «Михаловичем» взагалі без проекту
Не пошкодуйте грошей на робочий проект, навіть якщо будуєте з бригадою. Це запорука міцності і надійності вашого будинку, запроектованого згідно з ДБН.
– планування «на зараз»
Мова про те, аби спробувати наперед продумати, яка кількість людей буде проживати у будинку, щоб спроектувати потрібні приміщення. Також ВАЖЛИВО заздалегідь визначитися з опаленням/вентиляцією, тому що зазвичай для цих потреб виділяють окрему топкову, а вентиляційні канали закладають у стіни/стелі, щоб не псувати потім чистовий ремонт.
Відповіді на часті питання по будівництву від нашого керівника:
Будемо раді допомогти у створенні проекту будинку Вашої мрії! Чекаємо вас за адресою м. Дніпро, проспект Гагаріна, 63. тел +380672555777.